Porównaj oferty
e-bok PGNiG. Pierwsze rejestracja, logowanie, i funkcje
OptimalEnergy

e-bok PGNiG. Pierwsze rejestracja, logowanie, i funkcje

Elektroniczne biuro obsługi klienta to serwis dla klientów PGNiG oferowany przez tę firmę. Aby zapoznać się w pełnym wymiarze z możliwościami tej usługi należy dokonać rejestracji na stronie internetowej PGNiG. W tym artykule krok po kroku opiszemy czynności jakie trzeba podjąć w celu poprawnego i szybkiego przejścia przez proces tworzenia nowego konta. Owe konto niesie ze sobą szereg możliwości:

  • kontakt online 24/7 z pracownikiem eBOK,
  • rozliczenie rachunków,
  • pełny wgląd do e-faktur i bieżącego salda,
  • stałe monitorowanie poziomu zużycia energii,
  • możliwość bezzwłocznego zgłoszenia awarii.

Z pozoru proste i podstawowe czynności są bardzo pomocne, gdy chcemy świadomie gospodarować funduszami firmy, bądź gospodarstwa domowego. Dla każdego możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu to bardzo duże udogodnienie, szczególnie gdy nie ma możliwości osobistego udania się do biura obsługi klienta. W dobie internetu usługa jaką jest eBOK to wyciągnięcie ręki do klienta jak i spora oszczędność po stronie PGNiG. Serwis jest stale rozwijany i dostosowywany do potrzeb klientów. Poniżej opisujemy jak przejść przez kolejne etapy rejestracji.

Rejestracja na eBOK PGNiG

Zanim przystąpimy do właściwego procesu tworzenia konta warto wcześniej przygotować sobie ostatni rachunek lub fakturę. Znajdują się tam dane usługobiorcy oraz sprzedawcy i lokalnego OSD. Po przygotowaniu tych dokumentów możemy zacząć właściwy proces. Najpierw należy przejść na stronę PGNiG i w górnym pasku menu wybrać zakładkę „zaloguj się”.

Po tym rozwija się zakładka w której mamy do wyboru trzy opcje, w zależności czy interesuje nas konto jako klient indywidualny, czy jako mała lub średnia firma, bądź duża firma prowadząca zakup hurtowy. Jeśli posiadamy już konto, to wystarczy wpisać swoje dane logowania i cieszyć się pełnią dobrodziejstw wynikających z licznych funkcji eBOK-u. My jednak przechodzimy do procesu rejestracji i klikamy na wskazane pola „zarejestruj się”. Po kliknięciu zostajemy przekierowani do krótkiego formularza rejestracyjnego.

Wypełnianie formularza powinno przebiegać bezproblemowo, jeśli wedle zalecenia przygotowaliśmy sobie odpowiednie dokumenty, z których to wystarczy tylko przepisać w odpowiednie pola swoje personalne dane. Ważne jest, aby pamiętać o zaznaczeniu odpowiednich zgód, zaakceptowanie regulaminu i po sprawdzeniu wprowadzonych danych trzeba już tylko przejść w pole „Zarejestruj się”.

Po tym dostajemy na adres email podany w formularzu link aktywacyjny, który jest niezbędny do aktywacji naszego nowego konta eBOK PGNiG. Od teraz możemy korzystać online z pełni funkcji udostępnionych na stronie eBOK-u.

MBOK - aplikacja na smartfony

PGNiG przygotowało także aplikację mobilną dostępną na systemy Android i iOS. Dla osób, które swoje smartfony wykorzystują np. do transakcji bankowych jest to idealne rozwiązanie, ponieważ analogicznie do konta eBOK posiada wszystkie jego funkcje, lecz nie trzeba posiadać konta eBOK, aby obsługiwać konto mBOK. Jest to wygodne i proste rozwiązanie, które umożliwia w każdym momencie monitorowanie aktualnego zużycia energii jak i mobilne zgłoszenie awarii.

Konto demonstracyjne

Na ten moment PGNiG w panelu eBOK nie oferuje możliwości skorzystania z konta demonstracyjnego, które byłoby swoistym kontem pokazowym z możliwością sprawdzenia wszystkich dostępnych w serwisie funkcji. Nie zmienia to faktu, że warto takie konto posiadać i zadbać o własny komfort oraz oszczędność czasu.