Porównaj oferty

27 wrz 2018

Prąd - baza wiedzy

Jak doładować prąd przez Internet?

Posiadasz mieszkanie, które wynajmujesz kilku studentom lub młodej rodzinie i postanowiłeś rozliczać z nimi zużycie energii elektrycznej za pomocą licznika przedpłatowego, a operator sieci dystrybucyjnej założył odpowiednią aparaturę. Jak się nią posługiwać? Jak wprowadzić dwudziestocyfrowy kod? Co zrobić w razie pomyłki?

Wróć do: Aktualności Jak doładować prąd przez Internet?

Gdzie kupić prąd przez internet?

Sprzedawcy, u których mamy możliwość kupna prądu do tego typu licznika umożliwiają nabycie dowolnej ilości prądu w punktach sprzedaży, a także biurach obsługi klienta i w niektórych sieciach sklepów. Nie ma w tym nic trudnego, proces wygląda tak samo jak dobrze znane doładowywanie karty do telefonu komórkowego. Do tego dochodzą internetowe ścieżki, z których możemy skorzystać, takie jak konto eBOK – możemy monitorować tam bieżące zużycie i w razie potrzeby dokupować kWh prądu.

Jak wprowadzić kod online dla doładowania prądu?

W zasadzie jest to bardzo prosta czynność, trzeba być ostrożnym i dokładnym przy jej wykonywaniu. Liczniki posiadają klawiaturę numeryczną, każdy z klawiszy wykonuje jakąś przypisaną funkcję poza tą, którą wykorzystujemy przy wpisywaniu cyfr. Wprowadzanie 20 cyfrowego kodu zaczynamy od naciśnięcia przycisku ‘#’, na wyświetlaczu powinno pokazać się ‘C____’ i po tym wpisujemy kod, który wcześniej kupiliśmy w jednym z wcześniej wymienionych miejsc. Jeśli popełniliśmy błąd, klawiszem ‘*’ kasujemy ostatnio wpisane cyfry, możemy także wykasować wszystko wciskając ponownie ‘#’.

Doładowanie prądu przez internet

Przy płaceniu przez internet wszystko zależy od czasu przejścia przelewu, czasem jest to kwestia chwili, czasem 10 minut, a czasem całego dnia. Kod doładowania będzie dostępny po zaksięgowaniu wpłaty. Jeśli występuje opóźnienie, to jak najszybciej trzeba zgłosić reklamację. Cały proces wygląda standardowo, tak samo jak przy każdym zakupie przez internet. Każdy sprzedawca posiadający w swojej ofercie taką możliwość przekazuje klientom szczegóły dotyczące przebiegu uiszczania opłat.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić