Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

„Dziennik Gazeta Prawna” wskazała na mniejsze niż pierwotnie zakładano zainteresowanie odbiorców wrażliwych dofinansowaniem do opłat za energię elektryczną.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Dodatek energetyczny - brak zainteresowania
Od początku roku gminy na zlecenie rządu zajmują się przyznawaniem dodatków energetycznych dla osób o najniższych dochodach, czyli tzw. odbiorców wrażliwych. Na ten cel przeznaczono w tym roku 114 mln zł, ale już dziś wiadomo, że znaczna część tej kwoty nie będzie wykorzystana.

Dla kogo dodatek?

Warunkiem uzyskania dodatku energetycznego jest uprawnienie do dodatku mieszkaniowego oraz przedstawienie umowy sprzedaży energii elektrycznej. Dla przykładu w Łodzi w pierwszym kwartale tego roku dopłatę do mieszkania otrzymywało 13,7 tys. osób, natomiast dodatek energetyczny pobierało 1,3 tys. W drugim kwartale było to odpowiednio 13,5 tys. oraz 2,4 tys. W Krakowie dodatek mieszkaniowy w pierwszym kwartale uzyskiwało 21,8 tys. osób, a dodatek energetyczny 794. W kolejnym kwartale ich liczba wzrosła do 1,3 tys. We Wrocławiu analogiczne liczby te kształtowały się następująco: I kw. - 4,4 tys. i 321, II kw. - 4,5 tys. osób. 886, jak przedstawia Dziennik Gazeta Prawna. Jednym z powodów małego zainteresowania dodatkiem energetycznym wskazywanym wprost przez potencjalnych świadczeniobiorców jest jego wysokość stanowiąca tylko znikomą część opłaty za energię.
źródło: gazetaprawna.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót