Porównaj oferty

7 lis 2014

Prąd - baza wiedzy

Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy energii jest coraz częstszym zjawiskiem. Dostawcę prądu zmieniają nie tylko firmy, ale też gospodarstwa domowe. Jak dokonać zmiany sprzedawcy i czy trzeba wychodzić z domu, aby cieszyć się tańszymi rachunkami za energię?

Wróć do: Aktualności Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej

Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej ?

Sposobów jest wiele. Najprostszym i najszybszym jest metoda on-line, czyli zmiana sprzedawcy prądu bez wychodzenia z domu. Od czego zaczynamy? Od wybrania najlepszej oferty. Oferty porównamy dzięki kalkulatorom cen energii. Jedyną rzeczą, którą musimy znać to kod pocztowy lokalizacji, w której chcemy dokonać zmian sprzedawcy oraz wysokość ostatniego rachunku za energię. Potem już tylko wybieramy interesującą nas ofertę i czekamy na odzew firmy, która zajmuje się profesjonalnie zmianami sprzedawcy energii. W odpowiedzi na wybraną ofertę otrzymamy proponowaną umowę, którą możemy zaakceptować lub nie, jeśli jej warunki nam się nie spodobają, bądź też czekać na telefon od wybranego sprzedawcy, który jest w stałym kontakcie z firmą pomagającą w procesie sprzedaży energii i będzie wiedział, co powinien nam zaoferować.

Dalsze kroki w zmianie sprzedawcy

Po akceptacji umowy w sposób telefoniczny (rozmowy są nagrywane, co jest podkładką do stwierdzenia, iż umowa rzeczywiście została zawarta) lub poprzez odesłanie maila ze zgodą na jej warunki zostaniemy poproszeni o udzielenie pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, dzięki czemu cały proces odbędzie się bez naszego udziału. To nowy sprzedawca zerwie umowę z obecnym dostawcą w naszym imieniu, podpisze umowę z operatorem (dystrybutorem) energii, a także zleci odczyt liczników, aby dokonać ostatecznego rozliczenia z dotychczasowym sprzedawcą i aby klient mógł cieszyć się nowymi, niższymi rachunkami za energię. Metoda on-line jest najprostszą i najszybszą metodą, gdyż mamy wgląd do wielu ofert jednocześnie oraz możemy w prosty sposób dokonywać zmian w swojej decyzji.

Inne sposoby na zmianę sprzdawcy energii

Dla tych, którzy wolą mieć kontakt osobisty z drugim człowiekiem lepszą metodą będzie osobista wizyta w biurze obsługi klienta wybranego dostawcy energii, lecz gdy nie jesteśmy zdecydowani na konkretną ofertę musimy się sporo nachodzić oraz samodzielnie naliczyć, aby odebrać wszystkie informacje na temat dostępnych u różnych sprzedawców ofert, a także wybrać tę najlepszą. Możemy też skorzystać z usług firm kurierskich, czyli wybrać opcję trzecią, która jednak nie jest opcją najszybszą, ani też najwygodniejszą. Wybór metody zmiany dostawcy zależy zatem od indywidualnych preferencji klienta.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić