Szybka wycena instalacji

Fotowoltaika Opolskie

Fotowoltaika Opolskie

Inwestycja w fotowoltaikę w Opolskiem to nie tylko dbanie o środowisko naturalne, to także realne oszczędności dla osób, które zdecydują się na to rozwiązanie. Województwo opolskie leży bowiem w regionie, który pozwala na produkcję dostatecznej ilości energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych za pomocą paneli fotowoltaicznych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Dodatkowo koszt samej instalacji przy obecnych cenach jej zakupu i montażu, pozwala na zwrot z inwestycji w przeciągu nawet 7 lat, dlatego też rozwiązanie to jest opłacalne nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych.

Fotowoltaika opolskie- opinie i zalety

To jakie posiada fotowoltaika w województwie Opolskie opinie wśród jej użytkowników, dowodzi tylko, że jest ona rozwiązaniem idealnym dla każdego, bez względu na zapotrzebowanie na energię elektryczną, które spełniane jest poprzez dobór odpowiedniej powierzchni paneli słonecznych. Niemal każda osoba korzystająca z fotowoltaiki podkreśla bowiem przede wszystkim to, że ceny za prąd dzięki temu rozwiązaniu obniżyły się u nich nawet o 90%, przez co instalacja tak naprawdę sama generuje oszczędności na swoją spłatę.

Ponadto fotowoltaika opolskie to także:

 • komfort użytkowania- instalacje jest bowiem niemal całkowicie samoobsługowa,
 • bezpieczeństwo- instalacje fotowoltaiczne posiadają zabezpieczenia antyprzepięciowe, a ich praca jest niezwykle cicha i praktycznie niezauważalna,
 • niezależność od stałych podwyżek prądu,

Wszystko to sprawia więc, że instalacje fotowoltaiczne w województwie opolskim zyskują coraz szersze grono użytkowników.

Fotowoltaika- firmy opolskie, które oferują montaż paneli słonecznych

Zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką w województwie opolskim sprawia jednak także, że  powstaje coraz więcej firm oferujących usługi jej montażu. Chcąc jednak móc cieszyć się funkcjonalnością paneli słonecznych oraz ich niezawodnością należy wybierać w tym celu wyłącznie renomowane i certyfikowane firmy, które oferują najwyższą jakość usług. Tego typu firmy fotowoltaiczne w opolskim można znaleźć więc w takich miastach jak:

a także wielu innych miejscowościach. Oferujące rozwiązania jakim jest fotowoltaika, firmy opolskie w związku z dużą konkurencją na rynku oferują jednak nie tylko sam montaż paneli słonecznych, ale także kompleksową obsługę związaną z ich doborem, wszelkiego rodzaju formalnościami, a także późniejszym serwisowaniem.

Fotowoltaika dofinansowanie opolskie - gdzie szukać wsparcia finansowego

Inwestorzy planujący montaż fotowoltaiki na swoich budynkach lub gruntach najczęściej rezygnują z tego typu rozwiązań ze względu na konieczność poniesienia na samym początku dużych nakładów finansowych. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak w całej Polsce także w województwie opolskim można liczyć na różnorodne formy wsparcia finansowego jeśli chodzi o to rozwiązanie.

Fotowoltaika dotacje opolskie, to między innymi programy rządowe oraz terytorialne, które pozwalają uzyskać nawet do 15 tysięcy złotych dopłaty do kosztów instalacji. Dodatkowo osoby fizyczne decydujące się na montaż paneli mogą także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć jej koszt od podatku dochodowego.

Aktualne informacje na temat dotacji w województwie opolskim związanych z montażem fotowoltaiki można znaleźć na stronach internetowych właściwych dla miejsca zamieszkania Urzędów Miast oraz Gmin, a także stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Ponad połowa instalacji OZE w regionie to energetyka wodna

Województwo opolskie nie jest pionierem jeśli chodzi o produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii. Według informacji URE mamy tam zainstalowanych tylko 78 obiektów. Co jednak jest cechą charakterystyczną ponad 50% z nich, a dokładnie 42 to obiekty produkujące energię, które wykorzystują do tego wodę. Całkowita moc zainstalowana we wszystkich typach urządzeń to tylko 178 MW. Wobec całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju, którą szacuje się na ponad 8 000 MW to bardzo niewiele. Z informacji jakie udało nam się uzyskać, na chwilę obecną w regionie nie ma planowanych żadnych większych inwestycji, które mogłyby sprawić, że województwo opolskie stanie się bardziej znaczącym graczem w tym obszarze.

SunDay opinie fotowoltaika

Sunday Polska to firma, która działa od 2015 roku i zajmuje się montażem oraz obsługa elektrowni fotowoltaicznych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, oraz rolników. Od tego czasu zamontowała ponad 100 000 paneli słonecznych, dostarczających czysty prąd. Oferuje ona wysoką jakość wykonania usług, a także światowej klasy materiały gwarantujące niezawodność montowanych instalacji PV.

Oferta Sunday Polska i ceny usług związanych z fotowoltaiką

Sunday Polska jako jedna z licznych działających w naszym kraju firm zajmujących się montażem fotowoltaiki oferuje kompleksowe usługi dla swoich klientów, w których skład wchodzą zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorcy czy też zarządcy wspólnot mieszkaniowych. posiada ona ekipy montażowe na terenie całej Polski, dzięki temu z jej usług może skorzystać każdy bez względu na miejsce zamieszkania.

Oprócz tego klienci Sunday Polska, decydując się na fotowoltaikę montowaną właśnie przez tę firmę mogą także liczyć na:

 • wykonanie bezpłatnego audytu,
 • zindywidualizowany dobór mocy instalacji fotowoltaicznej,
 • spersonalizowany projekt, uwzględniający warunki montażu paneli,
 • kompleksową obsługę związaną z dokumentacją elektrowni fotowoltaicznej oraz podłączeniem jej do sieci energetycznej,
 • obsługę serwisową na terenie całego kraju.

Ile kosztuje fotowoltaika w Sunday Polska

Koszt instalacji fotowoltaicznej montowanej przez Sunday Polska jest wyliczany dla każdego z klientów wedle jego zapotrzebowania energetycznego oraz warunków montażu instalacji. Wpływ na finalną cenę usługi ma wobec tego wielkość instalacji PV, a co za tym idzie także jej moc. Miejsce, gdzie mają zostać zamontowane panele słoneczne (dach lub grunt). Skomplikowanie projektu, które zależy między innymi od poziomu nachylenia dachu, a także komponenty użyte w instalacji, które klienci mogą wybierać wedle własnych możliwości finansowych. Orientacyjne ceny usług Sunday Polska związanych z fotowoltaiką podane są także na stronie tej firmy.

Możliwości finansowania inwestycji w Sunday Polska

Sunday Polska pragnie dostarczać rozwiązania, jakim jest fotowoltaika dla każdego, tak aby, jak najwięcej osób mogło korzystać z ekologicznego, czystego prądu. Dlatego też oferuje atrakcyjne warunki finansowania inwestycji w panele PV. Zalicza się do nich między innymi:

 • kredyty, dzięki współpracy z takimi bankami jak Alior Bank, Credit Agricole czy BOŚ Sunday Polska oferuje swoim klientom wsparcie finansowe na preferencyjnych warunkach.
 • Leasing na fotowoltaikę, skierowany do przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z okazyjnej oferty wspomagającej montaż instalacji paneli słonecznych. Jest nią leasing, który nie tylko pozwala rozłożyć płatność na wygodne do spłaty raty, ale także wliczyć je w koszty prowadzenia działalności.
 • Dofinansowania, Sunday Polska pomaga bowiem także swoim klientom pozyskać oferowane z funduszy unijnych oraz programów rządowych dotacje na montaż fotowoltaiki. Oprócz montażu paneli specjaliści z tej firmy pomagają także wypełniać wnioski i składać je w odpowiednich instytucjach.

Wysokiej klasy urządzenia i komponenty wykorzystywane w fotowoltaice przez Sunday Polska

To, co wyróżnia markę Sunday Polska na polskim rynku to przede wszystkim wysokiej jakości urządzenia i komponenty wykorzystywane w montowanych przez nią instalacjach PV. Firma ta bazuje bowiem wyłącznie na produktach znanych i renomowanych marek działających od lat w branży fotowoltaicznej. Dzięki temu produkty te spełniają normy europejskie i przyłączeniowe, a także posiadają certyfikaty CE. Dodatkowo panele montowane przez Sunday Polska posiadają 25 lat gwarancji na swoją sprawność i wydajność oraz 15 lat gwarancji na uszkodzenia mechaniczne.

Sterowanie fotowoltaiką z telefonu

Ciekawostka, która z pewnością zainteresuje miłośników nowoczesnych technologii, jest także to, że Sunday Polska oferuje instalacje fotowoltaiczne, wyposażone w nowoczesne inwertery z modułem Wi-Fi. Dzięki temu umożliwiają one zdalne nadzorowanie pracy instalacji online z dowolnego miejsca na ziemi, za pomocą wyłącznie urządzenia z dostępem do internetu.

Opinie o Sunday Polska

W związku z powyższym fotowoltaika od firmy Sunday Polska posiada wiele zalet. Przede wszystkim cechuje się szybkim zwrotem z inwestycji, za sprawą możliwości skorzystania z licznych form współfinansowania jej montażu. Dodatkowo firma ta gwarantuje także kompleksową obsługę na terenie całego kraju oraz wysoką jakość montowanych elementów.

Nic więc w tym dziwnego, że Sunday Polska należy do jednych z firm w naszym kraju, które cieszą się pozytywną opinią wśród swoich klientów. A osoby, które skorzystały z jej usług chętnie polecają Sunday Polska innym.

Wadą może być jedynie niewielka ilość informacji na temat kosztów samego montażu oraz instalacji na stronie. Chcąc się dowiedzieć bowiem szczegółów, należy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na skontaktowanie się doradcy firmy. Jednak warto wiedzieć, że konsultacja z nim jest całkowicie darmowa i może się odbyć zarówno telefonicznie, jak i na miejscu montażu fotowoltaiki.

SunDay Polska Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 4 września 2017 roku pod numerem KRS 0000556702

SunDay Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 37
02-672 Warszawa
NIP: 1182108501
REGON: 361476651

SunDay opinie fotowoltaika
Orange fotowoltaika opinie

Doskonale znane na polskim rynku, jako firma telekomunikacyjna Orange będąca liderem, jeśli chodzi o rynek usług telefonii stacjonarnej, transmisji danych oraz internetu stale poszerzając swoją ofertę produktów, tym razem postanowiła wejść w branżę fotowoltaiczną. Co ciekawe nie jest ona jednak odosobnionym przypadkiem, a już kolejną firmą telekomunikacyjną, która stawia w swojej ofercie na OZE. Firma ta zapewnia wobec tego swoim klientom możliwość zamontowania fotowoltaikę Orange nie tylko na dachach i gruntach domów, ale także firm. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy fotowoltaika Orange może być konkurencyjna względem innych firm z branży odnawialnych źródeł energii.

Oferta Orange i ceny fotowoltaiki

Fotowoltaika Orange to oferta, która została podzielona na dwie grupy docelowe. Pierwszą z nich są klienci indywidualni chcący zainstalować panele fotowoltaiczne na dachach prywatnych domów czy też swoich gruntach. W tym przypadku oferta Orange została więc skonstruowana tak, aby korzyści z jej montażu były, jak najbardziej odczuwalne w budżecie gospodarstw domowych. Dlatego też fotowoltaika Orange dla domu to przede wszystkim rozliczenie energii 1:1 i to w każdej grupie taryfowej, oznaczające nie mniej nie więcej niż to, że 100% energii wraca zawsze do klientów (w przypadku innych firm jest to zazwyczaj 80%).

Dodatkowo firma ta oferuje także możliwość sfinansowania nawet do 100% kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej za pomocą między innymi atrakcyjnych kredytów ratalnych zaciąganych w bankach współpracujących z Orange, takich jak BNP Paribas lub Credit Agricole Bank Polska. Fotowoltaika Orange umożliwiła także skorzystanie z licznych dofinansowania na jej montaż. Chociażby z programu Mój Prąd. Firma ta pokazuje bowiem swoim klientom wszelkie niezbędne do ubiegania się o nie dokumenty. Atrakcyjność instalacji fotowoltaicznej montowanej przez Orange w domach zwiększa także oferowany rabat w wysokości 3000 złotych, jeżeli złożony wniosek o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd zostanie odrzucony (przy czym przyczyną odmownej decyzji nie mogą być błędy formalne).

Orange fotowoltaika dla firm

Drugą grupą klientów, do których skierowana jest fotowoltaika od Orange, są natomiast przedsiębiorcy. W tym przypadku firma ta oferuje montaż zarówno mikroinstalacji do 50 kW, jak i małych instalacji o mocy od 50 do 500 kW, a także dużych instalacji PV, których moc przekracza 500 kW. Dzięki temu z tej oferty skorzystać mogą zarówno mali, jak i duzi przedsiębiorcy, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, a także prowadzić swój biznes w zgodzie z naturą.

Dodatkowo przedsiębiorcy decydujący się na montaż instalacji fotowoltaicznej Orange mogą także skorzystać z innowacyjnej technologii Smart Energy Controller wykorzystującej IoT, która pozwala na pełną kontrolę paneli fotowoltaicznych, a także zdalne zarządzanie pracą całej instalacji. W przypadku fotowoltaiki Orange dla firm możliwymi opcjami finansowania jest nie tylko opcja ratalna, ale również leasing, dzięki temu jej koszty mogą być wliczane bez problemu w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak skorzystać z fotowoltaiki Orange ?

Bez względu na rodzaj klientów, skorzystanie z oferty na fotowoltaikę od Orange polega zawsze na tych samych 4 krokach.

Pierwszym z nich jest skontaktowanie się z przedstawicielem firmy Orange oraz wyrażenie chęci montażu instalacji fotowoltaicznej w domu lub firmie. Na tym etapie przeprowadzany jest także audyt wskazujący zapotrzebowanie energetyczne oraz w przypadku firm określany jest profil energetyczny.

Następnie przygotowywany jest kosztorys obejmujący nie tylko urządzenia, ale i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi podzespołami, a także umowa. Po dopełnieniu formalności ustalany jest termin montażu instalacji PV.

Ostatnim krokiem, pozwalającym cieszyć się energią elektryczną pozyskiwaną za pomocą paneli fotowoltaicznych z promieni słonecznych, jest uruchomienie instalacji oraz dopełnienie wszelkich formalności z tym związanych.

Warto przy tym wspomnieć, że fotowoltaikę dla Orange montuje firma Zielona Energia. Dzięki temu można mieć pewność, że jakość usług będzie zachowana na najwyższym poziomie. Same elementy instalacji PV, to natomiast panele fotowoltaiczne oraz podzespoły takich marek jak:

 • SolarEdge,
 • Huawei,
 • Longi,
 • Bluesun,
 • SHARP.

Opinie o fotowoltaice Orange

Jak więc widać, oferta na fotowoltaikę Orange jest naprawdę dobrze przemyślana i rozbudowana, przez co staje się ona konkurencyjna względem innych firm instalacyjnych. Do jej największych zalet zaliczyć można między innymi:

 • możliwość dopełnienia formalności przez internet,
 • korzystne warunki finansowania zarówno dla firm, jak i osób prywatnych,
 • wysokiej jakości panele fotowoltaiczne oraz podzespoły,
 • rabat dla osób fizycznych w wysokości 3000 złotych, w przypadku odrzucenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd,
 • możliwość skorzystania przez firmy z nowoczesnej technologii kontrolującej pracę instalacji fotowoltaicznej,
 • ogólnopolski zasięg oferty,
 • montaż instalacji PV przez doświadczoną firmę współpracującą z Orange.

Podobnie jednak, jak i inne oferty na rynku fotowoltaiki także i ta od Orange posiada również swoje wady. Największa z nich jest krótki okres gwarancji na wykonany montaż instalacji wynoszący zaledwie 24 miesiące. Ponadto firma ta nie podaje także żadnych szczegółowych danych, jeśli chodzi o koszt instalacji PV, a to wymusza kontakt z jej przedstawicielami. Dodatkowo Orange nie pomaga w złożeniu wniosków o dofinansowanie tego typu inwestycji, a jedynie przekazuje wszelkie niezbędne do wykonania tego dokumentu.

Osoby, które chcą dokładnie zapoznać się z tym, czym różni się fotowoltaika Orange od tej oferowanej przez konkurencyjne firmy, zachęcamy natomiast do skorzystania z naszej porównywarki ofert. Dzięki niej w kilka minut można znaleźć najlepszą firmę instalującą fotowoltaikę w danym regionie i to bez konieczności wychodzenia z domu czy też kontaktowania się z jej przedstawicielami.

Orange Energia kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 25 sierpnia 2010 roku pod numerem KRS 0000363611

02-326, Warszawa

NIP: 5272636714

REGON: 142578335

Orange fotowoltaika opinie
Energa fotowoltaika opinie

Dostarczająca prąd do setek tysięcy domów i przedsiębiorstw Energa, to kolejna z firm wywodzących się z branży energetycznej, która postanowiła nie pozostawać obojętną na rosnącą popularność fotowoltaiki i wprowadziła jej montaż do swojej oferty. Dzięki temu jej klienci mogą nie tylko zakupywać od niej prąd, ale także wytwarzać go samodzielnie za pomocą ekologicznych paneli słonecznych. Warto także wspomnieć, że firma ta od lat działa już na rynku usług fotowoltaicznych i jako pierwsze zrealizowała między innymi innowacyjny projekt paneli fotowoltaicznych na wodzie. Wobec tego, czy warto zaufać jej ofercie i na czym w ogóle ona polega?

Oferta Energa i ceny fotowoltaiki

Oferta fotowoltaiczna Energa skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców, jednak z pewnymi wyjątkami.

W pierwszym przypadku, osoby chcące z niej skorzystać powinny być konsumentami i być w posiadaniu budynku lub gruntu, który umożliwia zamontowanie na nim paneli słonecznych. Nie większej jednak niż 50 kWp. Warto jednak pamiętać o tym, że fotowoltaika od Energi nie może być montowana u każdej osoby fizycznej, warunkiem jest bowiem minimalna instalacji wynoszącą 3,7 kWp. Oznacza to wiec, że osoby posiadające mniejsze zapotrzebowanie energetycznie nie mogą skorzystać z tej oferty.

Fotowoltaika od Energa dla firm to z kolei rozwiązanie skierowane przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą obniżyć swoje koszta związane z zakupem energii elektrycznej.

Z paneli PV montowanych przez tę firmę nie mogą także skorzystać rolnicy ani mali przedsiębiorcy, gdyż nie posiada ona przygotowanej dla nich oferty.

Co obejmuje oferta Energa na fotowoltaikę?

Wiedząc już do kogo skierowana jest oferta na panele PV montowane przez tę firmę, warto także poznać, co dokładnie jest w niej zawarte i na co mogą w jej ramach liczyć osoby, które zdecydują się podpisać umowę właśnie z Energą.

Oferuje ona dla swoich klientów przede wszystkim fachowe doradztwo i konsultacje, na których podstawie dobierana jest odpowiednia moc urządzeń fotowoltaicznych, a także ich rodzaj i projekt całej instalacji realizowane w czasie tak zwanej wizji lokalnej, która kosztuje 99 złotych brutto i jest rabatowana w przypadku podpisania umowy z tą firmą. Dodatkowo Energa wspiera swoich klientów także pod względem doboru źródeł finansowania, udostępniając szczegółowe informacje na temat rządowych programów pozwalających uzyskać liczne dotacje i dofinansowania obniżające koszty inwestycji w fotowoltaikę.

Należy także podkreślić, że wykorzystywane w ustach fotowoltaicznych urządzenia i podzespoły produkowane są przez renomowane firmy takie jak:

 • Trina Solar,
 • Vikram Solar,
 • Bauer,
 • Solutex.

Dzięki temu gwarantują one ich pełną wydajność i niezawodność, a ponadto są one także objęte 3-letnią gwarancją na montaż, ujętą już w cenie całej instalacji.

Ile kosztuje fotowoltaika w Energa?

Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje fotowoltaika montowana przez firmę Energa, można skorzystać z udostępnionego przez nią kalkulatora, w którym to należy podać roczne zużycie prądu, aby uzyskać informacje na temat sugerowanej mocy instalacji, a także jej kosztów. Warto jednak pamiętać, że koszt ten podawany jest wyłącznie orientacyjnie i wymaga dodatkowej weryfikacji warunków montażu instalacji fotowoltaicznej przez specjalistów, dlatego nie należy brać go za pewnik, a jedynie punkt wyjścia do początkowych analiz i porównania ofert poszczególnych firm.

Finalnie koszt paneli PV zależeć będzie bowiem od:

 • stopnia nasłonecznienia terenu,
 • wielkości całej instalacji,
 • miejsca jej montażu,
 • stopnia skomplikowania projektu montażu paneli,
 • jakość wybranych podzespołów i urządzeń.

Dlatego chcąc uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, ile kosztuje fotowoltaika w tym przypadku, najlepiej skontaktować się z jej specjalistami za pomocą formularza kontaktowego, który jest jednoznaczny ze zgodą na przedstawienie przez tę firmę oferty.

Fotowoltaika Energa opinie

Podsumowując więc i chcąc zebrać w jednym miejscu wszystkie wady i zalety oferty na fotowoltaikę firmy Energa, należy wśród pierwszych z nich wymienić przede wszystkim:

 • konieczność poniesienia kosztów związanych z audytem, które są anulowane wyłącznie po wybraniu oferty tej firmy,
 • brak specjalnych ofert dla dotychczasowych klientów firmy Energa,
 • zbyt mało szczegółów dotyczących oferty, a także czasu montażu paneli,
 • brak oferty skierowanej do rolników i małych przedsiębiorców.

Zalety fotowoltaiki Energa to z kolei:

 • realizacja usługi przez sprawdzoną i pewną firmę, działającą na polskim rynku od lat,
 • możliwość skorzystania ze wstępnego kalkulatora kosztów stacji dostępnego na stronie firmy,
 • kompleksowa realizacja usługi od jej wyceny poprzez montaż, aż do uruchomienia paneli słonecznych,
 • wysokiej jakości panele produkowane przez renomowane marki
 • wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej na podstawie wizji lokalnej odbywającej się w miejsce jej montażu.

W związku z tym oferta firmy Energa może budzić skrajne emocje i najlepiej porównać ją z innymi firmami za pomocą czytelnych rankingowa, aby móc podjąć słuszną i uzasadnioną ekonomicznie decyzję co do tego, kto zajmie się montażem instalacji PV.

Energa S.A. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 8 stycznia 2007 roku pod numerem KRS 0000271591.

Energa S.A.
Al. Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk
NIP: 9570957722
REGON: 220353024

Energa fotowoltaika opinie
Avia Solar opinie

AVIA Solar jest firmą od 2002 prężnie działającą w branży fotowoltaicznej w Polsce. Oferuje ona kompleksowe usługi w zakresie pozyskiwania zielonej energii z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Firma AVIA Solar oprócz przygotowania szacunkowej wyceny bazującej na przedstawionych przez klienta telefonicznie lub mailowo danych, zapewnia całościowe wsparcie w fazie projektu, finansowania, realizacji, serwisowania instalacji fotowoltaicznej dla klientów indywidualnych, biznesowych, instytucjonalnych. Specjalnie dla Ciebie sprawdzamy jak AVIA Solar działa w praktyce.

Oferta AVIA Solar i ceny usług

Oferta firmy AVIA Solar jest dostępna dla klientów z terytorium całej Polski. Specjalizuje się ona w realizacji projektów instalacji paneli fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych na domach jednorodzinnych czy zakładach pracy, jak również w przypadku klientów instytucjonalnych w postaci farm fotowoltaicznych. Na stronie AVIA Solar nie jest dostępny cennik usług. Funkcjonalnym narzędziem jest kalkulator online, który bazując na podanej przez klienta miesięcznej wartości rachunku za prąd, daje możliwość uzyskania szacunkowej wartości ceny instalacji fotowoltaicznej, ilości kWh, które dana instalacja wyprodukuje oraz szacunkową oszczędność jakie klient na przestrzeni ok. 25 lat uzyska.

AVIA Solar fotowoltaika dla domów i firm

Klienci indywidualni, zainteresowani montażem paneli fotowoltaicznych firmy AVIA Solar, otrzymają produkt wydajny, odporny na warunki atmosferyczne i trwały. Producent wśród atutów paneli fotowoltaicznych podkreśla: wysoką moc w warunkach NOCT (Normal Operating Cell Temperature), wysoki współczynnik temperaturowy mocy, gwarancję na liniowy spadek mocy, nawet do 30 lat gwarancji na produkt, wysoką wydajność paneli dzięki zastosowaniu technologii Half-Cut. Decydując się na współpracę z firmą AVIA Solar klient otrzyma najwyższą jakość produktu i urządzenia, gwarancje produktowe nawet do 25 lat, darmowy audyt i projekt instalacji, zwrot z inwestycji już nawet po 5 latach, 25 lat gwarancji na efektywność uzysków oraz profesjonalny i szybki montaż. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma AVIA Solar oferuje niskooprocentowane raty dla inwestycji, a także roczny pakiet ubezpieczenia instalacji gratis. Eksperci z firmy AVIA Solar dysponują doświadczeniem w pozyskiwaniu dotacji na fotowoltaikę z programów Program Mój Prąd 2021, Ulga termomodernizacyjna, Program Czyste Powietrze, Agroenergia 2021, co pozwoli zredukować koszty realizacji inwestycji fotowoltaicznej.

AVIA Solar farmy fotowoltaiczne

Oferta „Farma z AVIA Solar” jest przeznaczona dla instytucji, chcących produkować zieloną energię poprzez budowę elektrowni fotowoltaicznej. Farma fotowoltaiczna jest przykładem instalacji naziemnej, która daje możliwość zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Odbiorca instytucjonalny może liczyć na wsparcie doświadczonego zespołu na każdym etapie realizacji wielkoskalowych projektów OZE. Firma AVIA Solar zapewnia kompleksową obsługę w każdym z trzech etapów realizacji wielkoskalowej:

ETAP 1 – Development, który obejmuje:

 • procedury administracyjne (czyli zabezpieczenie terenu pod projekt, analizę terenu – klasyfikacja gruntu, ukształtowanie terenu, ograniczenia środowiskowe itp., koncepcję techniczną, wnioski, uzyskanie decyzji lokalizacyjnej),
 • projekt techniczny jednostki wytwórczej do pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej (przygotowanie map, opinia geotechniczna, projekt części elektrycznej i konstrukcyjnej, obliczenia dynamiczne i statyczne, uzgodnienia branżowe projektu, wniosek o pozwolenie na budowę)
 • projekt techniczny przyłącza (zabezpieczenie terenu pod okablowanie, projekt elektromagnetycznej linii kablowej SN, projekt stacji transformatorowej lub stacji SN, uzgodnienia branżowe, wniosek o pozwolenia na budowę lub zgłoszenie)

ETAP 2: Budowa obejmujący m. in.:

 • przygotowanie projektu wykonawczego
 • opracowanie kosztorysu inwestorskiego
 • wybudowanie instalacji wraz z przyłączem
 • przeprowadzenie testów i odbiorów branżowych
 • nadzór autorski i inwestorski
 • zgłoszenie do Starostwa i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
 • pomoc w uzyskaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej

ETAP 3: Utrzymanie instalacji w ruchu obejmujący m. in.:

 • zdalny monitoring pracy instalacji z dostępem dla klienta
 • planowanie oraz prowadzenie prac serwisowych oraz naprawczych
 • utrzymanie komunikacji z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego

Do dyspozycji odbiorców instytucjonalnych zainteresowanych budową farmy fotowoltaicznej pozostaje prosty i czytelny formularz kontaktowy. Dla tego typu inwestycji nie jest dostępny kalkulator online pozwalający wstępnie oszacować jej koszt.

Jak wygląda usługa montażu fotowoltaiki w AVIA Solar?

Klienci zainteresowani montażem paneli PV z firmą AVIA Solar mogą spodziewać się szybkiej i bezproblemowej usługi, którą można zamknąć w 6 krokach:

 1. Nazywany w firmie AVIA Solar AUDYTEM to pierwsze spotkanie, którego celem ma być dobór komponentów instalacji fotowoltaicznej zgodny z potrzebami energetycznymi klienta
 2. Nazywany w firmie AVIA Solar FINANSOWANIEM to eksperckie wsparcie w doborze najdogodniejszego i najbezpieczniejszego sposobu finansowania zamówionej instalacji fotowoltaicznej z nastawieniem na znalezienie najbardziej preferencyjnej opcji
 3. Nazywany w firmie AVIA Solar PROJEKTEM to przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej po finalnym uzgodnieniu wszystkich niezbędnych szczegółów
 4. Nazywany w firmie AVIA Solar MONTAŻEM to realizacja i montowanie zamówionej instalacji fotowoltaicznej w ciągu kilku dni od załatwienia formalności
 5. Nazywany w firmie AVIA Solar PODŁĄCZENIEM to koordynacja zgłoszenia instalacji paneli fotowoltaicznych do Operatora Systemu Dystrybucyjnego w celu jej finalnego podłączenia
 6. Nazywany w firmie AVIA Solar OBSŁUGĄ PRZEDSPRZEDAŻOWĄ to obsługa urządzeń po podłączeniu, którą to klient może o każdej porze (24/7) monitorować online

Pierwszy w Polsce showroom AVIA Solar

W połowie lutego 2021 Żywcu otwarto pierwszy w Polsce salon sprzedaży marki AVIA Solar, gdzie osoby zainteresowane odnawialnymi źródłami energii otrzymają fachowe wsparcie w zakresie instalacji fotowoltaicznych, ekspercką wiedzę w obszarze projektowania, montażu, finansowania z uwzględnieniem programów dofinansowujących założenie paneli fotowoltaicznych czy to w domu czy w firmie. Zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi znajdą odpowiedzi na pytania z zakresu możliwej redukcji kosztów energii.

Opinie o AVIA Solar

AVIA Solar od prawie dwóch dekad prężnie działa w branży fotowoltaicznej na terenie całej Polski. Wśród jej zalet należy wymienić duże doświadczenie firmy, terminowość realizacji projektów, rozmaite formy wsparcia klientów na etapie projektowania, realizacji i późniejszego serwisowania instalacji fotowoltaicznej, gwarancję nawet do 30 lat na panele fotowoltaiczne i do 25lat na komponenty instalacji fotowoltaicznej, wsparcie eksperckie w pozyskiwaniu środków z programów dofinansowania (m. in. Program Mój Prąd 2021, Agroenergia 2021 czy Program Czyste Powietrze). Dostępny na stronie kalkulator daje klientowi szansę wstępnego oszacowania kosztów instalacji fotowoltaicznej oraz oszczędności na rachunkach za prąd w skali roku oraz w perspektywie kolejnych 25lat. Formularze bezpośredniego kontaktu z działem obsługi klienta są czytelne i proste w obsłudze.

AVIA Solar kontakt i dane rejestrowe spółki

AVIA Solar / UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. - spółka została

zarejestrowana 4 lutego 2002 roku pod numerem KRS 0000088433.

ADRES REJESTROWY

UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 142A

02-305 Warszawa

NIP: 9730421440

ADRES KORESPONDENCYJNY

ul. Cypriana Kamila Norwida 2

80-280 Gdańsk

Avia Solar opinie