Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Cena prądu u sprzedawcy > Podlicznik prądu - cena

Podlicznik prądu - cena

12345

Ocena 4.4/5 (7 głosy/ów)

Podlicznik prądu - cena
Podliczniki energii elektrycznej są ogólnodostępne. Można je kupić w wielu sklepach i w różnych cenach. Tylko, czy są nam niezbędne, jakie korzyści czerpiemy z ich zakupu?

Podlicznik prądu

Według prawa polskiego aby zamontować podlicznik prądu potrzebna jest nam zgoda zakładu energetycznego. Jest to proces nie tylko długotrwały, ale i dosyć kosztowny. Niestety w obecnej sytuacji bardziej opłaca się wystąpić o ponowne warunki przyłączenia dla niego, oddzielnego licznika.

3 fazowy licznik energii elektrycznej

Jednym z rodzajów podliczników prądu jest podlicznik 3-fazowy. Podlicznik 3 fazowy przeznaczony jest do pomiaru energii czynnej w sieci trójfazowej czteroprzewodowej. Kupując licznik trzeba zwrócić uwagę czy posiada on plomby. W przypadku nowych urządzeń to oczywiste. W przypadku tzw. regenerowanych, dobrą praktyką jest dodawanie do podlicznika plomb zakładu dokonującego tzw. wzorcowania

Po co w ogóle stosować podliczniki prądu?

Podliczniki wykorzystywane są do kontroli zużycia energii do celów własnych. Sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcemy mieć rękę na pulsie i wiedzieć ile energii zużywamy. Podliczniki stosuje się wówczas, gdy dwóch użytkowników energii chce się osobno rozliczać. Czy zgłoszenie montażu podlicznika prądu jest konieczne w tzw. zakładzie energetycznym? Czytając fora i kontaktując się z firmami zajmującymi się dystrybucją prądu można odnieść wrażenie, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony montaż podlicznika odbywa się za głównym licznikiem i nie wpływa na jego pracę, więc informowanie o tym Operatora Systemu Dystrybucyjnego nie jest konieczne. Z drugiej jedna strony osoby, które twierdzą, że taka konieczność występuje powołują się na potrzebę głoszenia rozdziału instalacji elektrycznej i występujące prawdopodobieństwo zwiększnia np. mocy. Sprawa jest dość indywidualna, ale naszym zdaniem w zdecydowanej większości przypadków kontakt z Zakładem Enregetycznym nie jest wymagany.

Podlicznik prądu. Cena i gdzie go najlepiej kupić?

Podliczniki energii oferuje wiele firm w różnych cenach. Poniżej znajduje się lista kilku producentów.
  1.  ORNO 
  2.  Bemko
  3.  Zemel
Ceny podliczników wahają się od kilkudziesięciu złotych do ponad stu złotych dla aparatów jednofazowych, do kilkuset złotych w przypadku liczników trójfazowych.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót