Porównaj oferty
eBOK Energa. Pierwsze rejestracja, logowanie, i funkcje
OptimalEnergy

eBOK Energa. Pierwsze rejestracja, logowanie, i funkcje

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach zakup pralki, smartfona czy lampki nocnej bez wcześniejszego zapoznania się z ofertą dostępną na stronie internetowej sprzedawcy. Większość z tych produktów, po zapoznaniu się z ich specyfikacjami i ceną, od razu zamówimy przez internet realizując zakupy online. Energa chcąc być na bieżąco z trendami panującymi na rynku dodała do swojej szerokiej gamy produktów i usług w pełni darmowe i wciąż rozwijane elektroniczne biuro obsługi klienta - eBOK. Dzięki niemu bez konieczności wychodzenia z domu jako klient Energi można:

  • uzyskać wgląd na bieżący stan opłat,
  • aktywować liczne usługi,
  • zapoznać się z indywidualnymi i globalnymi statystykami usług,
  • aktywować subskrypcje, które będą nas regularnie powiadamiać o nowościach,
  • rozpocząć korzystanie z e-faktury,
  • podjąć rozmowę z wykwalifikowanym pracownikiem bez konieczności czekania w kolejce.

Najważniejsza wydaje się być informacja, że e-faktura jest dokumentem o takiej samej mocy prawnej jak papierowa wersja faktury. Jeśli jesteś osobą, która pracuje, lub po prostu nie może znaleźć czasu, w godzinach funkcjonowania stacjonarnego punktu obsługi klienta i nie możesz pozwolić sobie na udanie się tam osobiście, jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jak wygląda logowanie na eBOK, z jakimi rzeczami warto się zapoznać? Poniżej opisujemy w krokach rejestrację na stronie ebok.energa, a także możliwości i kilka podstawowych funkcji nowo utworzonego konta na eBOK.

Rejestracja na eBOK Energa

Po włączeniu strony widzimy panel, z którego możemy się zalogować (gdy posiadamy już konto), lub zarejestrować, bądź wypróbować konto w wersji demonstracyjnej. Dla osób, które nie chcą brać tak zwanego kota w worku opcja „DEMO” jest rozsądnym wyborem, ponieważ mamy możliwość zapoznania się z możliwościami usługi eBOK i zadecydowania, czy odpowiada nam prowadzenie rozliczenia i kontakt z firmą w takiej postaci. W tym akapicie jednak interesuje nas rejestracja. Klikamy zatem na okienko z napisem „REJESTRACJA”:

Ukazał nam się formularz rejestracyjny, w skromnej szacie graficznej z polami do wypełnienia. W tym momencie musimy starannie go wypełnić, ważne jest aby:

  • podać prawidłowe dane,
  • pamiętać, że pola przy których jest znak „*” są polami obowiązkowymi do wypełnienia, bez nich nie ma możliwości utworzenia konta,
  • przy wpisywaniu numeru faktury w razie wątpliwości posłużyć się podpowiedzią. 

W wypadku gdy pomylimy się przy podawaniu danych, bądź literówka sprawi, że podamy zły numer faktury to zostaniemy o tym poinformowani.

Po wykonaniu tych czynności zaznaczamy, że akceptujemy regulamin i klikamy na zgody, które nas interesują, chyba, że jest przy nich „*”, wtedy ponownie są to pola obowiązkowe i bez nich nie stworzymy naszego eBOK-owego konta.


Jeśli przeszliśmy przez wszystkie dotychczasowe etapy pozostało tylko potwierdzenie utworzenia konta poprzez link aktywacyjny, który otrzymaliśmy na adres email podany w formularzu. Mamy na to 24 godziny, ale raczej tę czynność wykonuje się zaraz po zakończeniu wcześniejszych czynności. W wypadku gdy zapomnimy o tym, to po 24 godzinach będziemy mogli ponownie przystąpić do procesu rejestracji naszego konta online eBOK Energa z tymi samymi danymi co wcześniej.

Konto demonstracyjne eBOK Energa

Dla osób, które wolą najpierw zapoznać się z możliwościami jakie wynikają z posiadania konta eBOK, Energa oddaje w ich ręce konta demonstracyjne dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Aby przejść do owego konta najpierw trzeba przejść na stronę główną eBOK Energa i wybrać zakładkę „DEMO”, po czym wybrać „uruchom demo” w zależności od tego jaki rodzaj konta nas interesuje.

Po wybraniu konta indywidualnego zostajemy przeniesieniu do panelu użytkownika, w którym to możemy opłacić nasze faktury, lub za pomocą menu nawigacyjnego przetestować możliwości konta. 

Podsumowując, na pewno taki model sprawowania kontroli nad wydatkami jest najprostszy i najszybszy. Pozwala na monitorowanie bieżącego zużycia i ułatwia w pełni świadome korzystanie z energii. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy dla obu stron. Warto przekonać się do nowego sposobu prowadzenia rozliczenia.