Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Poznaniu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Poznań
Gazu ziemny dla domu Poznań
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Poznań
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Poznaniu

Rozwój elektromobilności powoduje, że w ciągu ostatniego roku w Polsce przybyło kilkaset stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Nie inaczej jest w Poznaniu. Liczba stacji w porównaniu do tradycyjnych stacji benzynowych nie robi dużego wrażenia, ale musimy pamiętać, że liczba pojazdów zasilanych energią elektryczną wciąż nie jest duża. Inwestycje w stacje ładowania są konieczne, ponieważ trend związany z odchodzeniem od pojazdów z silnikami spalinowymi jest coraz bardziej widoczny także w Polsce. Poniżej prezentujemy aktualną listę stacji ładowania samochodów elektrycznych. Poniższe informacje poza lokalizacją punktu ładowania pokazują w jakich godzinach stacja jest czynna.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
EV+ PL103PoznańOstrowska47400:0023:59  
Stacja ładowania zlokalizowana przy Hotelu HP ParkPoznańBaraniaka7700:0023:59  
PL120PoznańKolorowa2-1000:0023:59  
Park Handlowy Franowo PoznańPoznańSzwedzka1000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria A2 PoznańPoznańGłogowska44000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Handlowa Panorama PoznańPoznańGórecka3000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Malta PoznańPoznańAbpa Baraniaka800:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Poznań (P)PoznańSzwedzka1000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Stacja CNG PoznańPoznańGłogowska41200:0023:59  
63, PoznańPoznańStrzeszyńska6300:0023:59  
V-Force Sp. z o.o. - POWER EV SN:00000006PoznańŚw. Michała 626200:0023:59POWER EV Sp. z.o.o

Elektrownie i elektrociepłownie w Poznaniu

Historycznie produkcja ciepła i energii elektrycznej odbywała się w Poznaniu na Garbarach. Od lat jednak ta jednostka nie jest produkcyjnie wykorzystywana. Za wytwarzanie prądu oraz ciepła dla miasta Poznań odpowiada Elektrociepłownia Karolin, które właścicielem jest francuska firm Veolia. W Karolinie rocznie spalanych jest ok. 900 tysięcy ton węgla, który wykorzystywany jest do zasilania elektrociepłowni o osiągalnej mocy cieplnej ponad 840 MW i mocy elektrycznej większej niż 275 MW. Od lat w mieście prowadzi się dyskusje na temat budowy drugiego obiektu, który były usytuowana po drugiej stronie miasta. Z jednej strony celem takiej inwestycji byłoby odciążenie pracy zespołu w Karolinie, dodatkowo zmniejszone zostałoby ryzyko dużych skutków wystąpienia awarii, wreszcie po trzecie zmniejszone zostałyby straty przesyłowe, szczególnie w przypadku ciepła.

W okolicy Poznania jak i w samym mieście pojawiają się pierwsze instalacje fotowoltaiczne. Opłacalność tego typu rozwiązań zachęca nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także firmy do inwestycji w takie rozwiązania. Nie są to instalacje dużych mocy, ale dużo instalacji małych mocy i tak pozytywnie wpłynie na produkcję prądu w Poznaniu.

Jak kupić prąd lub gaz taniej w Poznaniu?

Zdecydowana większość z nas słyszała o tym, że tak samo jak możemy wybierać operatora sieci komórkowych tak samo możemy wybrać firmę od której kupimy prąd lub gaz. Nie jest tak, że Enea jako tzw. zasiedziały sprzedawca prądu w Poznaniu ma monopol na tym rynku. Faktem jest, że Enea w Poznaniu ma wiele biur czy tez punktów obsługi klienta, tak samo zresztą jak firma PGNiG, która w Poznaniu ma swoje biura, a sprzedaje gaz ziemny. To jednak byłoby na tyle, jeśli chodzi o przewagi tych dwóch spółek względem konkurencji. W pozostałych obszarach, zakres usług, jakość ich wykonywania przez inne podmioty może być na zdecydowanie wyższym poziomie. Nas jednak jako klientów zawsze interesuje cena. Sprzedawcy prądu, którzy na terenie Poznania oferują tani prąd dla klientów indywidualnych lub biznesowych mają w swojej ofercie takie produkty, które będą nam m.in. gwarantować stałą cenę zakupu energii w okresie 2 lub 3 lat, a dodatkowo będziemy mogli np. skorzystać z innych produktów takich jak pakiet serwisantów, którzy naprawią nam sprzęt RTV lub AGD, albo pomogą w przypadku awarii Junkersa. Należ pamiętać o bardzo ważnej sprawie! Nie podpisujmy umów, przy okazji pierwszej wizyty handlowca. Zawsze porównajmy ceny w ofertach jakie zostaną nam przedstawione. Jeśli jednak podpiszemy jakąkolwiek umowę w naszym domu, w ciągu 14 dni możemy ją rozwiązać bez podawania powodów.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (2 głosy/ów)

Poznań – dostępni sprzedawcy prądu:

ESV
ESV

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu
Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu
Oszczędności energii i niższe rachunki dla konsumentów, a dla operatorów systemów dystrybucyjnych – wyższe zyski. W konsekwencji rozwój tzw. inteligentnych sieci ma przyczynić się do energooszczędności gospodarki i wzrostu PKB. Żeby te ambitne cele zostały zrealizowane najpierw trzeba wyłożyć 8 mld zł.
BOŚ Bank pozwoli ograniczyć rachunki
BOŚ Bank pozwoli ograniczyć rachunki
Zainstalowanie ekologicznych rozwiązań w naszym domu może przynieść oszczędności wynoszące nawet 8 tys. zł rocznie na ogrzewaniu wody i domu. BOŚ Bank proponuje bowiem program, dzięki któremu Polacy ograniczą swoje rachunki, tym samym zwiększając zdolność kredytową. Eksperci BOŚ Banku szacują, że rozwój rynku małych instalacji OZE może dać impuls do wzrostu gospodarczego nawet o 0,4 pkt proc. PKB rocznie.
Ceny energii w Polsce
Ceny energii w Polsce
Nie jest tajemnicą, że ceny energii elektrycznej się zmieniają i raz rosną, raz spadają. Ostatnimi czasy, energia elektryczna raczej jest droższa niż tańsza, ale wzrost jej cen nie jest znaczny. Jak zmieniały się ceny energii kraju na przełomie ostatnich lat?
500 kWh gazu od Energa za darmo
500 kWh gazu od Energa za darmo
Zmiana sprzedawcy gazu staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Świadczyć o tym mogą chociażby coraz to nowe oferty sprzedawców gazu ziemnego. Dziś sprawdzimy atrakcyjność kolejnej oferty. Tym razem pod lupę bierzemy firmę Energa i jej ofertę 500 kWh gazu od Energa za darmo.