Porównaj oferty

17 lip 2014

Prąd - baza wiedzy

Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

„Dziennik Gazeta Prawna” wskazała na mniejsze niż pierwotnie zakładano zainteresowanie odbiorców wrażliwych dofinansowaniem do opłat za energię elektryczną.

Wróć do: Aktualności Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

Z tego artykułu dowiesz się

Od początku roku gminy na zlecenie rządu zajmują się przyznawaniem dodatków energetycznych dla osób o najniższych dochodach, czyli tzw. odbiorców wrażliwych. Na ten cel przeznaczono w tym roku 114 mln zł, ale już dziś wiadomo, że znaczna część tej kwoty nie będzie wykorzystana.

Dla kogo dodatek?

Warunkiem uzyskania dodatku energetycznego jest uprawnienie do dodatku mieszkaniowego oraz przedstawienie umowy sprzedaży energii elektrycznej. Dla przykładu w Łodzi w pierwszym kwartale tego roku dopłatę do mieszkania otrzymywało 13,7 tys. osób, natomiast dodatek energetyczny pobierało 1,3 tys. W drugim kwartale było to odpowiednio 13,5 tys. oraz 2,4 tys. W Krakowie dodatek mieszkaniowy w pierwszym kwartale uzyskiwało 21,8 tys. osób, a dodatek energetyczny 794. W kolejnym kwartale ich liczba wzrosła do 1,3 tys. We Wrocławiu analogiczne liczby te kształtowały się następująco: I kw. - 4,4 tys. i 321, II kw. - 4,5 tys. osób. 886, jak przedstawia Dziennik Gazeta Prawna. Jednym z powodów małego zainteresowania dodatkiem energetycznym wskazywanym wprost przez potencjalnych świadczeniobiorców jest jego wysokość stanowiąca tylko znikomą część opłaty za energię.
źródło: gazetaprawna.pl

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić