Strona główna > Stacje ładowania samochodów elektrycznych - co powinieneś wiedzieć? > Mapa stacji ładowania >   BISEK LNG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - stacje ładowania samochodów elektrycznych

BISEK LNG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
Nazwa BISEK LNG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Email biuro@bisek-asfalt.pl
Telefon 695909094

BISEK-LNG Sp. z o.o. to obecnie największy dystrybutor LNG przeznaczonego do samochodów ciężarowych. Trzy stacje firmy zlokalizowane w Kostomłotach w okolicach Wrocławia, Szczecinie oraz Torzymiu każdego dnia sprzedają cysternę tego paliwa, a to przekłada się na tysiąc ton LNG sprzedawanego comiesięcznie przez BISEK-LNG Sp. z o.o. Firma nie zamierza jednak spoczywać na laurach i już planuje otwarcie dwóch kolejnych stacji LNG, a do tego stworzenie ekologicznych stacji ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych. 

Oferta stacji ładowania BISEK-LNG Sp. z o.o. — oferta

Innowacyjność rozwiązania jakie chce oferować BISEK-LNG Sp. z o.o. dla kierowców elektrycznych ciężarówek polega na wykorzystaniu silników z ciężarówek na LNG wchodzących w skład spółki do produkcji prądu za pomocą biogazu z kompostowni, który następnie zasili stacje ładowania. Zaledwie jeden taki silnik jest bowiem w stanie zagwarantować zasilanie dla dwóch ładowarek o mocy 150 kW każda. 

Dzięki temu rozwiązaniu BISEK-LNG Sp. z o.o. nie będzie musiała ponosić kosztów związanych z przyłączeniem stacji ładowania do sieci, a do tego uniknie problemów z brakiem mocy. Silniki produkujące energię elektryczną z wykorzystywaniem biopaliwa mają być z kolei załączane zdalnie poprzez system komend SMS. 

I choć BISEK-LNG Sp. z o.o. planuje stworzenie stacji ładowania wykorzystujących do produkcji energii elektrycznej silniki z ciężarówek zasilanych LNG początkowo wyłącznie do swoich potrzeb, niewykluczone, że w przyszłości wraz z rozwojem i rosnącą popularnością samochodów ciężarowych na prąd firma ta postanowi udostępnić je także dla innych kierowców. Tym samym rozszerzając swoją działalność i znów stając się pod tym względem pionierem w naszym kraju. 

Opinie o stacjach ładowania BISEK-LNG Sp. z o.o.

Trzeba przyznać, że plany BISEK-LNG Sp. z o.o. odnośnie do własnych stacji ładowania są niezwykle odważne i innowacyjne. Ich największą zaletą jest ponowne wykorzystanie posiadanych już przez spółkę zasobów w postaci silników z ciężarówek zasilanych LNG. Dzięki temu stacje ładowania BISEK-LNG Sp. z o.o. będą jeszcze ekologiczniejsze i przyjaźniejsze środowisku.

Szukaj stacji operatora BISEK LNG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania