Porównaj oferty

Fotowoltaika Opolskie

Fotowoltaika Opolskie

Inwestycja w fotowoltaikę w Opolskiem to nie tylko dbanie o środowisko naturalne, to także realne oszczędności dla osób, które zdecydują się na to rozwiązanie. Województwo opolskie leży bowiem w regionie, który pozwala na produkcję dostatecznej ilości energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych za pomocą paneli fotowoltaicznych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Dodatkowo koszt samej instalacji przy obecnych cenach jej zakupu i montażu, pozwala na zwrot z inwestycji w przeciągu nawet 7 lat, dlatego też rozwiązanie to jest opłacalne nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych.

Fotowoltaika opolskie- opinie i zalety

To jakie posiada fotowoltaika w województwie Opolskie opinie wśród jej użytkowników, dowodzi tylko, że jest ona rozwiązaniem idealnym dla każdego, bez względu na zapotrzebowanie na energię elektryczną, które spełniane jest poprzez dobór odpowiedniej powierzchni paneli słonecznych. Niemal każda osoba korzystająca z fotowoltaiki podkreśla bowiem przede wszystkim to, że ceny za prąd dzięki temu rozwiązaniu obniżyły się u nich nawet o 90%, przez co instalacja tak naprawdę sama generuje oszczędności na swoją spłatę.

Ponadto fotowoltaika opolskie to także:

Wszystko to sprawia więc, że instalacje fotowoltaiczne w województwie opolskim zyskują coraz szersze grono użytkowników.

Fotowoltaika- firmy opolskie, które oferują montaż paneli słonecznych

Zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką w województwie opolskim sprawia jednak także, że  powstaje coraz więcej firm oferujących usługi jej montażu. Chcąc jednak móc cieszyć się funkcjonalnością paneli słonecznych oraz ich niezawodnością należy wybierać w tym celu wyłącznie renomowane i certyfikowane firmy, które oferują najwyższą jakość usług. Tego typu firmy fotowoltaiczne w opolskim można znaleźć więc w takich miastach jak:

a także wielu innych miejscowościach. Oferujące rozwiązania jakim jest fotowoltaika, firmy opolskie w związku z dużą konkurencją na rynku oferują jednak nie tylko sam montaż paneli słonecznych, ale także kompleksową obsługę związaną z ich doborem, wszelkiego rodzaju formalnościami, a także późniejszym serwisowaniem.

Fotowoltaika dofinansowanie opolskie - gdzie szukać wsparcia finansowego

Inwestorzy planujący montaż fotowoltaiki na swoich budynkach lub gruntach najczęściej rezygnują z tego typu rozwiązań ze względu na konieczność poniesienia na samym początku dużych nakładów finansowych. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak w całej Polsce także w województwie opolskim można liczyć na różnorodne formy wsparcia finansowego jeśli chodzi o to rozwiązanie.

Fotowoltaika dotacje opolskie, to między innymi programy rządowe oraz terytorialne, które pozwalają uzyskać nawet do 15 tysięcy złotych dopłaty do kosztów instalacji. Dodatkowo osoby fizyczne decydujące się na montaż paneli mogą także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć jej koszt od podatku dochodowego.

Aktualne informacje na temat dotacji w województwie opolskim związanych z montażem fotowoltaiki można znaleźć na stronach internetowych właściwych dla miejsca zamieszkania Urzędów Miast oraz Gmin, a także stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Ponad połowa instalacji OZE w regionie to energetyka wodna

Województwo opolskie nie jest pionierem jeśli chodzi o produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii. Według informacji URE mamy tam zainstalowanych tylko 78 obiektów. Co jednak jest cechą charakterystyczną ponad 50% z nich, a dokładnie 42 to obiekty produkujące energię, które wykorzystują do tego wodę. Całkowita moc zainstalowana we wszystkich typach urządzeń to tylko 178 MW. Wobec całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju, którą szacuje się na ponad 8 000 MW to bardzo niewiele. Z informacji jakie udało nam się uzyskać, na chwilę obecną w regionie nie ma planowanych żadnych większych inwestycji, które mogłyby sprawić, że województwo opolskie stanie się bardziej znaczącym graczem w tym obszarze.

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności