Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
lubelskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > lubelskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo lubelskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Lubelskie

Stolicą województwa jest Lublin. W tym mieście, jak również na pozostałej części województwa lubelskiego funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego na tym terenie sprawuje PGE Dystrybucja. Jeden z czterech głównych OSD w Polsce, mający pod swoimi skrzydłami miliony klientów. Rywalizacja w sektorze energetycznym jest bardzo dynamiczna, wszystko ze względu na otwarcie rynku. Dzięki temu każdy odbiorca może wybrać, od kogo chce kupować energię elektryczną i co najważniejsze w jakiej cenie. W przypadku pierwszej zmiany dostawcy można mieć pewne obawy jak to będzie wyglądać. Obawy te są zupełnie bezpodstawne. Zmiana sprzedawcy prądu to proces prosty, szybki i bezpieczny. Zmieniając sprzedawcę prąd dalej będziemy pod opieką OSD PGE Dystrybucji. Jeśli znaleźliśmy dobrą ofertę u innego sprzedawcy, to zajmie się on wszystkimi formalnościami i przeprowadzi proces w naszym imieniu. W województwie Lubelskim działa wiele firm zajmujących się tego typu transakcjami. Dokonując nawet powierzchniowego rozeznania ofert jesteśmy w stanie bardzo szybko wybrać te najlepsze. Na tej zmianie każdy odbiorca, indywidualny czy biznesowy może zaoszczędzić sporą część budżetu jakim dysponuje.

Ceny prądu na lubelszczyźnie

Taryfowe ceny energii w województwie lubelskim są zależne m.in. od OSD - dystrybutora, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Z operatorem związany jest jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W województwie lubelskim zdecydowana większość osób jest klientami firmy PGE. ceny prądu na lubelszczyźnie PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczony wyżej wykres pokazuje jak ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek wytwarzających prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa

Dostawcy gazu - województwo Lubelskie

W obrębie 4 gmin dystrybutorem gazu jest EWE, są to gminy:
  • Milanów
  • Parczew
  • Radzyń Podlaski
  • Wohyń
W pozostałej części województwa te funkcję pełni PSG, wypełniając tym samy zadania, które są określone jako obowiązki dystrybutora. Na rynku gazowniczym liberalizacja przebiega odrobinę inaczej niż na rynku energii elektrycznej. Wszystko za sprawą częściowego monopolu, który należy do PGNiG. Spółka posiada kliku mniejszych konkurentów, jednak ponad 90% sprzedaży to transakcje tej firmy. Klienci indywidualni na zmianie mogą zyskać, tak jak w przypadku prądu, jednak liczba ofert jest zdecydowanie mniejsza, chodź stale rośnie. W lepszej sytuacji są przedsiębiorcy, mogą oni liczyć na większe oszczędności przy zmianie sprzedawcy. Wynika to z regulacji rynkowych, które nie zostały jeszcze w pełni wprowadzone dla gospodarstw domowych.

Ceny gazu ziemnego na Lubelszczyźnie

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Lubelszczyźnie PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa lubelskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia słoneczna - województwo Lubelskie

Farmy fotowoltaiczne są budowane w dużych ilościach na tym obszarze. Przesłanki techniczne, takie jak procentowe zachmurzenie, kąt padania słońca, sprawiają, że jest to województwo w pewnym stopniu uprzywilejowane. Posiada najlepsze warunki do realizacji takich projektów. Dla mieszkańców regionu jest to szansa na tańszy prąd oraz ciepło wytwarzane przez kolektory fotowoltaiczne. Jest to także element realizacji polityki OZE, która zakłada, że udział zielonej energii na przestrzeni najbliższych lat będzie sukcesywnie wzrastał. Dzięki rozwojowi fotowoltaiki i innych odnawialnych źródeł energii tereny Lubelszczyzny są w czołówce pod względem innowacyjności.

Gaz łupkowy- województwo Lubelskie

Już od kilku lat głośno jest o gazie wydobywanym z łupków. Za pomocą nowoczesnych technologii i zagranicznych firm, głębokie odwierty miały dać całej Polsce niezależność energetyczną. Na ten moment z wielkich planów nici, zagraniczni inwestorzy wycofali się. Jednak przeprowadzone badania i odwierty na pewno nie pójdą na marne. Mając odpowiednią wiedzę na temat rozległych pokładów gazu z całą pewnością będzie to podstawa do działań w przyszłości. Na pewno nic nie jest przekreślone, a Lubelszczyzna wciąż śpi na jednych z najwiekszych pokładów błękitnego paliwa.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa lubuskiego

Lubelskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, jak ceny na rynku energii będą się zmieniać?
Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, jak ceny na rynku energii będą się zmieniać?

Od 1 lipca płacimy mniej za prąd u jednego z czterech sprzedawców prądu. Enea obniżyła cenę energii o 4,29 %,  Energa Obrót SA - o 3,89 %, Tauron Sprzedaż - o 4,55 %, a PGE Obrót o 4,21 %. Nowe ceny pozostaną bez zmian do końca roku, ale co potem?

Zakaz palenia węglem w domach?
Zakaz palenia węglem w domach?
W ciągu sześciu lat, w okresie 2014-2020 Polska może otrzymać z Unii Europejskiej ponad 6 mld zł na promowanie odnawialnych źródeł energii oraz efektywności gospodarczej. Szansę na dofinansowanie otrzymają projekty mające na celu promocję i dystrybucję OZE. Informacja ta jest ważna zwłaszcza w kontekście wchodzącej za dwa lata w życie dyrektywy unijnej. Jej zadaniem jest uregulowanie ocieplania domów piecami węglowymi. Wg najnowszych informacji Polska zostanie zmuszona poprawić jakość powietrza, w związku z czym nieodwołanie do roku 2020 z polskich domów muszą zniknąć wszystkie piece węglowe. 
PKP Energetyka zwiększy sympatię Polaków do kolei?
PKP Energetyka zwiększy sympatię Polaków do kolei?
PKP Energetyka zaplanowała na przyszły rok wydatki wg których wyda łącznie ponad 1 mld zł na modernizację sieci trakcyjnej w ramach projektu modernizacji układów zasilania. Połowę tej kwoty, jak zapewnia spółka pozyska ona poprzez obligacje. Do końca 2015 r. ponad 100 obiektów zasilania zostanie zatem zmodernizowanych lub wybudowanych od początku.
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja Targów RENEXPO® Poland potwierdziło, że tego typu wydarzenia są polskiej branży OZE zdecydowanie potrzebne. VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbyły się w dniach 25-27 października 2017 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Patronat Honorowy nad wydarzeniem organizowanym przez REECO Poland objęli: Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.