Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Krakowie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Kraków
Gazu ziemny dla domu Kraków
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Kraków
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Krakowie

Czasy kiedy stacje ładowania samochodów elektrycznych będą codziennym widokiem jak zwykłe stacje benzynowe jeszcze nie nadszedł. Z jednej strony jest to wynikiem ciągle znikomej liczby samochodów elektrycznych jakie jeżdżą po naszych drogach, a z drugiej mimo wszystko trendu jaki przyszedł do Polski z zachodu, ale z opóźnieniem. Bieżący rok to skokowy wzrost stacji ładowania aut na prąd, co niewątpliwie cieszy. Ciągle jednak przemieszczanie się poza obszarami dużych miast jest mało komfortowe ze względu na małą liczbę stacji do ładowania aut na prąd. Skupmy się jednak na tym co nas obecnie najbardziej interesuje. Na stronie przedstawiamy listę stacji jaka jest dostępna w Krakowie. Sprawdź gdzie zatankujesz swój samochód na prąd.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Grupa Krakowiak Eco PrestigeKrakówReduta2800:0023:59  
Galeria Bronowice KrakówKrakówStawowa6100:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Dekada KrakówKrakówStanisława Stojałowskiego1200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Podium Park KrakówKrakówAleja Jana Pawła II4300:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Kraków (P)KrakówJosepha Conrada6600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Galeria Krakowska (P)KrakówPawia500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (M-CARS)0048587319636
Galeria Kazimierz Kraków (P)KrakówPodgórska3400:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (M-CARS)0048587319636
Perła PrądnikaKrakówSiewna30A/B00:0023:59  
Praska ParkKrakówPraska3400:0023:59  
M1 KrakówKrakówAleja Pokoju6700:0023:59  
Park Handlowy ZakopiankaKrakówZakopiańska6200:0023:59  
Hotel SantoriniKrakówBulwarowa3300:0023:59  
Stacja CNG KrakówKrakówBalicka8406:0023:59 

Prąd i gaz w Krakowie będzie droższy!

Końcówka każdego roku to gorący czas na rynku energii. Kontraktowanie cen energii na giełdzie na kolejne lata powoduje szereg spekulacji na temat cen prądu i gazu dla finalnych odbiorców czyli dla nas. Coraz więcej ekspertów związanych z tym rynkiem sugeruje, że odgórne regulowanie cen energii: prądu oraz gazu to nie jest najlepszy sposób na zatrzymanie rosnących cen. Sprzedaż energii: prądu i gazu poniżej kosztów zakupu dla klientów indywidualnych będzie bilansowane wyższymi cenami dla przemysłu, a przedsiębiorcy podniosą ceny sowich usługi i towarów i tak koło się zamyka. Problem dotyczy wszystkich mieszkańców Polski, w tym także mieszkańców Krakowa.

Chcą zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu lub gazu możemy odwiedzić punkt obsługi klienta firmy Tauron w Krakowie i zapytać o aktualne oferty, wśród których z pewnością znajdziemy takie które zagwarantują nam stałe ceny prądu w okresie najbliższych 24 lub 36 miesięcy. Możemy także porównać oferty u innych dostawców prądu i zmienić firmę, od której będziemy kupować energię.

W przypadku gazu ziemnego firma PGNiG Kraków, która jest tzw. sprzedawcą z urzędu musi liczyć się z tym, że podnosząc ceny paliwa gazowego wielu klientów zdecyduje się na wybór innej firmy, która poza bardziej atrakcyjnymi cenami gazu zaoferuje także dodatkowe usługi, które podnoszą atrakcyjność ofert.

Jak się okazuje możliwości działania jest wiele. Warto w takim wypadku wziąć sprawy w swojej ręce i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie –a tych na wolnym rynku energii nie brakuje.

Czy w Krakowie zanieczyszczenie powietrza wynika z pracy elektrowni?

Słyszysz smog – myślisz Kraków. W ciągu ostatnich lat wszelkiego rodzaju alarmy smogowe informowały nas o problemie występującym w stolicy Małopolski. Czy źródłem tego problemu były elektrownie i elektrociepłownie pracujące w mieście. Naszym zdaniem nie. Dlaczego:

  • Duże jednostki wytwarzające energię elektryczną oraz ciepło mają bardzo rygorystyczne wytyczne dotyczące emisji odpadów do atmosfery
  • W Krakowie jest jedna elektrociepłownia i jedna elektrownia wodna, która produkuję tzw. zieloną energię

Problem zanieczyszczenia powietrza należy szukać w tzw. energetyce rozproszonej oraz transporcie. Zmiana ogrzewania domów z pieca węglowego na np. gazowe lub podłączenie się do sieci miejskiej, a także promocja komunikacji miejskiej to kierunki w które należy inwestować, aby móc skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza nie tylko w Krakowie, ale w każdym innych mieście w Polsce.

1 2 3 4 5

Ocena 4.4/ 5 (8 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Polkomtel zadowolony ze sprzedaży energii elektrycznej
Polkomtel zadowolony ze sprzedaży energii elektrycznej
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej wśród odbiorców grypy taryfowej G z wykorzystaniem możliwości podpisania umowy kompleksowej cieszy się coraz większą popularnością. Tak zwane umowy GUD-K są popularne wśród klientów firmy Polkomtel, która dotychczas zawarła kilkaset umów z odbiorcami energii elektrycznej z grupy taryfowej G z użyciem umowy kompleksowej.
RWE Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
RWE Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
RWE oferta dla firmy. Taryfy C11, C12a, C12b, C13 oraz SN B21, B22 i B23. W niecałe dwie i pół minuty przedstawimy jak czytać fakturę przychodzącą do firm za prąd, co oznaczają poszczególne wartości na rachunku za energię, jakie stawki ulegną zmianie jeśli zdecydujesz się zmienić dostawcę energii elektrycznej oraz jak porównać i wybrać najlepszą ofertę do firmy.
Jak zmienić operatora energii
Jak zmienić operatora energii
Operatora energii zmienić nie możemy, jest on przypisany do danego regionu w kraju, zmienić możemy za to sprzedawcę (dostawcę) energii i to dowolną ilość razy i niezależnie od tego gdzie mieszkamy.
Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii
Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii
Biorąc pod uwagę rok 2014 liczba gospodarstw domowych, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej wzrosła o ponad 112%. Od początku procesu liberalizacji rynku dokonało tego blisko 288 tys. gospodarstw.