Porównaj oferty
PGNiG - zgłaszanie awarii i komunikaty o przerwach w dostawach gazu
OptimalEnergy

PGNiG - zgłaszanie awarii i komunikaty o przerwach w dostawach gazu

Grupa Kapitałowa PGNiG rozpoznawane jest wśród klientów jako dostawca gazu zarówno do domostw i przedsiębiorstw od wielu lat. Firma cieszy się milionową grupą klientów, którzy korzystają z ich oferty. Jest potentatem, głównym „zawodnikiem” na rynku. Wynika to z faktu, że po zmianach prawnych, umożliwiających zmianę obecnej firmy, która dostarcza nam prąd, większość użytkowników nie wie o możliwości zmiany sprzedawcy, a samoczynnie ich rachunek pozostał rozliczany przez PGNiG. Grupa działa także jako dystrybutor gazu ziemnego, a zajmuje się tym - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. - spółka zależna. Do zadań OSD należą dwie główne czynności:

  • naprawa awarii,
  • komunikowanie o planowanych przerwach w dostawach.

PGNiG Awarie

Do uszkodzenia instalacji może dojść z najróżniejszych przyczyn, głównie nie z winy użytkownika. Praca PSG jako dystrybutora nie opiera się tylko na naprawie sieci i ich renowacji. W głównej mierze nad sprawdzaniem stanu liczników, które są własnością dystrybutora. Większość zgłoszeń dotyczy właśnie awarii tego typu. Ważne jest, żeby nie próbować samemu dokonywać naprawy, ponieważ jedynymi osobami do tego upoważnionymi są osoby z serwisu firmy. Jeśli zauważymy cokolwiek niepokojącego, poczujemy gaz, lub coś, co naszym zdaniem powiązane jest z problemami technicznymi dostawy gazu, należy to niezwłocznie zgłosić na numer alarmowy 992, który obsługuje pogotowie gazowe. Jedynymi działaniami jakie warto podjąć to „wywietrzenie” pomieszczenia i do czasu przyjazdu załogi pracowników opuścić lokal w celach bezpieczeństwa.

PGNiG Przerwy w dostawach

Modernizacja, sprawdzanie stanu sieci, usuwanie usterek, są to jedne z wielu zabiegów, które są wcześniej ogłaszane przez przez PSG jako planowane przerwy w dostawach gazu na określonym terenie. Na ten moment jedyną możliwością przygotowania się na taką okoliczność jest śledzenie ogłoszeń na stronach urzędów, ponieważ strona poświęcona takim ogłoszeniom – PSGaz - jest w trakcie przebudowy i nie znajdziemy na niej oczekiwanych informacji.