Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu świętokrzyskie

Strona główna > Fotowoltaika > świętkorzyskie

Fotowoltaika Świętokrzyskie

Inwestycji jaką jest instalacja fotowoltaiczna w województwie świętokrzyskim to obecnie jeden z najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na to, aby mieszkańcy domów lub właściciele firm stali się całkowicie niezależni od stałych podwyżek prądu w tym regionie. Odpowiednio dopasowana do potrzeb danych użytkowników fotowoltaika w świętokrzyskim pozwala bowiem nie tylko cieszyć się czystą energią, ale także generowanymi przez nią oszczędnościami związanymi z opłatami za energię elektryczną, które niekiedy spadają nawet o 90% w ciągu pierwszego roku użytkowania paneli.

Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, czy fotowoltaika w Świętokrzyskim jest dla Ciebie, powinieneś wiedzieć, że:

  • nakłady finansowe poniesione na instalację fotowoltaiczną zwracają się w przeciągu maksymalnie 10 lat,
  • użytkowania fotowoltaiki przyczynia się do poprawy jakości powietrza w Twoim regionie oraz ogólnej ochrony środowiska,
  • dzięki fotowoltaice nie musisz się w końcu martwić ilością zużytego prądu i rachunkami za niego,
  • instalacje fotowoltaiczne są bezawaryjne i nie będą wymagać Twojej ingerencji w ich pracę.

Ponadto ogromną zaletą fotowoltaika w Świętokrzyskiem, jak i każdym innym regionie Polski jest to, że można zdecydować się na jej montaż w każdej chwili. Zarówno na etapie budowy domu lub hali produkcyjnej, jak i w przypadku użytkowanych już budynków. Wszystko za sprawą tego, że montaż paneli odbywa się na powierzchniach dachów lub gruntów i nie ingeruje w konstrukcję budynku.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Ile kosztuje fotowoltaika w Świętokrzyskiem?

Koszt fotowoltaiki w Świętokrzyskim zależny jest przede wszystkim od tego jaką ilość prądu ma ona wytwarzać, czyli zapotrzebowania energetycznego użytkowników. Najczęściej wartość ta ustalana jest przez firmy instalatorskie na samym początku współpracy, dzięki temu przyszli użytkownicy fotowoltaiki nie przepłacają. Średnio jednak koszt fotowoltaiki Świętokrzyskie prezentuje się następująco:

  • dla rodzin 3-4-osobowych, gdzie moc instalacji to 3,33 kWp - około 14 000 złotych,
  • dla rodzin 4-5-osobowych, gdzie moc instalacji to 4,44 kWp- około 19 000 złotych,
  • dla rodzin 5-6-osobowych, gdzie moc instalacji to 6,66 - około 28 000 złotych.

Kwoty te mogą być jednak współfinansowane z licznych dotacji i dopłat, a także oferowanych przez banki pożyczek na preferencyjnych warunkach.

Fotowoltaika dofinansowanie świętokrzyskie

Osoby decydujące się na montaż fotowoltaiki w swoich domach lub firmach, czy też gospodarstwach rolnych nie muszą wcale pokrywać całych kosztów z tym związanych. Rozwiązaniem wspomagającym ich budżet może być bowiem - fotowoltaika dofinansowanie świętokrzyskie.

Wśród wielu możliwości mieszkańcy województwa świętokrzyskie w ramach tego mogą skorzystać z programu Mój Prąd realizowanego przez NFOŚiGW, a także programu Czyste Powietrze, które oferują nawet do 15 000 złotych na instalacje fotowoltaiczne.

Oprócz tego osoby fizyczne oraz rolnicy mogą także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala na odliczenie wydatków związanych z instalacja fotowoltaiki od podatku dochodowego.

Fotowoltaika firmy świętokrzyskie, na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Po podjęciu decyzji o montażu fotowoltaiki pora na wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się wszystkimi formalnościami, a także instalacją paneli. Montaż rozwiązania jakim jest fotowoltaika, firmy świętokrzyskie oferują na ternie całego regionu, jednak najlepiej szukać ich w większość ośrodkach miejskich. Dzięki temu można mieć wtedy pewność, że będą one certyfikowanymi instalatorami, kwestia ta jest bowiem o tyle istotna, że jedynie instalacja fotowoltaiczna montowana przez takie firmy uprawnia do skorzystania z dofinansowań i dopłat.

Sprawdź jakie firmy oferują najwyższą jakość w stolicy województwa:

Słaba gazyfikacja regionu wynikiem niskiego zapotrzebowania na gaz ziemny

Województwo świętokrzyskie należy do jednego z najsłabiej zgazyfikowanych województw w Polsce. Na 100 km2 powierzchni przypada tylko ok. 200 km sieci gazowej (średnia w Polsce to 275 km). Taki stan przekłada na niską wartość średniego zużycia gazu ziemnego przez mieszkańców regionu w ciągu roku. Wygląda to tak na poniżej:

  • Mieszkaniec miasta zużywa 1 210 kWh
  • Mieszkaniec wsi zużywa 290 kWh

Powyższe wartości są o ok. 20% niższe od średniej krajowej. Skąd w takim razie taki wynik. Naszym zdaniem niższe zużycie gazu może mieć związek z tym do jakich celów jest on wykorzystywany. Duży odsetek tzw. kuchenkowców, którzy błękitnym paliwem podgrzewają tylko i wyłącznie posiłki powoduje, że średnie zużycie gazu przypadające na 1 osobę może być niższe niż w innych rejonach Polski.

Zużycie prądu w Świętokrzyskim w średniej krajowej

Inaczej niż w przypadku gazu ziemnego sprawa wygląda w przypadku energii elektrycznej. Zarówno mieszkańcy miast jak i obszarów wiejskich zużywają ok. 640 kWh rocznie. Ta wartość oscyluje wokół średniej krajowej.

Całe województwa z kolei charakteryzuje się małym zużyciem prądu, które oscyluje w granicach 5 TWh. To prawie 5 razy mniej niż zapotrzebowanie na śląsku i dwa razy mniej niż w województwie łódzkim! Taki wynik to przede wszystkim brak w regionie przemysłu energochłonnego czy też dużych zakładów przemysłowych, które wykazują duże zużycie energii.

Brak rozwoju OZE w Świętokrzyskim

Kiedy spojrzymy na dane URE, które mówią o mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii na poziomie 270 MW można odnieść wrażenie, że jak na jedno z najmniejszych województw w Polsce sytuacja nie jest zła. Okazuje się jednak, że aż 230 MW przypada na instalację spalającą biomasę w powiecie staszowskim. Gdyby nie ta inwestycja to region dysponowałby zaledwie 40 MW mocy zainstalowanej…

Zaniedbania w tym obszarze włodarzy województwa są nadspodziewanie duże. Czy coś się w najbliższych latach zmieni w tym obszarze? Może być o to trudno. Przede wszystkim dlatego, że nie ma informacji na temat planowanych większych inwestycji komercyjnych, a rozwój fotowoltaiki prosumenckiej potrzebuje lat, aby w widoczny sposób wpłynął na liczbę zainstalowanych MW.

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Zdaniem ekspertów i sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, obecne marże są już tak niskie, że nie możemy już liczyć na dalsze obniżki cen. Ile w tym prawdy i na co tak naprawdę możemy liczyć?
Jakiego dostawcę prądu wybrać?
Jakiego dostawcę prądu wybrać?
Na co zwracać uwagę decydując się na zmianę dostawcy energii? Którego wybrać i czy kryterium najniższej ceny powinno przeważać w naszym wyborze?
Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?
Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest podyktowana przede wszystkim względami finansowymi. Wykorzystując kalkulator cen prądu na stronie Optimal Energy możesz obliczyć ile zaoszczędzisz zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej dla własnego domu lub firmy.
Ile osób i firm zmieniło sprzedawcę prądu lub gazu. Dane URE
Ile osób i firm zmieniło sprzedawcę prądu lub gazu. Dane URE
W Polsce liczbę punktów poboru energii szacuje się na ponad 14 milionów. Liczbę odbiorców gazu ziemnego na ponad 6 milionów. To bardzo duża grupa klientów, a chętnych na sprzedaż usług prądu i gazu zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm nie brakuje. Dziś sprawdzimy ilu z nas zdecydowało się obniżyć swoje rachunki za prąd i gaz poprzez zmianę sprzedawcy energii: prądu lub gazu.