Porównaj oferty

Fotowoltaika Śląsk

Fotowoltaika Śląsk

Fotowoltaika staje się atrakcyjną alternatywą dla źródeł energii, które wyczerpują zasoby surowców nieodnawialnych. Na Śląsku można skorzystać z ofert firm, które proponują albo kompleksową ofertę, albo jest ona związana z określonym zakresem usług. Konsumenci otwierają się na to źródło odnawialnej energii, ponieważ jest m.in. długotrwałe, dostępne na gwarancji i ekologiczne. Rosnące zainteresowanie fotowoltaiką wynika również z wielu dostępnych form dofinansowania. Jednak jak wybrać najlepszą firmę i jaka opcja finansowania będzie najbardziej atrakcyjna?

Fotowoltaika firmy Śląsk – oferta dopasowana do

Panele fotowoltaiczne powinny być dopasowane do konkretnego przeznaczenia. Fotowoltaika firmy Śląsk to niezwykle szeroka oferta. Dlatego w pierwszej kolejności warto rozważyć wybór tych wykonawców i producentów, którzy oferują rozwiązania przeznaczone dla określonej grupy odbiorców. Mając dom jednorodzinny, najlepsza będzie propozycja dla gospodarstw domowych. Prowadząc firmę, opłaca się skorzystać z oferty skierowanej dla przedsiębiorstw. Analogicznie warto postąpić wtedy, gdy posiada się gospodarstwo rolne. Wynika to z faktu, że oferta dopasowana pod konkretnego konsumenta, uwzględnia jego potrzeby pod kątem zapotrzebowania na energię, a także z uwagi na określony rodzaj montażu i dobór paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika firmy Śląsk – certyfikaty, patenty, gwarancje

Niemniej istotną kwestią jest poczucie, że wybrało się panele fotowoltaiczne o bardzo dobrej jakości. Renomowane firmy posiadają odpowiednie certyfikaty i patenty na swoje produkty bądź też na panele słoneczne producentów, z którymi współpracują. Innym kryterium, jakim warto się kierować podczas wyboru konkretnej oferty, jest gwarancja. Obecnie praktycznie każda firma zapewnia gwarancję, która wynosi 25 lat. W niektórych ofertach będzie to jedyna forma zabezpieczenia, na jakie można liczyć, a w innych jedna z wielu. Chcąc jak najlepiej ochronić się przed możliwym dużymi kosztami eksploatacji, opłaca się skorzystać z oferty, która także zapewnia gwarancję na kosztowny inwerter i na montaż paneli.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie lub sprawdź oferty firm w konkretnych miastach:

Fotowoltaika firmy Śląsk – nowoczesne panele fotowoltaiczne

Zakup paneli fotowoltaicznych jest inwestycją na długie lata. Składając zamówienie najlepiej wybrać te, które należą do najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym. Najnowsze są bardziej skuteczne. Dzięki nim udaje się wyprodukować energię także wtedy, gdy dzień jest pochmurny. Chcąc wybrać najlepsze panele, warto zwrócić też uwagę na rodzaj zastosowanych w nich ogniw. Najtańsze są amorficzne, - kosztują w granicach do 130 zł za sztukę. Jednak cechują się najniższą sprawnością na poziomie 6-10%*. Lepszymi parametrami odznaczają się ogniwa polikrystaliczne o sprawności 14-16%*, za które trzeba zapłacić do 1500 zł. Na te konsumenci decydują się najczęściej. Najdroższe są natomiast monokrystaliczne – za jedno ogniwo płaci się nawet do 1800 zł. Wytwarzają natomiast największą moc ze wszystkich – do 180 W i odznaczają się najwyższym poziomem sprawności: 17-22%*. Niezależnie od ogniw, na jakie można się zdecydować, dostępne są dwa rodzaje instalacji paneli fotowoltaicznych: On Grind i Off Grind. On Grind oznacza, że można w pierwszej kolejności korzystać z prądu, który wytworzyły panele solarne. W razie, gdyby użytkownik nie zużył wszystkiej energii pochodzącej z fotowoltaiki, jej nadmiar może odsprzedać sieci energetycznej. Off Grind zapewnia natomiast całkowitą niezależność od zewnętrznego dostawcy energii. Ewentualną nadwyżkę wytworzonej energii można w tym przypadku gromadzić w akumulatorach. Ta instalacja sprawdza się zarówno u osób, które chcą być niezależne od sieci energetycznej, jak też wszędzie tam, gdzie nie ma do niej dostępu.

Fotowoltaika firmy Śląsk – co jeszcze uwzględnić podczas doboru paneli słonecznych?

By móc cieszyć się z poboru energii na poziomie, jaki zapewniał producent, nie wystarczy ich zamontować. Muszą być ściśle dopasowane do warunków panujących w określonym położeniu, gdzie znajduje się dany budynek. Należy więc uwzględnić poziom nasłonecznienia, nachylenie dachu, rodzaj konstrukcji dachowej, jej dostępną powierzchnię, a także wykończenie dachu. Im jego konstrukcja będzie bardziej skomplikowana, a pokrycie utrudniające zamontowanie paneli, tym koszt ich instalacji będzie droższy.

Fotowoltaika firmy Śląsk – pomoc w uzyskaniu dotacji

Zakup paneli to inwestycja, która się opłaca. Tym bardziej że można skorzystać z różnych form dofinansowania. Jednak Klient najczęściej nie orientuje się w procedurze, która umożliwia uzyskanie wsparcia finansowego w ramach dostępnych programów. Chcąc wybrać najlepszą ofertę na fotowoltaikę, warto więc mieć na uwadze również to, czy firma zapewnia swoją pomoc przy dopełnianiu wszystkich formalności. Niektóre przedsiębiorstwa proponują tylko doradztwo, ewentualnie polecają konkretne dofinansowanie. Inne angażują się na 100%, gwarantując oprócz tego sporządzenie wniosków i załączników, przygotowanie dokumentacji, w tym projektu. Można niekiedy też liczyć na to, że firma będzie reprezentować swojego Klienta przed urzędnikami i wynegocjuje najlepsze warunki, na jakich można otrzymać dotację.

Fotowoltaika firmy Śląsk – czy opinie Klientów są pomocne przy analizie oferty?

Fotowoltaika Śląsk opinie Klientów są zwykle istotne dla osób analizujących poszczególne oferty. Na stronie optimalenergy.pl w zakładce poświęconej tematowi fotowoltaika firmy Śląsk znajdziesz opinie o firmach z tego regionu. Przy każdej firmie nasi użytkownicy mają również możliwość dodać swoją wypowiedź, kiedy już zdecydują się skorzystać z oferty jednej z firm z województwa śląskiego wprowadzonych do naszej bazy. Dlaczego opinie klientów mają tak duże znaczenie? Użytkownicy paneli solarnych w swoich ocenach zwracają uwagę na konkretne aspekty. Mogą one mieć związek z jakością świadczonych usług, pomocą w uzyskaniu dotacji, obsługą Klienta, terminem realizacji zamówień, bądź wykonaniem montażu. Klient może też odnotować, czy uzyskał fachową i wyczerpującą pomoc w doborze paneli fotowoltaicznych i czy jest zadowolony z instytucji, na którą się zdecydował. Zatem opinie o firmach dostępne na naszej stronie mogą być pomocne, jeśli nie możesz dokonać szybkiego wyboru, analizując kilka różnych ofert.

Fotowoltaika dofinansowanie Śląsk – jakie obowiązują programy finansowania w tym regionie?

Fotowoltaika dofinansowanie Śląsk to ważna kwestia, jeśli planuje się zakup paneli solarnych. Inwestycja w fotowoltaikę po kilku latach się zwraca, jednak koszt zamówienia może być dla wielu osób prywatnych, rolników, czy biznesmenów dużym obciążeniem dla budżetu. W województwie śląskim podobnie, jak w innych rejonach kraju, można skorzystać z trzech podstawowych programów: Mój Prąd, Czyste Powietrze i Energia Plus. Korzystając z programu „Mój Prąd”, można ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50% wydatków poniesionych na zakup i montaż paneli. Maksymalna kwota finansowania nie może jednak przekroczyć maksymalnej wartości, czyli 5 tys. zł. Jest to najczęściej wybierana forma wsparcia na fotowoltaikę na Śląsku. Program „Czyste Powietrze” zapewnia większe wsparcie finansowe, ponieważ górna granica finansowania wynosi 8 tys. zł. Fotowoltaika dotacje Śląsk w tym przypadku jest projektem, z którego mogą skorzystać gospodarstwa domowe. Założeniem programu jest aktywacja użytkowników starych i szkodliwych dla środowiska instalacji na nowe, bardziej ekologiczne. Natomiast „Energia Plus” to dofinansowanie przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, których przedstawiciele chcieliby zainwestować w zakup i montaż paneli solarnych o mocy nieprzekraczającej 500 kWp. Dofinansowanie to umożliwia uzyskanie pożyczki. Biznesmen może liczyć na wsparcie sięgające 85% wartości inwestycji.

Fotowoltaika dofinansowanie Śląsk – EKOkredyt

Fotowoltaika dotacje Śląsk to również EKOkredyt, który jest udzielany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach dofinansowania można liczyć na 20% dotację. Oferta ta jest skierowana przede wszystkim do właścicieli niedużych elektrowni, które są zasilane odnawialnym źródłem energii, na przykład panelami solarnymi.

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności