Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
wielkopolska

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Wielkopolskie
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Wielkopolskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Duże zużycie prądu w Wielkopolsce, ale nie u osób fizycznych

Bazując na danych PSE wiemy, że zapotrzebowanie na energię elektryczną dla wielkopolski przekracza 12 TWh rocznie. To czwarty wynik w Polsce, biorąc pod uwagę inne województwa. Jeśli przejdziemy do analizy tylko i wyłącznie odbiorców indywidualnych to okaże się, że mieszkańcy Wielkopolski z miast zużywają ok. 790 kWh rocznie, co jest wynikiem poniżej średniej krajowej. Podobnie w tym zestawieniu wychodzą mieszkańcy wsi. Można napisać przewrotnie, że jest to związane z gospodarnością. Jeśli ktoś chce być uszczypliwy to napisze, że to po prostu oszczędność J

Dystrybucja gazu na wysokim poziomie za względu na własne odkrywki

Całe województwo wielkopolskie należy do jednych z najlepiej zgazyfikowanych w naszym kraju. Ma to związek między innymi z lokalnymi złożami gazu ziemnego jakie cały czas są eksploatowane. W rejonie Grodziska Wielkopolskiego czy też Ostrowa Wielkopolskiego wydobywa się większość całkowitego wydobycia gazu w Polsce. Okoliczni mieszkańcy są zasilanie błękitnym paliwem pochodzącym właśnie z lokalnych odkrywek.

Ponad 10% zielonej energii jest zainstalowana w województwie wielkopolskim

Prawie 900 MW w wiatrakach, biogazowniach czy też elektrowniach wodnych jest dostępnych w Wielkopolsce. Co również warte podkreślenia na taki wynik składa się ponad 350 instalacji. To bardzo pozytywne zjawisko, że moce wytwórcze nie są zlokalizowane tylko i wyłącznie w dużych jednostkach. Rozproszona energetyka to wielkie wyzwanie pod kątem stabilnej pracy systemu elektroenergetycznego, ale jednocześnie takie jednostki zwiększają bezpieczeństwo energetyczne w naszym kraju.

Na tak dobry wynik w Wielkopolsce wpływ mają nie tylko korzystne warunki wietrzne, które skłaniały inwestorów do budowy elektrowni wiatrowych, ale także bliskość zachodniej granicy. To dostawcy turbin i całych farm wiatrowych z Niemiec w latach 2005-2015 zdominowali rynek w tym województwie.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa wielkopolskiego

Wielkopolskie – dostępni sprzedawcy prądu:

PGE
PGE

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Nie będzie podwyżek dla gospodarstw domowych.
Nie będzie podwyżek dla gospodarstw domowych.
Prezes URE nie zgodził się na podwyższenie cen sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców należących do grupy gospodarstw domowych, w grupach taryfowych G, o co wnioskowali sprzedawcy z największych polskich grup energetycznych PGE, Enea, Energa i Tauron w związku z wejściem w życie w kwietniu br. tzw. ustawy kogeneracyjnej.
Jaki dostawca prądu jest najtańszy
Jaki dostawca prądu jest najtańszy
Zmiana sprzedawcy energii jest procesem prostym i szybkim. Najtrudniejszy jest jednak wybór odpowiedniej oferty i znalezienie najtańszego dostawcy prądu. Wymaga to trochę czasu i wnikliwej analizy, ale wszystko jest możliwe.
Taryfa G12
Taryfa G12
Lubisz mieć wpływ na wydatki, pochłaniające domowy budżet? W takim razie powinieneś bliżej zapoznać się z taryfą G12, która daje możliwość dostosowania swojego planu dnia do niższych cen energii. Zyskuje ona coraz więcej użytkowników, którzy są w stanie w godzinach 13:00 – 15:00 i 22:00 – 6:00 użytkować urządzenia, które znacznie zwiększają zużycie prądu. Wzrost popularności tej taryfy nie bierze się z nikąd. 
RWE - oferta dla domu
RWE - oferta dla domu
Oferty dla domu sprzedawcy RWE oferowane są tylko dla klientów zamieszkujących stolicę naszego kraju. Będąc użytkownikiem innych obszarów możemy zostać klientem spółki RWE tylko korzystając z oferty dla firm.