Porównaj oferty

27 sty 2017

Prąd - baza wiedzy

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu?

Każdy nowy rok niesie ze sobą jakieś zmiany. W przypadku liberalizacji rynku energii i sektora zmian sprzedawcy energii również szykują się zmiany, które ułatwią sam proces i w bardziej komfortowy sposób umożliwią klientowi dokonanie wyboru.

Wróć do: Aktualności Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu?

Wybór dostawcy prądu z pewnością stanie się łatwiejszy.

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu?

Jak w przypadku każdego rozwijającego się sektora nie tylko gospodarczego, również w przypadku zmiany sprzedawcy energii możemy spodziewać się zmian. Do podstawowych z nich należy zaliczyć możliwość dokonywania zmiany sprzedawcy poprzez formularz i umowy on-line. Ułatwienie jest znaczne, gdyż nie potrzebny jest kontakt osobisty, umawianie spotkań z przedstawicielem przedsiębiorstwa sprzedającego energię, czy poszukiwanie biur obsługi klienta w najbliższej okolicy. Od roku 2015 możemy dokonać wszystkich formalności wypleniając formularz i zgadzając się na warunki zaproponowanej umowy za pośrednictwem Internetu. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale zyskamy też komfort. Nikt nie lubi podpisywać umów, gdy patrzy mu na ręce osoba trzecia. Niektórzy krępują się też czytać warunki umowy, przy przedstawicielu firmy, gdyż wydaje się to być oznaką braku zaufania lub po prostu marnotrawstwem czyjegoś czasu. W przypadku umów on-line, ten problem nie będzie już nikogo zajmował.

Walka o klienta na rynku energii trwa

Nowy rok to także nowa strategia. Po doświadczeniach z zeszłego roku, firmy zajmujące się obrotem energią wiedzą już co przyciąga klientów, a co odstrasza, co oferowała konkurencja i co można wdrożyć lub usunąć ze swoich zasobów, aby być bardziej konkurencyjnym. Nie zawsze zmiany pojawiają się już w styczniu. Czasem potrzeba czasu na ich zareklamowanie, dlatego część nowych ofert pojawi się dopiero na wiosnę. Warto jednak być czujnym, gdyż ruszą nowe kampanie i walka o klientów wkrótce nabierze tempa. Nowe oferty będą charakteryzować się nie tylko nowymi cenami energii, ale też dodatkowymi bonusami i pakietami usług dodatkowych, które będą nas przyciągać.

Warto zmienić dostawcę prądu

Zawsze warto zastanowić się nad zmianą, jeśli taka możliwość istnieje. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji. Wszystkie aspekty umowy należy przeanalizować i zapoznać się z warunkami współpracy z nowym sprzedawcą, aby zmiana była opłacalna.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.9 (10 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić