Porównaj oferty

23 sty 2015

Prąd - baza wiedzy

Zmiana dostawcy energii elektrycznej

Statystyki prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki pokazują, że z roku na rok coraz większa liczba gospodarstw domowych (użytkowników z grupy taryfowej G) oraz firm - grup taryfowych A,B i C decyduje się zmianę sprzedawcy energii. I będzie coraz lepiej.

Wróć do: Aktualności Zmiana dostawcy energii elektrycznej

Zmiana dostawcy energii według URE

Kampanie reklamowe prowadzone przez URE mają za zadanie zwiększyć świadomość Polaków w kwestii posiadanych praw na rynku energetycznym, jako że wszyscy jesteśmy jego uczestnikami i klientami przedsiębiorstw energetycznych. Wiemy, że możemy dokonać zmiany i decydować samodzielnie o tym, od kogo chcemy dokonywać zakupu energii elektrycznej.Tak jak w przypadku decyzji z jakiej sieci chcemy mieć telefon porównujemy oferty i sprawdzamy, gdzie najkorzystniej będzie dla nas podpisać umowę. Po zakończeniu umowy coraz częściej decydujemy się zmienić usługodawcę, zamiast kontynuować lojalnie umowę u dotychczasowego, ponieważ wiąże się to z większymi korzyściami i lepszymi możliwościami.

Powody zmiany sprzedawcy energii

Zmiana sprzedawcy energii jest argumantowana na wiele sposobów, a główny to możliwość generowania oszczędności, choćby nawet były niewielkie (jak to ma miejsce w przypadku gospodarstw domowych). Firmy mogą ponadto liczyć na indywidualizację oferty i realizowanie jej tylko w ramach potrzeb przedsiębiorstwa. Dodatkowo mogą korzystać z porad ekspertów i uzyskać indywidualnego doradcę, a także usługi elektryków 24/h. Nie tylko energia jest też oferowana w ramach zmiany sprzedawcy. Coraz częściej możemy korzystać z usług dodatkowych oferowanych przez dostawców. Nowy rok, to nowe oferty i inne metody zabiegania o klienta. Rynek cały czas się rozwija. Sprzedawcy coraz lepiej znają potrzeby klientów i mogą im oferować coraz bardziej dopasowane do ich potrzeb oferty.

Będzie nas więcej

Ci którzy podpisali umowy czasowe na rok, czy dwa po tym czasie znów będą rozglądać się za ofertami sprzedawców. Jeśli obecny usługodawca nie przekona ich do pozostania w swoich szeregach, zaczną poszukiwać nowego dostawcy i większych korzyści, a że konkurencja nie śpi, zmian sprzedawców w najbliższym czasie może być tylko więcej. Nie dziwi nas już teraz, że wraz z umową na telefon komórkowy możemy liczyć na konsolę do gier, czy konto w banku, to dlaczego miałaby nas dziwić energia w parze z telewizorem, a może już wkrótce również do rachunków za energię będziemy otrzymywać karnety na basen, czy bilety do kina.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić