Gazu ziemny dla domu Opolskie

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Opolskie

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.
Średnie zużycie energii w województwie opolskim
Każdy z mieszkańców tego województwa zużywa średnio w ciągu roku:
- 770 kWh energii jeśli jest mieszkańcem miasta
- 910 kWh energii jeśli jest mieszkańcem obszarów wiejskich
Większe zużycie prądu w obszarach poza miastowych to zjawisko naturalne. Osoby mieszkające na wsi zazwyczaj posiadają większe metrażowo mieszkania które muszą oświetlić, korzystają z urządzeń mniej energooszczędnych. Stąd też taki, a nie inny trend w większości regionów w naszym kraju.
Sieć gazu ziemnego na Opolszczyźnie
Zużycie gazu ziemnego, które przypada na jedną osobę nie odbiega od średniej krajowej. Dane jakie są prezentowane zawsze dzielą odbiorców indywidualnych na dwie grupy: mieszkańców miast oraz mieszkańców terenów wiejskich. W tej pierwszej grupie jest zdecydowanie więcej odbiorców. Fakty są takie, że średnie roczne zużycie gazu ziemnego przypadające na 1 osobę mieszkającą na wsi w tym województwie jest najniższe w skali całego kraju. Szczegóły poniżej:
- 1390 kWh to średnie zużycie przypadające w roku na 1 mieszkańca miasta
- 100 kWh to średnie użycie przypadające na 1 mieszkańca wsi
Dysproporcja wydaje się być ogromna. Należy jednak w odpowiedni sposób interpretować powyższe dane. Opolszczyzna to region, gdzie gęstość sieci gazowej na 100 km2 nie jest duża i wynosi poniżej 200 km. Dostęp do sieci w tym regionie mają przede wszystkim mieszkańcy miast. Górzysty teren powoduje, że koszty rozbudowy sieci gazowej są bardzo wysokie, a co za tym idzie jej dostępność poza większymi miastami bardzo słaba.
Ponad połowa instalacji OZE w regionie to energetyka wodna
Województwo opolskie nie jest pionierem jeśli chodzi o produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii. Według informacji URE mamy tam zainstalowanych tylko 78 obiektów. Co jednak jest cechą charakterystyczną ponad 50% z nich, a dokładnie 42 to obiekty produkujące energię, które wykorzystują do tego wodę. Całkowita moc zainstalowana we wszystkich typach urządzeń to tylko 178 MW. Wobec całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju, którą szacuje się na ponad 8 000 MW to bardzo niewiele. Z informacji jakie udało nam się uzyskać, na chwilę obecną w regionie nie ma planowanych żadnych większych inwestycji, które mogłyby sprawić, że województwo opolskie stanie się bardziej znaczącym graczem w tym obszarze.