Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej

Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy energii jest coraz częstszym zjawiskiem. Dostawcę prądu zmieniają nie tylko firmy, ale też gospodarstwa domowe. Jak dokonać zmiany sprzedawcy i czy trzeba wychodzić z domu, aby cieszyć się tańszymi rachunkami za energię?
Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej

Jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej ?

Sposobów jest wiele. Najprostszym i najszybszym jest metoda on-line, czyli zmiana sprzedawcy prądu bez wychodzenia z domu. Od czego zaczynamy? Od wybrania najlepszej oferty. Oferty porównamy dzięki kalkulatorom cen energii. Jedyną rzeczą, którą musimy znać to kod pocztowy lokalizacji, w której chcemy dokonać zmian sprzedawcy oraz wysokość ostatniego rachunku za energię. Potem już tylko wybieramy interesującą nas ofertę i czekamy na odzew firmy, która zajmuje się profesjonalnie zmianami sprzedawcy energii. W odpowiedzi na wybraną ofertę otrzymamy proponowaną umowę, którą możemy zaakceptować lub nie, jeśli jej warunki nam się nie spodobają, bądź też czekać na telefon od wybranego sprzedawcy, który jest w stałym kontakcie z firmą pomagającą w procesie sprzedaży energii i będzie wiedział, co powinien nam zaoferować.

Dalsze kroki w zmianie sprzedawcy

Po akceptacji umowy w sposób telefoniczny (rozmowy są nagrywane, co jest podkładką do stwierdzenia, iż umowa rzeczywiście została zawarta) lub poprzez odesłanie maila ze zgodą na jej warunki zostaniemy poproszeni o udzielenie pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, dzięki czemu cały proces odbędzie się bez naszego udziału. To nowy sprzedawca zerwie umowę z obecnym dostawcą w naszym imieniu, podpisze umowę z operatorem (dystrybutorem) energii, a także zleci odczyt liczników, aby dokonać ostatecznego rozliczenia z dotychczasowym sprzedawcą i aby klient mógł cieszyć się nowymi, niższymi rachunkami za energię. Metoda on-line jest najprostszą i najszybszą metodą, gdyż mamy wgląd do wielu ofert jednocześnie oraz możemy w prosty sposób dokonywać zmian w swojej decyzji.

Inne sposoby na zmianę sprzdawcy energii

Dla tych, którzy wolą mieć kontakt osobisty z drugim człowiekiem lepszą metodą będzie osobista wizyta w biurze obsługi klienta wybranego dostawcy energii, lecz gdy nie jesteśmy zdecydowani na konkretną ofertę musimy się sporo nachodzić oraz samodzielnie naliczyć, aby odebrać wszystkie informacje na temat dostępnych u różnych sprzedawców ofert, a także wybrać tę najlepszą. Możemy też skorzystać z usług firm kurierskich, czyli wybrać opcję trzecią, która jednak nie jest opcją najszybszą, ani też najwygodniejszą. Wybór metody zmiany dostawcy zależy zatem od indywidualnych preferencji klienta.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót