Porównaj oferty

Fotowoltaika Podlasie

Montaż paneli słonecznych na dachach domów jednorodzinnych oraz firm to niezwykle opłacalna inwestycja w podlaskim! Nasłonecznienie w tym regionie zaliczane jest bowiem do jednego z największych w naszym kraju, oznacza to więc, że panele słoneczne na jednym metrze kwadratowym są w stanie w tym rejonie wyprodukować nawet 1100 kWh. W związku z tym fotowoltaika Podlasie pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd jej użytkowników oraz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w tym niezwykle zielonym regionie.

Także to, ile kosztuje fotowoltaika w podlaskim, sprawia, że obecnie  specjaliści z tej branży wskazują, iż jest to najlepszy czas na jej zastosowanie. W 2020 roku każdy 1 kWp instalacji kosztuje bowiem zaledwie od 4 do 6 tysięcy złotych, wobec tego całkowity koszt instalacji dla domu jednorodzinnego o mocy 5 kWp wynosić będzie od 20 do 30 tysięcy złotych, przy czym należy pamiętać, że mieszkańcy Podlasia decydujący się na montaż paneli słonecznych mogą także liczyć na wsparcie finansowe ze strony Państwa o czym piszemy poniżej.

Fotowoltaika- podlaskie firmy, jak wybrać najlepszą?

Popularność rozwiązania jakim jest fotowoltaika w województwie podlaskim, sprawia, że nie brakuje także w nim firm oferujących montaż paneli słonecznych. Jak wobec tego znaleźć te najlepsze, które nie tylko oferują dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania energetycznego rozwiązanie, a także zajmą się wszelkiego rodzaju formalnościami oraz montażem i serwisem paneli słonecznych? Najlepsze oferujące rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, podlaskie firmy zlokalizowane są w stolicy tego województwa, czyli Białymstoku. Oprócz tego godnych zaufania instalatorów można także znaleźć w Suwałkach, Ełku i Augustowie.

Wybór certyfikowanej firmy montującej fotowoltaikę jest bowiem o tyle ważny, iż pozwala skorzystać z licznych dofinansowań i dotacji oferowanych przez Państwo, a także pożyczek i kredytów na preferencyjnych warunkach, które można znaleźć w wielu bankach.

Fotowoltaika dofinansowanie podlaskie - aktualne oferty

Instalacja fotowoltaiczna pomimo tego, że pozwala realnie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, a inwestycja w nią zwraca się w przeciągu pierwszych 10 lat jej użytkowania, wymaga jednak poniesienia sporych nakładów finansowych. Na szczęście dla osób, które chcą zastosować w swoich domach i firmach rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, dofinansowanie podlaskie, pozwala znacznie obniżyć ten koszt. Mieszkańcy Podlasia mogą bowiem skorzystać między innymi z:

Oprócz tego od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne mogą także odliczyć wydatki związane z przeprowadzeniem termomodernizacji, do której zaliczana jest także instalacja fotowoltaiczna,  od podatku dochodowego.

Aktualne informacje na temat dotacji, pożyczek oraz ulg dotyczących fotowoltaiki na Podlasiu można także znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW w Białymstoku, a także na stronach Urzędów Miast i Gmin, właściwych dla miejsca zamieszkania zainteresowanych osób.

Wszystko to w połączeniu z niezależnością energetyczną, ochroną środowiska, a także bezpieczeństwem użytkowania jakie gwarantuje fotowoltaika, sprawia, że jest ona niezwykle opłacalnym rozwiązaniem dla mieszkańców Podlasia. Zarówno pod względem ekologicznym jak i ekonomicznym.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Taryfa nocna a fotowoltaika: co warto wiedzieć
21 sie 2023
Taryfa nocna a fotowoltaika: co warto wiedzieć

Wybór taryfy prądu ma znaczący wpływ na koszty energii elektrycznej także w przypadku gospodarstw domowych korzystających z instalacji fotowoltaicznych. Według wielu opinii najlepszym wyborem w tym przypadku jest natomiast taryfa nocna określana jako G12. Przed jej wybraniem warto jednak poznać kilka najważniejszych informacji, które są z nią związane, aby móc cieszyć się możliwie jak najniższymi rachunkami za prąd.

Czytaj więcej
Wymiary paneli fotowoltaicznych - porównanie
7 gru 2023
Wymiary paneli fotowoltaicznych - porównanie

Podczas projektowania instalacji fotowoltaicznej należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Jednym z nich są natomiast wymiary paneli fotowoltaicznych, które wbrew pozorom mają wpływ nie tylko na to, jak dużą powierzchnię dachu będzie zajmowała instalacja PV, ale także to jak wydajnie będzie ona działać oraz w jaki sposób powinna być ona zamontowana. Dlatego też w tym artykule skupiamy się na wymiarach paneli fotowoltaicznych i porównujemy je między sobą w zależności od ich mocy. 

Czytaj więcej
Najlepsi producenci, najnowsze rozwiązania – cała branża energetyczna  na targach Enex
10 gru 2021
Najlepsi producenci, najnowsze rozwiązania – cała branża energetyczna na targach Enex

Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej. Tegoroczne targi odbyły się w formule on-line, a mimo tego były jednym z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi przemysłu. Najnowsza edycja targów Enex zapowiada się rekordowo, nie tylko ze względu na rozkwit branży fotowoltaicznej, ale także z uwagi na obecne i przyszłe zmiany prawne.

Czytaj więcej
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?
26 sie 2021
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?

Program Mój Prąd jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dotacji wypłacanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierających rozwój energetyki prosumenckiej związanej z montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych. Skorzystać z niego mogą wszyscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż instalacji o mocy elektrycznej od 2 do 10 kW i wytwarzający prąd z nich na własne potrzeby. W obecnej edycji na wypłaty bezzwrotnych form dofinansowania NFOŚiGW przeznaczył natomiast 534 000 000 złotych.

Czytaj więcej