Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Poznaniu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Poznań
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Poznań
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Poznaniu

Rozwój elektromobilności powoduje, że w ciągu ostatniego roku w Polsce przybyło kilkaset stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Nie inaczej jest w Poznaniu. Liczba stacji w porównaniu do tradycyjnych stacji benzynowych nie robi dużego wrażenia, ale musimy pamiętać, że liczba pojazdów zasilanych energią elektryczną wciąż nie jest duża. Inwestycje w stacje ładowania są konieczne, ponieważ trend związany z odchodzeniem od pojazdów z silnikami spalinowymi jest coraz bardziej widoczny także w Polsce. Poniżej prezentujemy aktualną listę stacji ładowania samochodów elektrycznych. Poniższe informacje poza lokalizacją punktu ładowania pokazują w jakich godzinach stacja jest czynna.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
EV+ PL103PoznańOstrowska47400:0023:59  
Stacja ładowania zlokalizowana przy Hotelu HP ParkPoznańBaraniaka7700:0023:59  
PL120PoznańKolorowa2-1000:0023:59  
Park Handlowy Franowo PoznańPoznańSzwedzka1000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria A2 PoznańPoznańGłogowska44000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Handlowa Panorama PoznańPoznańGórecka3000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Malta PoznańPoznańAbpa Baraniaka800:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Poznań (P)PoznańSzwedzka1000:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Stacja CNG PoznańPoznańGłogowska41200:0023:59  
63, PoznańPoznańStrzeszyńska6300:0023:59  
V-Force Sp. z o.o. - POWER EV SN:00000006PoznańŚw. Michała 626200:0023:59POWER EV Sp. z.o.o

Elektrownie i elektrociepłownie w Poznaniu

Historycznie produkcja ciepła i energii elektrycznej odbywała się w Poznaniu na Garbarach. Od lat jednak ta jednostka nie jest produkcyjnie wykorzystywana. Za wytwarzanie prądu oraz ciepła dla miasta Poznań odpowiada Elektrociepłownia Karolin, które właścicielem jest francuska firm Veolia. W Karolinie rocznie spalanych jest ok. 900 tysięcy ton węgla, który wykorzystywany jest do zasilania elektrociepłowni o osiągalnej mocy cieplnej ponad 840 MW i mocy elektrycznej większej niż 275 MW. Od lat w mieście prowadzi się dyskusje na temat budowy drugiego obiektu, który były usytuowana po drugiej stronie miasta. Z jednej strony celem takiej inwestycji byłoby odciążenie pracy zespołu w Karolinie, dodatkowo zmniejszone zostałoby ryzyko dużych skutków wystąpienia awarii, wreszcie po trzecie zmniejszone zostałyby straty przesyłowe, szczególnie w przypadku ciepła.

W okolicy Poznania jak i w samym mieście pojawiają się pierwsze instalacje fotowoltaiczne. Opłacalność tego typu rozwiązań zachęca nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także firmy do inwestycji w takie rozwiązania. Nie są to instalacje dużych mocy, ale dużo instalacji małych mocy i tak pozytywnie wpłynie na produkcję prądu w Poznaniu.

Jak kupić prąd lub gaz taniej w Poznaniu?

Zdecydowana większość z nas słyszała o tym, że tak samo jak możemy wybierać operatora sieci komórkowych tak samo możemy wybrać firmę od której kupimy prąd lub gaz. Nie jest tak, że Enea jako tzw. zasiedziały sprzedawca prądu w Poznaniu ma monopol na tym rynku. Faktem jest, że Enea w Poznaniu ma wiele biur czy tez punktów obsługi klienta, tak samo zresztą jak firma PGNiG, która w Poznaniu ma swoje biura, a sprzedaje gaz ziemny. To jednak byłoby na tyle, jeśli chodzi o przewagi tych dwóch spółek względem konkurencji. W pozostałych obszarach, zakres usług, jakość ich wykonywania przez inne podmioty może być na zdecydowanie wyższym poziomie. Nas jednak jako klientów zawsze interesuje cena. Sprzedawcy prądu, którzy na terenie Poznania oferują tani prąd dla klientów indywidualnych lub biznesowych mają w swojej ofercie takie produkty, które będą nam m.in. gwarantować stałą cenę zakupu energii w okresie 2 lub 3 lat, a dodatkowo będziemy mogli np. skorzystać z innych produktów takich jak pakiet serwisantów, którzy naprawią nam sprzęt RTV lub AGD, albo pomogą w przypadku awarii Junkersa. Należ pamiętać o bardzo ważnej sprawie! Nie podpisujmy umów, przy okazji pierwszej wizyty handlowca. Zawsze porównajmy ceny w ofertach jakie zostaną nam przedstawione. Jeśli jednak podpiszemy jakąkolwiek umowę w naszym domu, w ciągu 14 dni możemy ją rozwiązać bez podawania powodów.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (3 głosy/ów)

Poznań – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Czym jest zasada TPA? Jak z niej skorzystać i czy jest to skomplikowane?
Czym jest zasada TPA? Jak z niej skorzystać i czy jest to skomplikowane?
Third Party Access (TPA) czyli zasada dostępu stron trzecich do sieci, daje prawo odbiorcy energii elektrycznej, czyli Tobie,  do jej zakupu od dowolnie wybranego sprzedawcy.
Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE
Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE

W skład nowopowołanej Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców wejdzie 27 posłów. To na nich spocznie obowiązek m.in. procedowania projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz decyzja w sprawie opalania węglem polskich domów. 

Wskazówki jak oszczędzać energię
Wskazówki jak oszczędzać energię
Nakłanianie do oszczędzania energii to podstawowe zadanie wielu regulacji Unii Europejskiej. Środowisko wymaga tego, aby redukować niepotrzebne zużycie energii. Dodatkowo korzyści z faktu oszczędzania energii odczujemy w naszych portfelach.
Ranking sprzedawców gazu 2020
Ranking sprzedawców gazu 2020
Gaz ziemny tak samo jak każdy inny towar można kupić u wielu sprzedawców. W przypadku błękitnego paliwa, które zawsze zostanie nam dostarczone w tym samy czasie i w tej samej jakości najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze tego czy innego sprzedawcy gazu ziemnego jest cena. Cena za paliwo gazowe oraz wysokość opłaty abonamentowej.