Porównaj oferty

eMobility stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

Firma Energa Obrót SA jest wiodącą firmą w branży emobilności w Polsce. Energa Obrót SA obsługuje i rozwija sieć publicznych stacji ładowania, które służą użytkownikom pojazdów elektrycznych. Energa Obrót SA jako dostawca usługi ładowania to firma nowoczesna i wprowadzająca innowacyjne rozwiązania dla posiadaczy aut elektrycznych.  Zgodnie ze strategią biznesową rozwoju elektromobilności w grupie Energa, poszczególne stacje ładowania samochodów elektrycznych są zlokalizowane w miejscach mogących zapewnić największą częstotliwość ładowań. Korzystanie z punktów ładowania firmy Energa Obrót SA to 4 proste kroki: 

  1. zarejestrowanie się do społeczności  eMobility
  2. odbiór karty dostępu
  3. zlokalizowanie stacji ładowania 
  4. podłączenie auta do ładowania

Energa Obrót SA - oferta i cennik stacji ładowania

Firma Energa Obrót SA swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i dla firm. W swojej ofercie firma Energa Obrót SA ma następujące terminale ładowania: 

Naładowanie samochodu elektrycznego w punkcie ładowania sieci Energa jest możliwe po zarejestrowaniu się do społeczności eMobility oraz wypełnieniu wniosku o wydanie karty, która jest wydawana bezpłatnie. 

Stacje ładowania Energa Obrót SA - społeczność eMobility

Energa Obrót SA dla właścicieli samochodów elektrycznych, użytkowników sieci stacji ładowania Energa, klientów usługi carsharingu oraz pasjonatów tematyki związanej z elektryczną mobilnością utworzyła "społeczność eMobility". Dołączenie do społeczności użytkowników stacji ładowania Energa Obrót SA to przede wszystkim: 

Opinie o stacjach ładowania eMobility

Energa Obrót SA to pionier rozwiązań na rzecz elektromobilności w Polsce. Firma w 2013 roku wdrożyła pilotażowy program eMobility, który na bieżąco doskonalony i aktualizowany funkcjonuje cały czas. W 2017 roku firma Energa wprowadziła pierwszą w kraju usługę carsharingu w oparciu wyłącznie o pojazdy elektryczne. Firma Energa Obrót SA rozwija swoją sieć punktów ładowania aut elektrycznych, dzięki czemu klienci mogą podróżować swobodnie w coraz dalsze zakątki Polski, bez obraw o brak możliwości skorzystania z usługi ładowania samochodu. Rozbudowana infrastruktura sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych jest niezbędna, by elektromobilność dynamicznie się rozwijała oraz była coraz bardziej popularna wśród konsumentów.

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Ciechocinek 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Elbląg 24 27 55 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gdańsk 68 73 147 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gdynia 10 10 20 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Golub-Dobrzyń 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Grzybowo 1 1 1 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Kębłowo 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Koszalin 26 26 52 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Lidzbark 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Olsztyn 43 44 89 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Płock 23 24 50 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Poznań 2 3 6 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Rokocin 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Słupsk 2 2 4 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Sopot 1 1 3 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Szemud 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Tczew 1 1 3 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Topola Królewska 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Toruń 37 53 98 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Warszawa 2 9 18 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Włocławek 29 29 58 Szczegóły
Aktualności
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?
9 maj 2022
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wraz z nim powstają nowe potrzeby związane z infrastrukturą przeznaczoną do ich ładowania, która z kolei staje się jednym nowych pomysłów na biznes dla przedsiębiorców. Otworzenie własnej stacji ładowania może bowiem zapewnić w najbliższym czasie niemały dochód, którego uzyskanie będzie wymagało niewielkiego zaangażowania, poza początkowym etapem inwestycji. W związku z tym, jak otworzyć stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Czytaj więcej
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?
4 maj 2022
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Jedną z największych obaw zaraz po niewielkim zasięgu oraz wysokich składkach, jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu elektrycznego, jest ilość czasu, jaki jest potrzebny na jego naładowanie. W przypadku modeli spalinowych, kiedy kończy się nam paliwo, po prostu zajeżdżamy na najbliższą stację paliw, tankujemy i możemy ruszać w dalszą drogę. Jeśli chodzi natomiast o samochody elektryczne, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż naładowanie ich akumulatora zajmuje więcej czasu. 

Czytaj więcej
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych
19 kwi 2022
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych mają kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać, jeśli chcą naładować swoje auto. Pierwszym z nich są publiczne stacje ładowania, do których muszą jednak dojechać, a do tego ponieść opłaty za ładowanie obejmujące nie tylko cenę energii elektrycznej, ale także prowizję, jaką pobierają operatorzy stacji ładowania. Inną opcją jest natomiast ładowanie samochodu elektrycznego w domu za pomocą klasycznego gniazdka 230 V lub o wiele wydajniejszych, zyskujących na coraz większej popularności domowych stacji ładowania. Dlatego też poniżej skupiamy się na tym, jak zamontować domową stację ładowania. 

Czytaj więcej
Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
28 mar 2022
Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Jeszcze kilka lat temu, kiedy liczba samochodów elektrycznych w Polsce była niewielka, większość stacji ładowania była darmowa. Wynikało to przede wszystkim z tego, że koszt zużywanej energii elektrycznej przez właścicieli tego typu pojazdów był niższy niż koszt pobierania od nich opłat. Obecnie jednak wzrost liczby zarejestrowanych elektryków sprawił, że coraz trudniej znaleźć jest punkty ładowania, w których nie trzeba zapłacić za podłączenie do nich swojego auta.

Czytaj więcej