Porównaj oferty

3 lip 2013

Prąd - baza wiedzy

Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

Jak poinformował prezes URE Marek Woszczyk od 1 stycznia 2014 roku odbiorcy energii elektrycznej, którzy zdecydują się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w dalszym ciągu będą otrzymywać jeden rachunek za energię elektryczną.

Wróć do: Aktualności Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

Z tego artykułu dowiesz się

Obecnie osoby decydujące się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, muszą liczyć się z faktem otrzymywania dwóch rachunków – za dystrybucję (przesył) oraz za sprzedaż. Od nowego roku, każdy obywatel do którego przypisany jest punkt poboru energii, będzie mógł zmienić sprzedawcę energii elektrycznej zachowując przywilej otrzymywania jednego rachunku.

Umowa kompleksowa dla gospodarstw domowych

Rozmowy mające na celu umożliwienie odbiorcą energii elektrycznej otrzymywanie jednej faktury za prąd trwały prawie 1,5 roku. Ich efektem jest wypracowanie jednego wzoru generalnej umowy dystrybucyjnej dzięki której, zmiana sprzedawcy energii elektrycznej z pewnością będzie bardziej komfortowa.

Tego typu zmiany mają na celu przygotowanie rynku energii elektrycznej do pełnej liberalizacji, która jest już zapowiadana od bardzo długiego czasu. W parze z GUD kompleksową idzie także jasne określenie podmiotu, który będzie zajmował się sprzedażą prądu w sytuacji upadku któregoś z podmiotów sprzedających energię elektryczną.

Zmiany jakie dokonuje URE idą z pewnością w kierunku ułatwienia i usprawnienia możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Co do słuszności wprowadzania tych zmian nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jedynym minusem spraw nadzorowanych przez Urząd pozostaje czas ich wprowadzania w życie, który z pewnością mógłby być krótszy.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić