Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu opolskie

Fotowoltaika Opolskie

Inwestycja w fotowoltaikę w Opolskiem to nie tylko dbanie o środowisko naturalne, to także realne oszczędności dla osób, które zdecydują się na to rozwiązanie. Województwo opolskie leży bowiem w regionie, który pozwala na produkcję dostatecznej ilości energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych za pomocą paneli fotowoltaicznych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Dodatkowo koszt samej instalacji przy obecnych cenach jej zakupu i montażu, pozwala na zwrot z inwestycji w przeciągu nawet 7 lat, dlatego też rozwiązanie to jest opłacalne nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych.

Fotowoltaika opolskie- opinie i zalety

To jakie posiada fotowoltaika w województwie Opolskie opinie wśród jej użytkowników, dowodzi tylko, że jest ona rozwiązaniem idealnym dla każdego, bez względu na zapotrzebowanie na energię elektryczną, które spełniane jest poprzez dobór odpowiedniej powierzchni paneli słonecznych. Niemal każda osoba korzystająca z fotowoltaiki podkreśla bowiem przede wszystkim to, że ceny za prąd dzięki temu rozwiązaniu obniżyły się u nich nawet o 90%, przez co instalacja tak naprawdę sama generuje oszczędności na swoją spłatę.

Ponadto fotowoltaika opolskie to także:

  • komfort użytkowania- instalacje jest bowiem niemal całkowicie samoobsługowa,
  • bezpieczeństwo- instalacje fotowoltaiczne posiadają zabezpieczenia antyprzepięciowe, a ich praca jest niezwykle cicha i praktycznie niezauważalna,
  • niezależność od stałych podwyżek prądu,

Wszystko to sprawia więc, że instalacje fotowoltaiczne w województwie opolskim zyskują coraz szersze grono użytkowników.

Fotowoltaika- firmy opolskie, które oferują montaż paneli słonecznych

Zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką w województwie opolskim sprawia jednak także, że  powstaje coraz więcej firm oferujących usługi jej montażu. Chcąc jednak móc cieszyć się funkcjonalnością paneli słonecznych oraz ich niezawodnością należy wybierać w tym celu wyłącznie renomowane i certyfikowane firmy, które oferują najwyższą jakość usług. Tego typu firmy fotowoltaiczne w opolskim można znaleźć więc w takich miastach jak:

a także wielu innych miejscowościach. Oferujące rozwiązania jakim jest fotowoltaika, firmy opolskie w związku z dużą konkurencją na rynku oferują jednak nie tylko sam montaż paneli słonecznych, ale także kompleksową obsługę związaną z ich doborem, wszelkiego rodzaju formalnościami, a także późniejszym serwisowaniem.

Fotowoltaika dofinansowanie opolskie - gdzie szukać wsparcia finansowego

Inwestorzy planujący montaż fotowoltaiki na swoich budynkach lub gruntach najczęściej rezygnują z tego typu rozwiązań ze względu na konieczność poniesienia na samym początku dużych nakładów finansowych. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak w całej Polsce także w województwie opolskim można liczyć na różnorodne formy wsparcia finansowego jeśli chodzi o to rozwiązanie.

Fotowoltaika dotacje opolskie, to między innymi programy rządowe oraz terytorialne, które pozwalają uzyskać nawet do 15 tysięcy złotych dopłaty do kosztów instalacji. Dodatkowo osoby fizyczne decydujące się na montaż paneli mogą także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć jej koszt od podatku dochodowego.

Aktualne informacje na temat dotacji w województwie opolskim związanych z montażem fotowoltaiki można znaleźć na stronach internetowych właściwych dla miejsca zamieszkania Urzędów Miast oraz Gmin, a także stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Średnie zużycie energii w województwie opolskim

Każdy z mieszkańców tego województwa zużywa średnio w ciągu roku:

  • 770 kWh energii jeśli jest mieszkańcem miasta
  • 910 kWh energii jeśli jest mieszkańcem obszarów wiejskich

Większe zużycie prądu w obszarach poza miastowych to zjawisko naturalne. Osoby mieszkające na wsi zazwyczaj posiadają większe metrażowo mieszkania które muszą oświetlić, korzystają z urządzeń mniej energooszczędnych. Stąd też taki, a nie inny trend w większości regionów w naszym kraju.

Sieć gazu ziemnego na Opolszczyźnie

Zużycie gazu ziemnego, które przypada na jedną osobę nie odbiega od średniej krajowej. Dane jakie są prezentowane zawsze dzielą odbiorców indywidualnych na dwie grupy: mieszkańców miast oraz mieszkańców terenów wiejskich. W tej pierwszej grupie jest zdecydowanie więcej odbiorców. Fakty są takie, że średnie roczne zużycie gazu ziemnego przypadające na 1 osobę mieszkającą na wsi w tym województwie jest najniższe w skali całego kraju. Szczegóły poniżej:

  • 1390 kWh to średnie zużycie przypadające w roku na 1 mieszkańca miasta
  • 100 kWh to średnie użycie przypadające na 1 mieszkańca wsi

Dysproporcja wydaje się być ogromna. Należy jednak w odpowiedni sposób interpretować powyższe dane. Opolszczyzna to region, gdzie gęstość sieci gazowej na 100 km2 nie jest duża i wynosi poniżej 200 km. Dostęp do sieci w tym regionie mają przede wszystkim mieszkańcy miast. Górzysty teren powoduje, że koszty rozbudowy sieci gazowej są bardzo wysokie, a co za tym idzie jej dostępność poza większymi miastami bardzo słaba.

Ponad połowa instalacji OZE w regionie to energetyka wodna

Województwo opolskie nie jest pionierem jeśli chodzi o produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii. Według informacji URE mamy tam zainstalowanych tylko 78 obiektów. Co jednak jest cechą charakterystyczną ponad 50% z nich, a dokładnie 42 to obiekty produkujące energię, które wykorzystują do tego wodę. Całkowita moc zainstalowana we wszystkich typach urządzeń to tylko 178 MW. Wobec całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju, którą szacuje się na ponad 8 000 MW to bardzo niewiele. Z informacji jakie udało nam się uzyskać, na chwilę obecną w regionie nie ma planowanych żadnych większych inwestycji, które mogłyby sprawić, że województwo opolskie stanie się bardziej znaczącym graczem w tym obszarze.

Aktualne wiadomości z rynku energii:

ENEA - wynik finansowy w 2013 roku
ENEA - wynik finansowy w 2013 roku
W pierwszym półroczu tego roku pomimo zarejestrowania spadku przychodów, odnotowała wzrosty zysków. Zysk netto tej grupy wzrósł o ponad 7% do 452 mln zł. Część pieniędzy Enea zamierza wydać na inwestycje.
Opłaty za energię – nawet najoszczędniejsi mają pod górkę
Opłaty za energię – nawet najoszczędniejsi mają pod górkę
Jak podaje Rzeczpospolita dla większości odbiorców opłaty stałe stanowią nawet 90% rachunków za energię. Zużywając jej minimalną ilość musisz płacić tak, jakbyś zużywał jej tyle co pozostali. Jak więc zaoszczędzić na rachunkach?
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja Targów RENEXPO® Poland potwierdziło, że tego typu wydarzenia są polskiej branży OZE zdecydowanie potrzebne. VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbyły się w dniach 25-27 października 2017 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Patronat Honorowy nad wydarzeniem organizowanym przez REECO Poland objęli: Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Opłata mocowa na rachunku za prąd. Czym jest i kto na niej zyska?
Opłata mocowa na rachunku za prąd. Czym jest i kto na niej zyska?

Opłata mocowa to nowa składowa rachunku za energię elektryczną. Jej celem jest finansowanie rynku mocy, który m.in. odpowiada za utrzymywanie w gotowości rezerw wytwórczych w elektrowniach. Zostanie ona doliczana od 1 października 2020 roku. Jej wysokość poznamy do 30 września 2020 roku. Na dzień dzisiejszy nie wiemy o ile wyższe faktury za prąd zapłacą firmy i klienci indywidualni. Wiemy natomiast w jaki sposób ją zredukować i kto na niej zyska.