Porównaj oferty

20 sty 2019

Gaz - baza wiedzy

Doładowanie licznika gazu online

Liczniki przedpłatowe znalazły swoje zastosowanie w przypadku mieszkań oddawanych pod wynajem, a także w firmach. W głównej mierze dotyczy to klientów, którzy w przeszłości mieli problemy z regularnymi płatnościami. Planujesz montaż licznika przedpłatowego w swoim domu, firmie, ale boisz się utrudnień z doładowywaniem konta? Dziś obalamy mity związane z tym procesem

Wróć do: Aktualności Doładowanie licznika gazu online

Z tego artykułu dowiesz się

Chodzenie do punktu sprzedaży, czy szukanie sklepu, w którym można doładować swój stan licznika jest na pewno uciążliwe, niezależnie czy robimy to raz w miesiącu, czy dwa razy w roku. W tej sytuacji pojawia się możliwość w postaci płatności, które możemy wykonać droga internetową. Rozwiązanie to jest dedykowane dla tych osób, którym dystrybutor gazu wymienił już licznik.

Formalności online

Sprzedawcy gazu wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych klientów i przy połączeniu z optymalizacją kosztów własnych coraz częściej proponują możliwość płatności za gaz online. Można tego dokonać na przykład za pośrednictwem konta eBOK, w którym realizujemy zwykły przelew. O tym czy środki zostały wpłacone dowiadujemy się, sprawdzając skrzynkę mailową, na którą możemy otrzymywać powiadomienia. Możemy także sprawdzić stan licznika w panelu elektronicznego Biura Obsługi Klienta, lub korzystając z licznika możemy zobaczyć dostępne środki. Wypełnienie formularza to możliwość, dzięki której nie musimy się nigdzie rejestrować. Musimy wypełnić kilka pól, w których wymagane są od nas:

  • numer karty i licznika,

  • dane odbiorcy.

Każdy sprzedawca może wymagać innych danych, mających pomóc w poprawnej weryfikacji doładowania. Jest to wygodny i szybki sposób na doładowanie swojego licznika.

Licznik pre-paid

Korzystanie z tego urządzenia jest komfortowe w niektórych przypadkach. Najczęściej to rozwiązanie jest wybierane przez:

  • osoby, których często nie ma w domu,

  • firmy, które potrzebują niewielkie ilości gazu i do tego nieregularnie,

  • właściciele mieszkań, żeby lokatorzy nie zalegali z opłatami.

W przypadku, gdy odbiorcy zdarza się zalegać z opłatami, to licznik przedpłatowy jest u niego zakładany w ramach upomnienia, ponieważ następnym etapem jest przerwanie całkowite dostaw gazu. To jak często chcemy doładowywać nasze urządzenie zależy tylko od nas. Koszty energii są wyższe, niż przy normalnym liczniku, średnio przy porównywalnym zużyciu różnica wynosi około 15% na korzyść klasycznego licznika. Czy to jest dużo? Wszystko zależy od tego ile gazu zużywamy. Jeśli potrzebujemy go tylko okresowo to jest to korzystne rozwiązanie.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić