Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.
Ocena 5/5 (4 głosy/ów)

Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

Jak poinformował prezes URE Marek Woszczyk od 1 stycznia 2014 roku odbiorcy energii elektrycznej, którzy zdecydują się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w dalszym ciągu będą otrzymywać jeden rachunek za energię elektryczną.

04.webp

Obecnie osoby decydujące się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, muszą liczyć się z faktem otrzymywania dwóch rachunków – za dystrybucję (przesył) oraz za sprzedaż. Od nowego roku, każdy obywatel do którego przypisany jest punkt poboru energii, będzie mógł zmienić sprzedawcę energii elektrycznej zachowując przywilej otrzymywania jednego rachunku.

Umowa kompleksowa dla gospodarstw domowych

Rozmowy mające na celu umożliwienie odbiorcą energii elektrycznej otrzymywanie jednej faktury za prąd trwały prawie 1,5 roku. Ich efektem jest wypracowanie jednego wzoru generalnej umowy dystrybucyjnej dzięki której, zmiana sprzedawcy energii elektrycznej z pewnością będzie bardziej komfortowa.

Tego typu zmiany mają na celu przygotowanie rynku energii elektrycznej do pełnej liberalizacji, która jest już zapowiadana od bardzo długiego czasu. W parze z GUD kompleksową idzie także jasne określenie podmiotu, który będzie zajmował się sprzedażą prądu w sytuacji upadku któregoś z podmiotów sprzedających energię elektryczną.

Zmiany jakie dokonuje URE idą z pewnością w kierunku ułatwienia i usprawnienia możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Co do słuszności wprowadzania tych zmian nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jedynym minusem spraw nadzorowanych przez Urząd pozostaje czas ich wprowadzania w życie, który z pewnością mógłby być krótszy.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Bądź pierwszy który doda komentarz.