Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
małopolska

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > małopolskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo małopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Małopolskie

Funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego na tym terenie sprawują dwie spółki. W części wschodniej jest to PGE Dystrybucja, pozostała część jest pod nadzorem Tauron Dystrybucja w tym największe miasta regionu takie jak Kraków, Nowy Sącz czy Tarnów. Oba podmioty, są połączone w tzw. grupy energetyczne i dla większości odbiorców są także sprzedawcami prądu. Odbiorcy, którzy nigdy nie zajmowali się zmianą sprzedawcy energii elektrycznej na pewno rozliczają swoje rachunki u jednej z tych firm. Otrzymujemy wtedy w postaci jednego rachunku rozliczenie za zużycie prądu i opłaty dystrybucyjne. Od kilku lat każdy odbiorca ma możliwość zmiany firmy, która rozlicza zużycie prądu. Proces zmiany sprzedawcy, po przekazaniu odpowiednich upoważnień, jest przeprowadzony przez nowego dostawcę. Dla usługobiorcy to szansa na obniżenie kosztów za zużycie prądu. Każdy odbiorca może już teraz zmienić swojego sprzedawcę prądu. Co ważne rachunki za prąd mogą być wystawiane dalej razem z opłatami za dystrybucję.

Ceny prądu w małopolsce

Taryfowe ceny energii w województwie małopolskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Z operatorem związany jest jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W województwie małopolskim odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy TAURON. ceny prądu w województwie małopolskim Tauron

źródło: cennik taryfowy TAURON dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczony wyżej wykres pokazuje jak ceny prądu w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek wytwarzających energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa.

Dostawcy gazu - województwo Małopolskie

PSG S.A. pracuje na terenie całego województwa jako operator systemów gazowych. W tym obszarze mamy tzw. monopol naturalny. W przypadku sprzedaży gazu ziemnego klienci mają możliwość wybrania innego sprzedawcy, poza urzędowo przydzielonym PGNiG. Powstało wiele nowych firm, które prężnie działają na terenie tego województwa, oferując zachęcające pakiety. Klienci biznesowi mogą liczyć na znaczące różnice w cenach, zmieniając swoich dostawców błękitnego paliwa. W przypadku gospodarstw domowych sprawy mają się trochę inaczej, ponieważ zakres ofert nie jest tak bogaty, jak to mamy do czynienia z dostawcami prądu, czy w przypadku przedsiębiorstw. Mimo to każda zmiana, to zmiana na lepsze, dlatego nie warto zwlekać i podjąć odpowiednie działania w kierunku aktualizacji swojego dostawcy gazu, na takiego, który będzie nam bardziej odpowiadał.

Ceny gazu w Małopolsce

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich domów wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego w Małopolsce PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa małopolskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Smog - województwo Małopolskie

W ostatnich latach bardzo głośno było o tym, że w Krakowie kilkusetkrotnie przekroczone są normy smogu. Głównych przyczyn tego zjawiska należy doszukiwać się przede wszystkim w niekorzystnym położeniu miasta, jak i całego regionu, który leży w dolinie Wisły. Przepływ wiatru jest tam ograniczony, z tego też powodu przez lata zbierane zanieczyszczenia nie mają możliwości przewietrzenia. Oczywiście znaczący jest także aspekt ludzki. Elektrociepłownie wykorzystujące spalanie węgla odbiły swoje piętno na ekosystemie i w dalszej konsekwencji na postrzeganiu całego województwa. W takiej sytuacji jedynymi alternatywnymi źródłami energii są te odnawialne. Pomóc w walce ze smogiem może także zwiększona świadomość społeczeństwa odnośnie tego problemu i realizacja rozwiązań, które ograniczają zanieczyszczenia powietrza.

Wydobycie gazu- województwo Małopolskie

Tereny małopolski bogate są w złoża gazu, tak wynika z licznych odwiertów przeprowadzanych na tych terenach przez polskiego potentata PGNiG. Poza działającymi już kopalniami gazu, istnieją ambitne plany uniezależnienia energetycznego nie tylko tych terenów, ale i całej Polski. Plany na pewno możliwe do zrealizowania. Ważna jest świadomość, że najlepszym sposobem na zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego jest korzystanie z własnych złóż. Dla mieszkańców regionu oznaczałoby to niższe ceny za gazu, a także nowe miejsca pracy i ogólne wzbogacenie.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa małopolskiego

Małopolskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?
Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?
W Polsce koncesję na obrót energią elektryczną posiada ok. 280 podmiotów. Aktywnie na rynku działa jednak tylko niewiele ponad 30 firm. Dzięki spadającej cenie na TGE propozycje podpisywania nowych umów przez te podmioty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klienta finalnego.
Cena prądu kalkulator
Cena prądu kalkulator
Jak działa porównywarka Optimal Energy? Jak liczone są zyski ze zmiany dotychczasowego dostawcy energii? Skąd wiadomo, że opcja wybrana przez porównywarkę jest najlepsza cenowo?
Producenci aut elektrycznych
Producenci aut elektrycznych
Rynek azjatycki jest motorem napędowym wielu dziedzin. Premiery smartfonów, telewizorów, procesorów, a także aut elektrycznych odbywają się na terenie Japonii, Korei Południowej, Chin z coraz większą częstotliwością. To właśnie tam ludzie jako pierwsi otrzymują technologie, które docierają do Polski często po kilku miesiącach. Podobnie w przypadku aut elektrycznych, które azjatyccy producenci produkują od lat.