Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
podkarpackie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Podkarpackie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo Podkarpackie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Podkarpackie

Województwo w większości jest obsługiwane przez dystrybutora PGE Dystrybucja, a w niewielkim stopniu przy zachodniej granicy z województwem Małopolskim urząd OSD piastuje Tauron Dystrybutor. Sprzedaż energii elektrycznej w przeciągu ostatnich lat znacząco się zmieniła. Doszło do ożywienia rynku energii, spadku cen prądu u niezależnych sprzedawców, a co za tym idzie do zwiększenia konkurencji. Jest to efekt liberalizacji prawa, które pozytywnie odbiło się na jakości i cenie świadczonych usług, które mogą wybierać klienci. Dostawcy prądu w Rzeszowie i innych miastach regionu oferują wiele dodatkowych produktów do sprzedaży prądu. W całym województwie działa wiele firm specjalizujących się w tym segmencie rynku. Zmiana dostawcy prądu jest bardzo prosta, można ją porównać do zmiany operatora sieci komórkowej, czy internetu. Po upoważnieniu nowego sprzedawcy z których chcemy podpisać umowę, to on zajmie się wszystkimi formalnościami.

Ceny prądu na Podkarpaciu

Taryfowe ceny energii w województwie podkarpackim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. Na Podkarpaciu odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy PGE. ceny prądu w województwie podkarpackim PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny energii w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

Dostawcy gazu - województwo Podkarpackie

Całe województwo jest pod opieką dystrybutora PSG S.A.. Zajmuje się on obsługą numeru 992 - pogotowia gazowego i ogólnymi działaniami dotyczącymi sieci dystrybucyjnych tzn. naprawa awarii i zgłaszanie przyłączeń. Obszar sprzedaży gazu jest zliberalizowany. Sprzedawcy gazu walczą o klientów, oferując ciekawe rabaty, promocje i dodatkowe usługi. Dzięki łączeniu usług można zaoszczędzić na końcowym rozliczeniu. Jest to coraz częściej praktykowany zabieg, który przyciąga wielu klientów. Pełne uwolnienie tego segmentu rynku nastąpi jednak dopiero w połowie lat dwudziestych. Jest to czas na reorganizację rynku i wyciągnięcie odpowiednich wniosków z działania sąsiedniego rynku energii elektrycznej.

Ceny gazu na Podkarpaciu

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich domów używają gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Podkarpaciu PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa podkarpackiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia geotermalna - województwo Podkarpackie

Mawia się, że mieszkańcy Podkarpacia śpią na źródłach geotermalnych. Korzystne położenie daje bardzo dużo możliwości, które na ten moment są wykorzystywane w minimalnym stopniu. Energia pochodząca z wnętrza Ziemi jest bardzo tania, problemy jednak dotyczą jej dystrybucji. Odległości między źródłem wydobycia a miejscami zamieszkania, w których korzysta się z tego rozwiązania są dosyć spore, do tego dochodzi różnica w poziomie nad morzem. Jednak na terenie zakopanego od początku lat 90-tych sukcesywnie działa PEC Geotermia Podhalańska. Firma wdraża kolejne etapy rozszerzania sieci rur, dzięki czemu przyłączanych jest coraz więcej odbiorców. Dla całego regionu jest to ogromna szansa na tanią energię, jednak do tego potrzeba zaawansowanych procesów technologicznych i przede wszystkim pieniędzy.

Wydobycie gazu- województwo Podkarpackie

W kontekście przyszłości nie sposób nie wspomnieć o wielu odwiertach, które odbywają się na terenie całego województwa w celu znalezienia kolejnych złóż gazu. Polskie grupy energetyczne pokładają wielką nadzieje w pokładach gazu i ropy naftowej, które są tam znajdowane. Ich wydobycie może okazać się jednak największym problemem. Wszystko z powodu długo ciągnących się procesów dotyczących pozwoleń na wydobycie. Jedno jest pewne, zrealizowanie tych ambitnych planów na pewno odbije się pozytywnie na całym regionie, zagwarantuje wieloletnie miejsca pracy, a także wpłynie na spadek cen energii, gazu i ciepła.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa podkarpackiego

Podkarpackie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Duon – nowa zaskakująca promocja
Duon – nowa zaskakująca promocja
Firma Duon jedna z najbardziej ekspansyjnych spółek na rynku energetycznym wkracza z nową promocją – darmowy prąd nawet do 10 godzin na dobę, a następnie bardzo tania energia poza szczytem. Gdzie jest haczyk?
Porównanie cen prądu u różnych dostawców
Porównanie cen prądu u różnych dostawców
Porównanie cen prądu u różnych dostawców energii elektrycznej to nie jest łatwa sprawa. Wbrew pozorom różnica wynikająca z osiąganych oszczędności nie zależy tylko i wyłącznie od cen za kWh prądu. Wpływ na taki stan rzeczy ma jeszcze kilka innych czynników.
Ceny prądu porównywarka
Ceny prądu porównywarka
Ceny prądu porównywarka cen energii elektrycznej - takie hasło w wyszukiwarce Google często wpisują osoby, chcące zmienić sprzedawcę prądu i obniżyć swoje rachunki za prąd. Czy korzystanie z porównywarek cen prądu daje gwarancję znalezienia faktycznie najlepszej oferty na rynku?
Prąd i gaz na abonament
Prąd i gaz na abonament
Cykliczne rachunki za energię elektryczną lub gaz w zdecydowanej większości przypadków są opłacana na podstawie faktycznego zużycia prądu lub gazu. Część z nas rozliczana jest na podstawie prognozowanego zużycia prądu lub gazu. Od tego roku dostępna jest także nowa forma rozliczenia: prąd i gaz na abonament. Wyjaśniamy kto z tej formy rozliczenia może skorzystać i jakie korzyści ze stałej opłaty abonamentowej wynikają.