Usługa jest kierowana do odbiorców, którzy obecnie rozliczają się w grupie taryfowej C1x, C2x i planują zwiększenie mocy lub do nowych obiektów, które będą potrzebowały wykonania nowego przyłącza. W przypadku istniejących obiektów, które mają doprowadzone więcej niż jedno przyłącze w grupie taryfowej Cxx budowa własnego przyłącza energetycznego SN jest jeszcze bardziej uzasadniona ekonomicznie.
Nowe przyłącze energetyczne to wymierne korzyści dla firmy. Korzyści wynikające z aspektów technicznych są indywidualną sprawą każdego zakładu, w zależności od maszyn i urządzeń pracujących w danym zakładzie lub ilości punktów odbioru prądu w przypadku np. biurowców. Pod kątem ekonomicznym inwestycja w przyłącze energetyczne SN to przede wszystkim:
Przyłącze energetyczne to duża inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa. Istnieje kilka możliwości finansowania budowy przyłącza energetycznego. Do tych najbardziej popularnych należą:
W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu poprzez zamieszczony wyżej formularz kontaktowy.
Zacznijmy od definicji. Przyłącze energetyczne, a właściwie elektroenergetyczne to element sieci elektroenergetycznej, w którym następuje połączenie obszaru zarządzanego przez dystrybutora energii elektrycznej z infrastrukturą firmy lub domu. Dzięki wykonanemu przyłączeniu do sieci odbiorca ma możliwość pobierania prądu z sieci według zdefiniowanych warunków przyłączeniowych, które określają przede wszystkim moc przyłączenia oraz pobierane z sieci napięcie.
Ze względu na trzy podstawowe kryteria przyłącza elektroenergetyczne możemy podzielić w następujący sposób:
Firmy chcące ubiegać się o możliwość wykonania przyłącza lub podmioty, które je reprezentują muszą kontaktować się w tej sprawie z lokalnym Dystrybutorem prądu. W Polsce dystrybucja energii została podzielona pomiędzy 5 głównych dystrybutorów energii elektrycznej. W zależności od miejsca zamieszkania musimy udać się do najbliższego zakładu energetycznego w celu złożenia wniosku i przeprowadzenia odpowiedniej procedury. Poniżej mapa pokazująca podział Polski pod kątem dystrybutorów prądu.
źródło: wikipedia.pl
Dla przypomnienia napiszemy, że zmiana sprzedawcy prądu nie powoduje zmiany dystrybutora, który dostarcza nam fizycznie prąd. Bez względu na to jakiego sprzedawcę wybierzemy, obowiązki dystrybutora względem podmiotu składającego wniosek o przyłącze są takie same.
Czas, to poza kosztami decydujący parametr w podejmowaniu wielu decyzji. Nie inaczej jest w przypadku wykonywania przyłączy energetyczny SN. To w jakim czasie zostanie wykonana instalacja zależy od wielu czynników. Na nie wszystkie mamy bezpośredni wpływ. Do tych czynników należy przede wszystkim obsługa ze strony Dystrybutora Energii na danych obszarze i jego terminów związanych z wykonaniem pracy po swojej stronie. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala jednak na maksymalne skrócenie czasu wszystkich spraw formalnych. Dzięki wielokrotnie przebytej procedurze stawiania nowych bądź remontów starych przyłączy doskonale wiemy jaką pracę możemy sami wykonać, tak aby po stronie Dystrybutora prądu było jak najmniej niewiadomych, dzięki czemu zdecydowanie szybciej będzie w stanie wykonać wspierane przez nas przedsięwzięcie.
Sama procedura przyłączenia do sieci SN została zawarta w 4 krokach. Każdy krok procesu to oczywiści odpowiednio duża ilość pracy jaką należy wykonać. W celu zobrazowania harmonogramu warto wiedzieć, że w przypadku przyłączy energetycznych kroki procesu są następujące:
Firmy, które zdecydują się na usługę związaną z realizacją przyłącza SN otrzymują w bardzo atrakcyjnej cenie profesjonalną usługę - audyt elektryczny.