Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
opolskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Opolskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo Opolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Opolskie

Tauron Dystrybucja S.A. sprawuje pieczę nad dystrybucją prądu w tym województwie. Tauron Sprzedaż jest urzędowym dostawcą prądu w sytuacji, gdy nie zmieniliśmy jeszcze swojego sprzedawcy, zarówno Opole, jak również dla innych miast, miasteczek czy wiosek. Jeśli chcesz zmienić swojego sprzedawcę – zrób to! Nic prostszego, na terenie województwa Opolskiego podobnie jak w całej Polsce istnieje możliwość zmiany firmy, która zajmie się sprzedażą prądu do naszego domu lub firmy. Po liberalizacji rynku pojawiło się bardzo dużo nowych firm świadczących takie usługi, są to zarówno firmy niezależne jak i duże koncerny, które od lat zajmowały się tematami pochodnymi energetyki i w końcu mogły wkroczyć na rynek sprzedaży. Wybierając nową ofertę i taryfę w prawie każdym przypadku zmniejszamy swoje rachunki za prąd. W niektórych przypadkach oszczędności sięgają nawet 40%.

Ceny prądu w województwie opolskim

Taryfowe ceny prądu w województwie opolskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Do OSD przypisany jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. Na Opolszczyźnie odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy TAURON. ceny prądu w województwie opolskim Tauron

źródło: cennik taryfowy TAURON dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Jak widzimy na powyższych wykresach przedstawiających ceny energii w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek wytwarzających energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa opolskiego.

Dostawcy gazu - województwo Opolskie

W gminach Gorzów Śląski i Kluczbork funkcję OSD sprawuje firma EWE. Reszta województwa jest pod skrzydłami monopolisty PSG S.A., który to jest częścią Grupy Kapitałowej PGNiG. W ramach pracy dystrybutora obie firmy w swoich rejonach zobowiązane są do nadzorowania stanu technicznego sieci dystrybucyjnej i naprawy ewentualnych usterek. W temacie zmiany sprzedawcy gazu od kilku lat dzieje się naprawdę sporo, wszystko to ze względu na fakt, że zmiany związane z liberalizacją rynku są cały czas wdrażane, tak samo jak na rynku prądu. Zmiany w rynku gazu związane z uwolnieniem cen gazu dla gospodarstw domowych nastąpią najpewniej w połowie 2024 roku. Nie oznacza to, że klienci indywidualni nie mogą zmienić swojego sprzedawcy już teraz. Przy odpowiednim wyborze oferty istnieje możliwość zaoszczędzenia dużej ilości środków finansowych. Warto pamiętać, że najwięcej korzysta się w sytuacji gdy wybieramy pakiet usług i jedną z nich jest dostawa gazu do naszego lokalu.

Ceny prądu i gazu - województwo Opolskie

Mieszkańcy opolszczyzny dzięki sporej konkurencji na rynku mogą liczyć na atrakcyjne oferty sprzedawców prądu i gazu. Skąd właściwie biorą się różnice w cenie? Najczęściej jest to efekt obniżenia kosztów administracyjnych i opłat dodatkowych przez niezależnych sprzedawców. Sprawne zarządzanie zakupami prądu przez sprzedawców to klucz do sukcesu, którym są niskie ceny prądu dla odbiorców finalnych.Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich domów wykorzystują gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Opolszczyźnie PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa opolskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Zielona energia - województwo Opolskie

Na terenie tego małego województwa sprawnie funkcjonują wszystkie formy odnawialnych źródeł energii(OZE). Znajduje się tu 31 elektrowni wodnych, które rocznie wytwarzają 77,8 GWh, projektowane są nowe, które mają podwoić ilość wytwarzanego prądu. Do tego farmy wiatrowe i w mniejszym stopniu energia pochodząca z fotowoltaiki, często stosowana przy budowach domów jednorodzinnych i budynków użytku społecznego. Wybierając ten typ energii jako podstawowy dostarczany do naszego domu musimy jednak liczyć się z tym, że zapłacimy za niego znacznie więcej niż za klasyczne rozwiązania. Wynika to z faktu, że OZE to zaledwie kilka procent udziału w cały rynku energetycznym.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa opolskiego

Opolskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Polska w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy
Polska w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy
Opublikowany przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska (EEA) ranking europejskich miast posiadających najgorszą jakość powietrza wykazał, że Polska góruje nad pozostałymi państwami europejskimi w tej bardzo niechlubnej kategorii.
Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?
Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?
Ogrzewanie, które obecnie używamy nie spełnia naszych oczekiwań i musimy dogrzewać pomieszczenia? Albo ogrzewamy dom za pomocą energii elektrycznej? Jaki grzejnik wybrać, aby było najekonomiczniej i najtaniej?
Taryfa G12
Taryfa G12
Lubisz mieć wpływ na wydatki, pochłaniające domowy budżet? W takim razie powinieneś bliżej zapoznać się z taryfą G12, która daje możliwość dostosowania swojego planu dnia do niższych cen energii. Zyskuje ona coraz więcej użytkowników, którzy są w stanie w godzinach 13:00 – 15:00 i 22:00 – 6:00 użytkować urządzenia, które znacznie zwiększają zużycie prądu. Wzrost popularności tej taryfy nie bierze się z nikąd. 
Roczne zużycie gazu w domu
Roczne zużycie gazu w domu
Wysokość rachunków, które otrzymujemy w okresie rozliczenia zależy przede wszystkim od ilości zużytych kWh gazu ziemnego. Poziom konsumpcji jest głównym parametrem, z którego korzystają sprzedawcy gazu w momencie przydzielania odbiorcy do odpowiedniej taryfy.