Najlepsza oferta zakupu fotowoltaiki gazu prądu w Grudziądzu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 firm w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę na najlepszych rynkowych stawkach

Strona główna > Miasto > Grudziądz

Stacje ładowania aut elektrycznych w Grudziądzu

Samochodów zasilanych energią elektryczną doprowadził do tego, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w naszym kraju przybyło kilkaset stacji zasilania pojazdów elektrycznych. Podobnie jest w Grudziądzu. Liczba stacji w odniesieniu do tradycyjnych stacji benzynowych nie robi dużego wrażenia, ale musimy pamiętać, że liczba pojazdów na prąd wciąż nie jest imponująca. Inwestycje w stacje ładowania są niezbędne, ponieważ trend związany z odchodzeniem od pojazdów z silnikami spalinowymi jest coraz bardziej widoczny także w naszym kraju. Na tej stronie prezentujemy aktualną listę punktów ładowania samochodów elektrycznych. Poniższe informacje poza położeniem punktu ładowania pokazują też godziny jej otwarcia.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Black Red White GrudziądzGrudziądzMacieja Rataja200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Sieć ładowania Energa - Galeria Stara Kuźnia GrudziądzGrudziądzJózefa Włodka1600:0023:59 

Grudziądz - produkcja, dystrybucja i sprzedaż prądu

W Grudziądzu za dostawy energii elektrycznej odpowiada firma Energa. W obszarze dystrybucji prądu, który odpowiada za ciągłość dostaw energii oraz jej jakość jesteśmy obsługiwani tylko przez jedną firmę. Inaczej sprawa wygląda w przypadku sprzedaży prądu. Tutaj każdy z nas może zadecydować czy chce płacić za prądu firmie Energa, która jest tzw. sprzedawcą z urzędu czy wybrać inny podmiot, którego oferta będzie bardziej korzystna. Jeśli jesteśmy zainteresowani inwestycją w OZE czyli np. panelami fotowoltaicznymi to chcąc złożyć wniosek o warunku przyłączenia nas do sieci, będziemy musieli udać się do punktu Energa w Grudziądzu i dowiedzieć się czy mamy taką techniczną możliwość. Z kolei dla tych z nas, którzy planują odejście od ogrzewania swoich domów za pomocą tradycyjnych kotłów na paliwo stałe alternatywą jest z pewnością skorzystanie z przyłączy do elektrociepłowni Grudziądz. Co ważne, jednostka ta produkuje nie tylko ciepło, ale także energię elektryczną.

Sprzedaż i dystrybucja gazu ziemnego w Grudziądzu

W Grudziądzu tak jak w większości Polskich miast za przesył i dystrybucję gazu ziemnego odpowiada Polska Spółka Gazownictwa. W obszarze dystrybucji gazu występuje tzw. monopol naturalny. Jest tylko jeden podmiot, który świadczy tego typu usługę w danych obszarze. Wszelkie problemy z siecią gazową, a także jej rozbudowa jest prowadzona przez PSGaz. Inaczej sprawa wygląda ze sprzedażą gazu ziemnego. Chcąc decydować o wysokości swojego rachunku za gaz wystarczy, że wybierzemy dowolną firmę działającą na wolnym rynku gazu ziemnego w Polsce. Dzięki temu wszystkie sprawy związane z płatnościami nie będziemy musieli załatwiać w biurze PGNiG Grudziądz, tylko u naszego nowego sprzedawcy.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (3 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki
Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki
Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce jak pokazują statystyki Urzędu Regulacji Energetyki cały czas występuje i ilość osób decydujących się na ten krok nie spada. Czy w najbliższym czasie ilość zmian sprzedawcy prądu gwałtownie wzrośnie?
Licznik przedpłatowy na gaz. Instalacja, obsługa i doładowania
Licznik przedpłatowy na gaz. Instalacja, obsługa i doładowania
Licznik z możliwością wcześniejszego doładowywania go - tzw. pre-paid. Ciekawa propozycja, wzorowana na kartach telefonicznych. Nowa możliwość dla odbiorców gazu, oferty dostępne są od niedawna, bo od początku 2018 roku. Klienci, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie, bądź rozpatrują możliwość założenia takiego licznika nie muszą przejmować się trudnościami z tym związanymi.
Auta hybrydowe a elektryczne
Auta hybrydowe a elektryczne
Za kilkanaście lat auta spalinowe powinny odejść w zapomnienie, a o prym na rynku motoryzacyjnym będą walczyć tylko pojazdy hybrydowe i elektryczne. Oba typy są uważane za dużo bardziej przyjazne środowisku i to w nich jest pokładana nadzieja na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w aglomeracjach. Naukowcy i technolodzy wciąż prowadzą badania nad stworzeniem możliwie najlepszych maszyn, które nie będą odstraszały nabywców z powodu słabych osiągów i wysokiej ceny.
Instalacja fotowoltaiczna – jaki VAT, jak odliczyć od podatku, amortyzacja
Instalacja fotowoltaiczna – jaki VAT, jak odliczyć od podatku, amortyzacja
Instalacji fotowoltaicznych jest z roku na rok coraz więcej. Jednak wciąż potrzebne są rozwiązania, które sprawią, że można będzie zawierać porozumienie z różnymi instytucjami, by udało się dokonać transakcji na panele solarne na przejrzystych warunkach, co przyspieszy dopełnienie formalności, montaż i sposób odliczenia kolektorów od podatku.