Porównaj oferty

5 maj 2020

Prąd - baza wiedzy

5 porad jak bezpiecznie kupić prąd przez internet dla domu

W dzisiejszych czasach chcemy, a wręcz musimy wiele spraw załatwić online. Podobnie jest z zawieraniem umów przez internet na dostawy prądu. Dziś piszemy o tym na co zwrócić uwagę i jak to zrobić bezpiecznie.

Wróć do: Aktualności 5 porad jak bezpiecznie kupić prąd przez internet dla domu
Bez dostępu do Internetu nie wyobrażamy sobie życia. Rozmowy na komunikatorach, serwisy społecznościowe, aplikacje, gry i zakupy online to codzienność dla większości z nas, szczególnie w ostatnich tygodniach. Od niedawna możemy także zmienić swojego sprzedawcę prądu korzystając z sieci. Jak bezpiecznie kupić prąd dla domu online? Przedstawiamy kilka porad, które pomogą bezpiecznie finalizować formalności ze sprzedawcami energii.

1. Zaufane i znane marki

W sieci kupujemy już niemalże wszystko i nie budzi to większych obaw klientów. Dlaczego? Korzystamy zwykle z usług znanych firm. Uważamy, że w tak znanej spółce nie może dojść do jakichkolwiek nieprawidłowości, dlatego nie mamy obaw związanych z dostarczeniem produktu przez sprzedawcę. Jednak gdy mamy możliwość skorzystania z tańszego sklepu, lecz nie jest on nam znany, zaczynamy nabierać wątpliwości. Dlatego dobrze jest korzystać z usług znanych i polecanych przez innych internautów firm. Najlepsze źródło informacji na temat nowego sprzedawcy to opinie klientów, którzy z jego usług już skorzystali

2. Kontakt ze sprzedawcą

Każda firma daje swoim klientom możliwość skorzystania z infolinii, która jest dostępna w określonych godzinach. W tym czasie warto poświęcić chwilę na skontaktowanie się ze sprzedawcą w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. W wypadku, gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości to pamiętajmy, że zawarcie umowy przez Internet na sprzedaż prądu, mamy 14 dni na odstąpienie od niej, bez ponoszenia konsekwencji. Jest to zapewnione na podstawie praw konsumenta.

3. Bezpieczeństwo w sieci

To czy nie zostaniemy oszukani, zależy też od nas samych. Należy dbać o sprzęt komputerowy, który użytkujemy. Jeśli wchodzimy na serwisy, które nie są zabezpieczone, narażamy się na instalację niechcianego oprogramowania, które może nam przeszkodzić w realizowaniu jakichkolwiek czynności w sieci. Może zdarzyć się tak, że zostaniemy przekierowani na złą stronę, która nie będzie już stroną sprzedawcy. W takim wypadku nie można obarczać go winą, ponieważ leży ona po naszej stronie.

4. Koszt zmiany sprzedawcy prądu online

Jest to prosty temat, ponieważ zmiana sprzedawcy energii nic nie kosztuje. Bardzo szybko można rozpoznać firmę, która może być nieuczciwa. Żaden sprzedawca nie będzie oczekiwał od Ciebie przedpłat. Jedynymi płatnościami jakich jesteśmy zobowiązani pilnować to rachunki za energię. Do tego mogą dojść dodatkowe usługi, które są zapisane w umowie ze sprzedawcą lub stanowią zupełnie oddzielną część sprawowanych usług.

5. Dodatkowe opłaty

Zwracaj uwagę na typ oferty jaki wybierasz. Coraz popularniejsze stają się oferty, w których podpisując umowę na zakup prądu, płacisz dodatkowo za inne usługi. Tak zwany prąd z dodatkami to coraz powszechniej stosowany przez firmy energetyczne sposób na przyciągnięcie do siebie coraz większej liczby klientów. Wiemy, że takie oferty potrafią być naprawdę atrakcyjne, ale musimy być świadomi, że zapłacimy za nie dodatkowo.

Ostrożność jest najlepszą receptą na bezpieczną zmianę sprzedawcy energii elektrycznej online. Trzeba rozważnie korzystać z dobrodziejstw jakie posiada internet. Sprzedawcy dbają o to, żeby kupno prądu było tak powszechne jak zakupy ubrań w sklepach internetowych. Jest im to na rękę, ponieważ zyskują dostęp do nowej części rynku, która rozwija się bardzo dynamicznie. Jeśli chcesz porównać ceny sprzedawców prądu to zapraszamy na naszą stronę główną, tam znajdziesz porównywarkę cen prądu i gazu. Znajdują się tam w pełni bezpieczne i polecane przez klientów firmy.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić