Strona główna > Aktualności > Cena prądu > Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Dodatek energetyczny - brak zainteresowania

Od początku roku gminy na zlecenie rządu zajmują się przyznawaniem dodatków energetycznych dla osób o najniższych dochodach, czyli tzw. odbiorców wrażliwych. Na ten cel przeznaczono w tym roku 114 mln zł, ale już dziś wiadomo, że znaczna część tej kwoty nie będzie wykorzystana.

Warunkiem uzyskania dodatku energetycznego jest uprawnienie do dodatku mieszkaniowego oraz przedstawienie umowy sprzedaży energii elektrycznej. Dla przykładu w Łodzi w pierwszym kwartale tego roku dopłatę do mieszkania otrzymywało 13,7 tys. osób, natomiast dodatek energetyczny pobierało 1,3 tys. W drugim kwartale było to odpowiednio 13,5 tys. oraz 2,4 tys. W Krakowie dodatek mieszkaniowy w pierwszym kwartale uzyskiwało 21,8 tys. osób, a dodatek energetyczny 794. W kolejnym kwartale ich liczba wzrosła do 1,3 tys. We Wrocławiu analogiczne liczby te kształtowały się następująco: I kw. - 4,4 tys. i 321, II kw. - 4,5 tys. osób. 886, jak przedstawia Dziennik Gazeta Prawna.

Jednym z powodów małego zainteresowania dodatkiem energetycznym wskazywanym wprost przez potencjalnych świadczeniobiorców jest jego wysokość stanowiąca tylko znikomą część opłaty za energię.
źródło: gazetaprawna.pl
Tagi: tanszy prad, tani prąd,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl