Porównaj oferty
Kalkulator Plus

Firma Plus oddaje w ręce klientów darmową i ogólnodostępną usługę nazwaną „Kalkulator Oszczędności”. Jest to podobnie jak ta na stronie Optimal Energy porównywarka cen energii elektrycznej. Za jej pomocą można sprawdzić ile zaoszczędzilibyśmy wybierając Plus jako swojego sprzedawcę energii elektrycznej, nie ma jednak możliwości bezpośredniego porównania ofert innych sprzedawców, tak jak na Optimal Energy. Aby nie musieć odrywać się od wypełniania prostego formularza ze strony Plusa, najlepiej przygotować sobie fakturę, z której to odczytamy z określonych pól wymagane wartości, które posłużą jako parametry do obliczenia różnicy pomiędzy aktualnymi rachunkami a tymi jakie zapłaciłoby się będąc klientem Plus.

W razie wątpliwości co należy wpisać w określone pole, z pomocą przychodzi okno „Co to jest?”, a tam szczegółowo wyjaśnione zostało, który fragment faktury nas interesuje. Po kliknięciu „Oblicz” na naszych ekranach pojawi się proste podsumowanie ile można zaoszczędzić w danym okresie rozliczania i jakie niesie ze sobą korzyści 36-miesięczna umowa. Na ten moment usługa ta jest dosyć skromna, w aspekcie funkcjonalności jak i oprawy graficznej. Z całą pewnością niebawem pojawi się pełna wersja tej usługi.

 

Kalkulator prądu Plusa nie jest kompletny

Jeśli szukasz kalkulatora cen prądu w pełni funkcjonalnego, to polecamy zapoznać się z takim kalkulatorem na stronie Optimal Energy. Znajdują się tam dane dotyczące ofert wszystkich największych sprzedawców prądu i gazu w Polsce. Porównywarka oferuje:

  • porównanie cen pomiędzy sprzedawcami,
  • zawsze aktualne oferty,
  • oferty dedykowane dla użytkowników Optimal Energy.

Porównywarka ułatwia wybór spośród szerokiego grona sprzedawców oraz daje możliwość bezpośredniego porównania kilku ofert, które są w kręgu zainteresowań klienta. Pamiętaj, że kalkulator Plusa porównuje ceny w odniesieniu do stawek zatwierdzonych przez Urząd Regulacji Energetyki. To bardzo ogranicza możliwość weryfikacji czy kalkulacja cen jest prawidłowa. Bardzo duża grupa odbiorców prądu skorzystała z różnego rodzaju promocji i aneksowała swoje umowy. Przez to stawki za kWh u każdego z nas mogą być różne!