Porównaj oferty

1 gru 2017

Prąd - baza wiedzy

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest podyktowana przede wszystkim względami finansowymi. Wykorzystując kalkulator cen prądu na stronie Optimal Energy możesz obliczyć ile zaoszczędzisz zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej dla własnego domu lub firmy.

Wróć do: Aktualności Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Dlaczego (jeszcze) warto zmienić sprzedawcę prądu?

Zmiana sprzedawcy prądu (i gazu) to obecnie nie tylko możliwość obniżenia rachunków za prąd (lub gaz). To także szereg innych korzyści. Do tych najważniejszych możemy zaliczyć:

  • możliwość zakupu dodatkowych usług - np. pomoc fachowców w bardzo atrakcyjnych cenach
  • dostęp do dedykowanych aplikacji, pokazujących profil zużycia prądu
  • możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów w sklepach internetowych

Każda oferta tak naprawdę jest inna. Głównym punktem odniesienia powinna być oczywiście niższa cena prądu. Cała reszta "dodatków" może być wybierana przez nas w dowolny sposób. Sprzedawcy prądu prześcigają się w dopasowaniu oferty do konkretnych grup odbiorców. Warto pamiętać o tym, że na rynku mamy kilkudziesięciu sprzedawców prądu. Jest w czym wybierać.

Na co zwrócić uwagę przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej?

Umowa na prąd tak samo jak na każdą inną usługę zawiera kilka istotnych punktów. Do tych najważniejszych związanych z umową za prąd trzeba zaliczyć:

  • gwarancja niezmienności ceny w trakcie obowiązywania umowy
  • wysokość opłaty handlowej. Comiesięczny "dodatek" do rachunku nie jest doliczany u wrzystkich sprzedawców
  • okres obowiązywania umowy i warunki jej rozwiązania

Wybór faktycznie najlepszej oferty nie jest taki łatwy jak się może wydawać. Zdarza się, że niższa cena kWh np. w taryfie G11, wcale nie oznacza niższych rachunków za prąd. Wszystko przez dodatkową opłatę handlową, która jest zapisana w umowie.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi porównywarka cen prądu: Optimal Energy. Do Waszej dyspozycji oddajemy narzędzie, dzięki którem w maksymalnie dokładny sposób będziecie mogli ocenić atrakcyjność takiej czy innej oferty. Nasze narzędzie zawiera oferty ponad 90% aktywnych sprzedawców prądu. Porównujemy wszystkie koszty jakie są związane z zawarciem umowy na sprzedaż prądu. Jeśli chcesz wiedzieć ile możesz zyskać zmieniając sprzedawcę prądu: wejdź do naszego kalkulatora cen prądu dla domu lub firmy, podaj kod pocztowy i wysokość ostatniego rachunku i wybierz najlepszą dla siebie ofertę!


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić