Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
podlaskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Podlaskie

Dostawcy prądu - województwo Podlaskie

PGE Dystrybucja na terenie województwa Podlaskiego działa jako OSD. Tym samym na mocy rozporządzenia Urzędu Regulacji Energetyki zobowiązany jest do świadczenia usług dotyczących przyłączania nowych użytkowników i dbania o jakość istniejących sieci przesyłowych. W całym województwie funkcjonuje wiele firm, które zajmują się sprzedażą hurtowo zakupionej energii. Dla konsumentów jest teraz odpowiedni czas na zmiany, można bez wychodzenia z domu zmienić swojego sprzedawcę prądu. Firmy walczą o klienta oferując przy tym atrakcyjne promocje i pakietu, które można nabyć przy okazji korzystania z ich usług energetycznych. Przed wyborem konkretnej oferty warto zapoznać się z kilkoma i je bezpośrednio porównać. Porównując ceny prądu możemy zaoszczędzić sporą część budżetu, który do tej pory był pochłaniany przez wyższe stawki za kWh energii czynnej na rachunku za energię elektryczną.

Ceny prądu na Podlasiu

Taryfowe ceny energii w województwie podlaskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Do OSD przypisany jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. Na Podlasiu odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy PGE. ceny prądu na Podlasiu PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa podlaskiego.

Dostawcy gazu - województwo Podlaskie

PSG S.A. działa na terenie całego województwa jako dystrybutor. W obrębie jego działalności znajduje się naprawa, renowacja i zakładanie nowych (przyłączanie odbiorców) sieci dystrybucji. Obsługuje także numer alarmowy 992, który łączy nas z pogotowiem gazowym. Rynek sprzedawców gazu jest, jak cały rynek energetyczny, w trakcie przebudowy. Można powiedzieć, że ten segment jest o krok za prądem, ponieważ liberalizacja rynku gazu zaczęła się kilka lat po liberalizacji rynku prądu. Pełne przeobrażenie na rynku nastąpi w połowie lat dwudziestych. Klienci biznesowi są w uprzywilejowanej sytuacji, bo firmy mają dużo większe pole manewru w zakresie ofert dla przedsiębiorców. Dzięki temu nie tylko w takich miastach jak Białystok, ale w każdej mniejszej miejscowości można płacić mniej za gaz.

Biogazownie - województwo Podlaskie

Na tych terenach firmy bardzo chętnie inwestują w nowoczesny sposób pozyskiwania prądu i ciepła - biogazownie. Są one alternatywą dla konwencjonalnych elektrociepłowni. Dla rolników jest to możliwość pozbycia się nadmiaru produktów ubocznych produkcji rolnej, takich jak gnojowica czy obornik. A w kontekście regionu są to dodatkowe miejsca pracy, nie tylko przy nadzorze pracy biogazowni, ale także przy terenie wokół niej. Jest to także element polityki, która ma na celu ograniczenie udziału konwencjonalnych źródeł energii w całym kraju. Dzięki takim projektom region dostaje szansę na rozwój, przy dodatkowym wsparciu z projektów unijnych.

Ceny prądu i gazu – województwo Podlaskie

Sprzedaż energii elektrycznej odbywa się w całej Polsce na tych samych zasadach, niezależnie od tego jaki dystrybutor operuje na danym terenie. W przypadku gazu ziemnego wygląda to identycznie. Dzięki regulacjom prawnym mamy do dyspozycji w tych segmentach rynku wielu sprzedawców, oferujących sprzedaż produktów w określonych taryfach. Osoby chcące świadomie dysponować finansami i zużyciem energii mogą wybrać odpowiednie taryfy ułatwiające takie działanie. Przy rachunkach za prąd możemy liczyć na oszczędności rzędu 40% na rachunkach. Sytuacja na rynku gazu jest podobna, na zmianie zaoszczędzimy proporcjonalnie do liczby kWh zużytego gazu ziemnego. To cena za paliwo gazowe i opłata abonamentowa na rachunku z gaz ziemny ulegną zmianie jeśli zdecydujemy się zmienić sprzedawcę gazu ziemnego.Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile kosztuje ogrzewanie tym paliwem. ceny gazu ziemnego na Podlasiu PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa Podlaskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa podlaskiego

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Kolejny pozytywny komunikat z rynku energii
Kolejny pozytywny komunikat z rynku energii
Kolejni odbiorcy energii dołączyli do poszerzającej się grupy korzystających z prawa wyboru sprzedawcy. W sierpniu tego roku dokonano 4412 zmian sprzedawcy energii elektrycznej w grupie taryfowej G, tj. w gospodarstwach domowych, w lipcu 2013 r. dokonano takich zmian 2399 – jak wynika z cyklicznego monitoringu zmian sprzedawcy energii elektrycznej, przeprowadzanego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Czy można zmienić dostawcę prądu?
Czy można zmienić dostawcę prądu?
Od kilku lat w Polsce, tak jak w innych krajach europejskich możemy zmienić sprzedawcę energii niezależnie od tego w jakiej grupie taryfowej jesteśmy rozliczani.
Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...
Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...
Porównywarka cen prądu Optimal Energy to narzędzie do bieżącego sprawdzania atrakcyjności ofert różnych sprzedawców prądu. Dodatkowo na naszych stronach znajdziecie opinie i oceny najpopularniejszych sprzedawców energii elektrycznej. Dzisiaj napiszemy kilka słów na temat raportu przygotowanego przez Polski Instytut Badań Jakości.