Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Grudziądzu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Grudziądz
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Grudziądz
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Grudziądzu

Samochodów zasilanych energią elektryczną doprowadził do tego, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w naszym kraju przybyło kilkaset stacji zasilania pojazdów elektrycznych. Podobnie jest w Grudziądzu. Liczba stacji w odniesieniu do tradycyjnych stacji benzynowych nie robi dużego wrażenia, ale musimy pamiętać, że liczba pojazdów na prąd wciąż nie jest imponująca. Inwestycje w stacje ładowania są niezbędne, ponieważ trend związany z odchodzeniem od pojazdów z silnikami spalinowymi jest coraz bardziej widoczny także w naszym kraju. Na tej stronie prezentujemy aktualną listę punktów ładowania samochodów elektrycznych. Poniższe informacje poza położeniem punktu ładowania pokazują też godziny jej otwarcia.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Black Red White GrudziądzGrudziądzMacieja Rataja200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Sieć ładowania Energa - Galeria Stara Kuźnia GrudziądzGrudziądzJózefa Włodka1600:0023:59 

Grudziądz - produkcja, dystrybucja i sprzedaż prądu

W Grudziądzu za dostawy energii elektrycznej odpowiada firma Energa. W obszarze dystrybucji prądu, który odpowiada za ciągłość dostaw energii oraz jej jakość jesteśmy obsługiwani tylko przez jedną firmę. Inaczej sprawa wygląda w przypadku sprzedaży prądu. Tutaj każdy z nas może zadecydować czy chce płacić za prądu firmie Energa, która jest tzw. sprzedawcą z urzędu czy wybrać inny podmiot, którego oferta będzie bardziej korzystna. Jeśli jesteśmy zainteresowani inwestycją w OZE czyli np. panelami fotowoltaicznymi to chcąc złożyć wniosek o warunku przyłączenia nas do sieci, będziemy musieli udać się do punktu Energa w Grudziądzu i dowiedzieć się czy mamy taką techniczną możliwość. Z kolei dla tych z nas, którzy planują odejście od ogrzewania swoich domów za pomocą tradycyjnych kotłów na paliwo stałe alternatywą jest z pewnością skorzystanie z przyłączy do elektrociepłowni Grudziądz. Co ważne, jednostka ta produkuje nie tylko ciepło, ale także energię elektryczną.

Sprzedaż i dystrybucja gazu ziemnego w Grudziądzu

W Grudziądzu tak jak w większości Polskich miast za przesył i dystrybucję gazu ziemnego odpowiada Polska Spółka Gazownictwa. W obszarze dystrybucji gazu występuje tzw. monopol naturalny. Jest tylko jeden podmiot, który świadczy tego typu usługę w danych obszarze. Wszelkie problemy z siecią gazową, a także jej rozbudowa jest prowadzona przez PSGaz. Inaczej sprawa wygląda ze sprzedażą gazu ziemnego. Chcąc decydować o wysokości swojego rachunku za gaz wystarczy, że wybierzemy dowolną firmę działającą na wolnym rynku gazu ziemnego w Polsce. Dzięki temu wszystkie sprawy związane z płatnościami nie będziemy musieli załatwiać w biurze PGNiG Grudziądz, tylko u naszego nowego sprzedawcy.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (3 głosy/ów)

Grudziądz – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Pozytywne nastawienie Polaków na OZE
Pozytywne nastawienie Polaków na OZE
Na zlecenie międzynarodowej organizacji pozarządowej Greenpeace Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło w dniach 2-11 października br. Ankietę, która miała na celu zbadanie stosunku Polaków do polityki energetycznej naszego kraju. Z badań wynika, że zdecydowana większość Polaków chce, aby krajowa energetyka była oparta w większym stopniu na źródłach OZE.
Umowa kompleksowa - dobra, ale nie dla wszystkich.
Umowa kompleksowa - dobra, ale nie dla wszystkich.
Energia dla firm nie będzie podpisywać GUD-K (umowy kompleksowej) , bo rodziłoby to wyłącznie nowe obowiązki i koszty. Aby sprostać wymaganiom GUD-K konieczne byłyby podwyżki cen energii, by pokryć dodatkowe koszty, a to nie ma sensu.
Inwestycje w energetyce lepsze z problemami, niż żadne
Inwestycje w energetyce lepsze z problemami, niż żadne
Duże inwestycje w energetyce to prosta dźwignia wzrostu gospodarczego. Zważywszy na dostęp do środków z UE czas sprzyja inwestycjom, więc im więcej takich projektów tym lepiej, nawet jeśli są realizowane z poślizgiem czasowym i innymi problemami. Niestety, na polskim rynku głównym problemem jest słabość wykonawców, a przede wszystkim ich nierzetelność w stosunku do podwykonawców.
Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?
Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?
Oszczędzanie energii w domu powinno być oczywiste dla każdego. Nie chodzi tu jednak o  życie bez elektrycznośći, ale po prostu racjonalne wykorzystywanie urządzeń elektrycznych, dzięki czemu nie tylko zmniejszymy rachunki, ale też pomożemy środowisku.