Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Aktualności > Cena prądu > Najtańszy prąd w Twoim mieście

Najtańszy prąd w Twoim mieście

12345

Ocena 4.5/5 (4 głosy/ów)

Najtańszy prąd w Twoim mieście

W różnych miastach płacimy różne stawki za prąd, nawet jeśli wcześniej nie zmienialiśmy sprzedawcę energii elektycznej. Wynika to z różnic w taryfach zatwierdzanych przez Urząd Regulacji energetyki. Te różnice nie są wielkie, ale występują w Polsce obszary, gdzie za prąd płacimy mniej.

Najtańszy prąd w mieście czy na wsi?

Działając na rynku od 2010 roku nie spotkaliśmy się jeszcze z kategoryzacją i zróżnicowaniem cen ze względu na to czy odbiorca mieszka w dużym mieście, mniejszej miejscowości czy też na wsi. Dlatego, że koszty przesyłu energii elektrycznej są zawsze takie same, a koszty obsługi klienta również nie wzrastają (faktury on-line, telefony). Naszym zdaniem jednak to mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą liczyć na bardziej atraktycjne ceny. Dlaczego?

---

Dowiedz się, który sprzedawca prąd z urzędu jest najtańszy

---

Najtańszy prąd = największe zużycie.

Czynnikiem decydującym o cenie za kWh energii elektrycznej jest przede wszystkim wolumen zużycie u danego klienta. Nie jest istotna liczba zainstalowanych liczników, czy odległość od elektrownii :) liczy się przede wszystkiem to ile prądu na co dzień zużywamy. W związku z tym, że w obszarach dużych aglomeracji miejskich, zdecydowana większość mieszkańców mieszka w blokach lub mieszkaniach do 100 m2, ich zużycie energii elektrycznej jest statystycznie dużo niższe niż osób mieszkających w mniejszych miejscowościach w domkach jednorodzinnych czy też szeregowych. Idąc dalej do odbiorcy rozproszonego czyli np. rolnika - zużywa on najwięcej prądu, ponieważ wiecej wydaje na oświetlenie czy pracę urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Prąd dla rolnika w dedykowanych ofertach

Czy grupa rolników jest zatem "motorem napędowym" liberalizjującego się rynku energii elektrycznej w Polsce. Naszym zdanie z pewnością nie. Wpływ na taki stan rzeczy ma kilka czynników:

  • handlowcy docierają w bardziej skuteczny sposób do klientów zlokalizowanych blisko siebie
  • brak dostatecznej wiedzy na temat tego na czym zmiana sprzedawcy energii polega 
  • przyzwyczajenie do zakupu prądu od obecnego sprzedawcy
  • brak dostępu we wszystkich umowach możliwości podpisania umowy kompleksowej na prąd

Tak czy inaczej naszym zdaniem, każda osoba prowdząca gospodarstwo rolne powinna wiedzieć jak porównać ceny energii elektrycznej. Przez większe zużycie prądu w każdym gospodarstwie rolnym, rolnicy to grupa, która tak naprawdę najwięcej może zyskać zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej.

Tagi: najtańszy prąd,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl