Porównaj oferty

BOŚ Bank kredyt na fotowoltaikę

Coraz więcej Polaków decyduje się zaciągać kredyty na zakup i montaż fotowoltaiki. Dlatego też banki widząc rosnące zainteresowanie tego typu produktami bankowymi, coraz chętniej wprowadzają je do swoich ofert, konkurując między sobą za pomocą wysokości ich oprocentowania, prowizji czy też warunków spłaty. Jednym z nich jest między innymi BOŚ Bank, będący liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o wspieranie ekologicznych rozwiązań. Bank Ochrony Środowiska od 30 lat działając w naszym kraju, przekonuje polaków do inwestowania w ekologiczne rozwiązania. Należy on do grupy kapitałowej BOŚ S.A. w skład której wchodzą między innymi domy maklerskie i od lat kojarzona jest z działaniami pro eko.

Nikogo więc nie dziwi obecna oferta kredytu na fotowoltaikę BOŚ Bank. Jest to EkoKredyt, za pomocą którego można sfinansować także zakup i montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz magazynów energii. Jak dokładnie wyglądają jej szczegóły? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Dla kogo jest kredyt na fotowoltaikę BOŚ Bank?

EkoKredyt na fotowoltaikę od BOŚ Bank jest ofertą skierowaną do osób prywatnych, w której skupił się on przede wszystkim na przedstawieniu zalet montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach domów lub otaczających je gruntach. Skorzystanie z tej oferty jest niezwykle opłacalne ze względu na atrakcyjne oprocentowanie i możliwość rozłożenia zaciągniętego kredytu na niewielkie i wygodne do spłaty raty. Ponadto za pomocą EkoKredytu w tym banku możliwe jest sfinansowanie do 100% wartości inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Oznacza to więc, że aby ją zamontować, niepotrzebne są żadne środki własne.

Ciekawą opcją jest także możliwość skorzystania z pomocy konsultantów, którzy nie tylko są w stanie dobrać odpowiedni rodzaj finansowania montażu instalacji fotowoltaicznej, ale także wstępnie określić to, jaka jej moc będzie w stanie zabezpieczyć przyszłe potrzeby użytkowników. Dzięki temu w jednym miejscu klienci tego banku mogą wstępnie wycenić instalację fotowoltaiczną oraz uzyskać na nią kredyt, co sprawia, że EkoKredyt od BOŚ Bank jest ofertą niemal kompleksową.

Jakie są warunki kredytu na instalację fotowoltaiczną w BOŚ Bank?

Osoby decydujące się na zaciągnięcie kredytu na fotowoltaikę w BOŚ Bank mogą liczyć na możliwość rozłożenia okresu spłaty nawet do 120 miesięcy, przy czym maksymalna jego wysokość może wynosić 75 tysięcy złotych.

Koszty samego kredytu zależą natomiast od indywidualnej oceny kredytobiorcy przez bank. Wobec tego ustalane są one dla każdego z klientów w indywidualny sposób i mogą zaczynać się od:

  • 6,21% w przypadku RRSO,
  • 5,5% w przypadku oprocentowania.

Prowizja za kredyt na fotowoltaikę w BOŚ Bank wynosi natomiast 2,5%. Ciekawą opcją jest oferowane przez BOŚ Bank możliwość zawieszenia spłaty kapitału kredytu na okres do maksymalnie 3 miesięcy. Dzięki temu w okresach zaburzonej płynności finansowej można wziąć przysłowiowy urlop od kredytu.

Co istotne zaciągając kredyt na fotowoltaikę w BOŚ Bank, aby móc skorzystać z przygotowanej przez niego promocji „Energia ze słońca” konieczne jest dostarczenie do banku w przeciągu maksymalnie 3 miesięcy faktury potwierdzającej zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z potwierdzeniem jej zapłaty. A także protokół odbioru technicznego instalacji. Przy czym przynajmniej jeden z tych dokumentów musi dodatkowo zawierać informacje o mocy zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej. Niespełnienie tych warunków skutkuje natomiast podniesieniem oprocentowania Eko Kredytu przez bank do wysokości 7,20%

Czy BOŚ Bank oferuje leasing na fotowoltaikę dla firm?

Ciekawa oferta Ekokredytu na fotowoltaikę w BOŚ Bank sprawia, że wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy też przy wsparciu tego banku mogą oni leasingować zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Niestety BOŚ Bank nie przygotował jednak dla nich oferty leasingu na fotowoltaikę. Wobec tego muszą oni szukać odpowiednich eko rozwiązań finansowych dla swoich firm w innych bankach.

Dlatego też specjalnie z myślą zarówno o nich, jak i osobach fizycznych powstał nasz ranking kredytów i leasingów na fotowoltaikę. Gdzie znaleźć można wszelkie informacje na temat aktualnych ofert bankowych pozwalających sfinansować zakup i montaż fotowoltaiki, a także porównać je ze sobą. Zachęcamy więc do skorzystania z niego!