Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
wielkopolska

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Wielkopolskie
Gazu ziemny dla domu Wielkopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Wielkopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Duże zużycie prądu w Wielkopolsce, ale nie u osób fizycznych

Bazując na danych PSE wiemy, że zapotrzebowanie na energię elektryczną dla wielkopolski przekracza 12 TWh rocznie. To czwarty wynik w Polsce, biorąc pod uwagę inne województwa. Jeśli przejdziemy do analizy tylko i wyłącznie odbiorców indywidualnych to okaże się, że mieszkańcy Wielkopolski z miast zużywają ok. 790 kWh rocznie, co jest wynikiem poniżej średniej krajowej. Podobnie w tym zestawieniu wychodzą mieszkańcy wsi. Można napisać przewrotnie, że jest to związane z gospodarnością. Jeśli ktoś chce być uszczypliwy to napisze, że to po prostu oszczędność J

Dystrybucja gazu na wysokim poziomie za względu na własne odkrywki

Całe województwo wielkopolskie należy do jednych z najlepiej zgazyfikowanych w naszym kraju. Ma to związek między innymi z lokalnymi złożami gazu ziemnego jakie cały czas są eksploatowane. W rejonie Grodziska Wielkopolskiego czy też Ostrowa Wielkopolskiego wydobywa się większość całkowitego wydobycia gazu w Polsce. Okoliczni mieszkańcy są zasilanie błękitnym paliwem pochodzącym właśnie z lokalnych odkrywek.

Ponad 10% zielonej energii jest zainstalowana w województwie wielkopolskim

Prawie 900 MW w wiatrakach, biogazowniach czy też elektrowniach wodnych jest dostępnych w Wielkopolsce. Co również warte podkreślenia na taki wynik składa się ponad 350 instalacji. To bardzo pozytywne zjawisko, że moce wytwórcze nie są zlokalizowane tylko i wyłącznie w dużych jednostkach. Rozproszona energetyka to wielkie wyzwanie pod kątem stabilnej pracy systemu elektroenergetycznego, ale jednocześnie takie jednostki zwiększają bezpieczeństwo energetyczne w naszym kraju.

Na tak dobry wynik w Wielkopolsce wpływ mają nie tylko korzystne warunki wietrzne, które skłaniały inwestorów do budowy elektrowni wiatrowych, ale także bliskość zachodniej granicy. To dostawcy turbin i całych farm wiatrowych z Niemiec w latach 2005-2015 zdominowali rynek w tym województwie.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa wielkopolskiego

Wielkopolskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Nowe stawki opłat zatwierdzone przez Prezesa URE obniżają koszty związane z zakupem energii.
Nowe stawki opłat zatwierdzone przez Prezesa URE obniżają koszty związane z zakupem energii.
W dniu 1 lipca weszły w życie nowe stawki ze energię czynną dla gospodarstw domowych. Spółki energetyczne, które jeszcze podlegają regulacji przez Urzędu Regulacji Energetyki musiały wcześniej przedstawić stosowne dokumenty do zatwierdzenia proponowanych przez nich stawek.
Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii
Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii
Rząd Hiszpanii podjął decyzję o wprowadzeniu nowego systemu sprzedaży energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Od początku kwietnia 2014 r. cena za kWh będzie ustalana z dnia na dzień, a odbiorcy będą mogli śledzić zmiany na rynku online.
Prąd dla domu od PGE. Którą ofertę wybrać?
Prąd dla domu od PGE. Którą ofertę wybrać?
Polska Grupa Energetyczna to jeden z 5 największych sprzedawców w Polsce. Swoje oferty od dawna kieruje nie tylko dla odbiorców energii elektrycznej, którzy należą do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja, ale do wszystkich odbiorców prądu w całej Polsce. Dzisiaj sprawdzimy, w której ofercie prąd dla domu od PGE będzie dla nas najbardziej korzystny jeśli będziemy chcieli zdecydować się na zmianę sprzedawcy prądu właśnie na firmę PGE.
Konferencja OSG 2019 Siedlce pod patronatem optimalenergy.pl
Konferencja OSG 2019 Siedlce pod patronatem optimalenergy.pl
Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019. Szczyt odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.