Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
wielkopolska

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Wielkopolskie
Gazu ziemny dla domu Wielkopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Wielkopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Duże zużycie prądu w Wielkopolsce, ale nie u osób fizycznych

Bazując na danych PSE wiemy, że zapotrzebowanie na energię elektryczną dla wielkopolski przekracza 12 TWh rocznie. To czwarty wynik w Polsce, biorąc pod uwagę inne województwa. Jeśli przejdziemy do analizy tylko i wyłącznie odbiorców indywidualnych to okaże się, że mieszkańcy Wielkopolski z miast zużywają ok. 790 kWh rocznie, co jest wynikiem poniżej średniej krajowej. Podobnie w tym zestawieniu wychodzą mieszkańcy wsi. Można napisać przewrotnie, że jest to związane z gospodarnością. Jeśli ktoś chce być uszczypliwy to napisze, że to po prostu oszczędność J

Dystrybucja gazu na wysokim poziomie za względu na własne odkrywki

Całe województwo wielkopolskie należy do jednych z najlepiej zgazyfikowanych w naszym kraju. Ma to związek między innymi z lokalnymi złożami gazu ziemnego jakie cały czas są eksploatowane. W rejonie Grodziska Wielkopolskiego czy też Ostrowa Wielkopolskiego wydobywa się większość całkowitego wydobycia gazu w Polsce. Okoliczni mieszkańcy są zasilanie błękitnym paliwem pochodzącym właśnie z lokalnych odkrywek.

Ponad 10% zielonej energii jest zainstalowana w województwie wielkopolskim

Prawie 900 MW w wiatrakach, biogazowniach czy też elektrowniach wodnych jest dostępnych w Wielkopolsce. Co również warte podkreślenia na taki wynik składa się ponad 350 instalacji. To bardzo pozytywne zjawisko, że moce wytwórcze nie są zlokalizowane tylko i wyłącznie w dużych jednostkach. Rozproszona energetyka to wielkie wyzwanie pod kątem stabilnej pracy systemu elektroenergetycznego, ale jednocześnie takie jednostki zwiększają bezpieczeństwo energetyczne w naszym kraju.

Na tak dobry wynik w Wielkopolsce wpływ mają nie tylko korzystne warunki wietrzne, które skłaniały inwestorów do budowy elektrowni wiatrowych, ale także bliskość zachodniej granicy. To dostawcy turbin i całych farm wiatrowych z Niemiec w latach 2005-2015 zdominowali rynek w tym województwie.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa wielkopolskiego

Wielkopolskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Konkurencja na rynku sprzedawców energii korzystna dla małych firm
Konkurencja na rynku sprzedawców energii korzystna dla małych firm

Jeszcze w zeszłym roku ceny prądu dla małych przedsiębiorstw rosły w zastraszającym tempie. Teraz wreszcie i drobne firmy odczuwają zalety rosnącej na rynku energii konkurencji.

BOŚ wspiera budowę domów z instalacją OZE
BOŚ wspiera budowę domów z instalacją OZE
Bank Ochrony Środowiska opracował nowy bardzo ciekawy program wspierający budowę domów jednorodzinnych wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne. Dzięki czemu spłata kredytu, zaciągniętego na budowę domu wyposażonego w instalację fotowoltaiczną, mogłaby być opłacana ze sprzedaży energii do sieci i niższych rachunków za prąd. Ten bardzo korzystny dla inwestorów projekt nie może jednak ruszyć, gdyż jego uruchomienie blokują regulacje prawne.
Częstotliwość prądu w Polsce  to 50 Hz – skąd w sieci energetycznej taka wartość?
Częstotliwość prądu w Polsce to 50 Hz – skąd w sieci energetycznej taka wartość?
Wszyscy wiedzą, że częstotliwość pracy sieci w Polsce, ale też wielu innych krajach na całym świecie wynosi 50 Hz. Skąd jednak się wzięła i dlaczego właśnie tyle?