Porównaj oferty
eBOK E.ON. Internetowe Centrum Obsługi Klientów
OptimalEnergy

eBOK E.ON. Internetowe Centrum Obsługi Klientów

W dobie internetu praktycznie każdą czynność można wykonać poprzez zalogowanie się na określone konto i przez nie wykonywać czynności, które wcześniej były czasochłonne. Dużym udogodnieniem dla klientów jest możliwość korzystania z elektronicznego biura obsługi klienta - eBOK. Firma E.ON posiada w swojej ofercie usługę eBOK nazwaną Moje E.ON, która określona jest jako Internetowe Centrum Obsługi Klientów (ICOK). Za pośrednictwem tej platformy można między innymi:

  • obserwować stan swojego konta,
  • opłacać rachunki online,
  • aktywować e-fakturę,
  • kontaktować się z dostępnym 24/7 pracownikami,
  • zgłaszać awarie,
  • zacząć świadomie gospodarować dostarczaną energią na podstawie wykresów i zestawień.

ICOK jest wciąż rozwijany, usprawniany i przede wszystkim dostosowywany do potrzeb klientów, którzy bardzo chętnie zaczynają korzystać z tej usługi. Jeśli nie jesteś w stanie udać się do stacjonarnego punktu obsługi klienta, a infolinia jest wciąż zajęta, to konsultacje z pracownikami dostępnymi na ICOK to rozwiązanie, które przyniesie najlepsze skutki. Warto też zwrócić uwagę na możliwość aktywacji e-faktury. Po zrobieniu tego, wszystkie zaległości finansowe można regulować przez internet, a co najważniejsze moc prawna e-faktury jest jednakowa jak papierowej faktury, którą do tej pory otrzymywaliśmy.

Rejestracja na ICOK E.ON

Proces rejestracji jest prosty, czytelny i odpowiednio dostosowany do potrzeb klientów. Na stronie startowej Moje E.ON mamy do wyboru opcję zalogowania i rejestracji. Nas dotyczy ta druga, klikamy więc na „Zarejestruj się” i postępujemy zgodnie z zaleceniami, które pojawiają się na stronie. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto najpierw przygotować sobie poprzednie faktury, ponieważ dane zawarte na nich przydadzą się przy konfiguracji naszego konta.

Strona główna Moje Innogy

źródło: moje.innogy.pl

W następnym kroku podajemy swój email i login jakim będziemy się posługiwali przy użytkowaniu konta. Na tym etapie ważne jest aby nie popełnić żadnej literówki, ponieważ na podany email zostanie przesłany link aktywacyjny, a bez niego nie będziemy w stanie dokończyć rejestracji.

 Formularz rejestracyjny Moje Innogy

źródło: moje.innogy.pl

Po kliknięciu dalej, w oknie pojawią się nowe pola do uzupełnienia, wpisujemy tam hasło, którym będziemy posługiwali się przy logowaniu i zaznaczamy, że akceptujemy regulamin strony. 

Ustawianie hasła do Moje Innogy

źródło: moje.innogy.pl

Klikamy „Zarejestruj się”, na ekranie pojawia się komunikat o utworzeniu nowego konta i konieczności aktywacji konta poprzez link, który otrzymujemy w wiadomości na naszym adresie email, który podaliśmy we wcześniejszym kroku. Klikamy na link i zostajemy przekierowaniu do takiego panelu: 

Panel wyboru Moje Innogy

źródło: moje.innogy.pl

Z tego miejsca musimy powiązać nasze konto z partnerem handlowym, do tego przydadzą nam się wcześniej przygotowane faktury i rachunki, na których zapisane są wymagane na tym etapie dane. Po wciśnięciu „Powiąż” możemy cieszyć się z pełni funkcjonalnego konta, w którym możemy zrealizować wszystkie formalności dotyczące obsługi naszej umowy z Innogy.

 Powiązanie konta Moje Innogy

Moje E.ON - pierwsze logowanie

Logując się po raz pierwszy do panelu, w górnym pasku menu widzimy następujące zakładki:

Górne menu Innogy

źródło: moje.innogy.pl

Zgodnie z nazwami możemy za pomocą menu skorzystać z:

  • realizacji eFaktur,
  • wglądu w rozliczenia i szczegółowe statystyki konta,
  • gotowych wzorów wniosków i dokumentów.

Pierwszą czynnością po zalogowaniu powinno być uzupełnienie szczegółowych danych klienta i postępowanie według wcześniejszych zaleceń odnośnie rejestracji w serwisie. 

Innogy nie oddaje do dyspozycji klientów konta demonstracyjnego. Aby móc zapoznać się w pełni z możliwościami konta należy założyć konto i być klientem E.ON. Ważna jest także informacja zawarta na stronie głównej firmy, wedle której tylko klienci posiadający odrębną umowę o świadczenie usług dystrybucji, zawartą z E.ON Stoen Operator Sp. z o.o. mogą korzystać z eBOKu.