Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Taryfa energii elektrycznej > Taryfa C13

Taryfa C13

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Taryfa C13
Taryfa C13 to coraz częściej spotykana taryfa stosowana w małych firmach w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

Taryfa C13

Taryfa C13 (inaczej trzystrefowa), to taryfa przeznaczona dla firm podłączonych do niskiego napięcia, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. C. Cechuje ją to, że ze względu na godzinę w ciągu doby, czy też dzień tygodnia, obowiązuą różne stawki za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii różnie w zależności od godziny w ciągu doby. 3 na końcu oznaczenia informuje nas o tym, że wydzielone zostały aż trzy strefy czasowe.
Dla kogo taryfa C 13?
Taryfa C13 jest przeznaczona dla firm, których zużycie prądu odbywa się w ciągu całej doby ze zwiększonym zużyciem energii w określonych godzinach. Czyli dla firm, które np. pracują w systemie zmianowym.

Sprzedawcy a taryfa C13

  • RWE nie podało cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • Enea nie podała cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klienta, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.
  • Energa nie podała cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • PGE oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klienta, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.

 

Cena energii to nie wszystko

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których byc może będziemy mogli skorzystać. W większości przypadków do oferty dochodzą usługi elektryka 24/h oraz bezpłatnego numeru telefonu czynnego całą dobę, w którym możemy zasięgnąć informacji oraz porad.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót