Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
podkarpackie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Podkarpackie

Dostawcy prądu - województwo Podkarpackie

Województwo w większości jest obsługiwane przez dystrybutora PGE Dystrybucja, a w niewielkim stopniu przy zachodniej granicy z województwem Małopolskim urząd OSD piastuje Tauron Dystrybutor. Sprzedaż energii elektrycznej w przeciągu ostatnich lat znacząco się zmieniła. Doszło do ożywienia rynku energii, spadku cen prądu u niezależnych sprzedawców, a co za tym idzie do zwiększenia konkurencji. Jest to efekt liberalizacji prawa, które pozytywnie odbiło się na jakości i cenie świadczonych usług, które mogą wybierać klienci. Dostawcy prądu w Rzeszowie i innych miastach regionu oferują wiele dodatkowych produktów do sprzedaży prądu. W całym województwie działa wiele firm specjalizujących się w tym segmencie rynku. Zmiana dostawcy prądu jest bardzo prosta, można ją porównać do zmiany operatora sieci komórkowej, czy internetu. Po upoważnieniu nowego sprzedawcy z których chcemy podpisać umowę, to on zajmie się wszystkimi formalnościami.

Ceny prądu na Podkarpaciu

Taryfowe ceny energii w województwie podkarpackim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. Na Podkarpaciu odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy PGE. ceny prądu w województwie podkarpackim PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny energii w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

Dostawcy gazu - województwo Podkarpackie

Całe województwo jest pod opieką dystrybutora PSG S.A.. Zajmuje się on obsługą numeru 992 - pogotowia gazowego i ogólnymi działaniami dotyczącymi sieci dystrybucyjnych tzn. naprawa awarii i zgłaszanie przyłączeń. Obszar sprzedaży gazu jest zliberalizowany. Sprzedawcy gazu walczą o klientów, oferując ciekawe rabaty, promocje i dodatkowe usługi. Dzięki łączeniu usług można zaoszczędzić na końcowym rozliczeniu. Jest to coraz częściej praktykowany zabieg, który przyciąga wielu klientów. Pełne uwolnienie tego segmentu rynku nastąpi jednak dopiero w połowie lat dwudziestych. Jest to czas na reorganizację rynku i wyciągnięcie odpowiednich wniosków z działania sąsiedniego rynku energii elektrycznej.

Ceny gazu na Podkarpaciu

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich domów używają gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Podkarpaciu PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa podkarpackiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia geotermalna - województwo Podkarpackie

Mawia się, że mieszkańcy Podkarpacia śpią na źródłach geotermalnych. Korzystne położenie daje bardzo dużo możliwości, które na ten moment są wykorzystywane w minimalnym stopniu. Energia pochodząca z wnętrza Ziemi jest bardzo tania, problemy jednak dotyczą jej dystrybucji. Odległości między źródłem wydobycia a miejscami zamieszkania, w których korzysta się z tego rozwiązania są dosyć spore, do tego dochodzi różnica w poziomie nad morzem. Jednak na terenie zakopanego od początku lat 90-tych sukcesywnie działa PEC Geotermia Podhalańska. Firma wdraża kolejne etapy rozszerzania sieci rur, dzięki czemu przyłączanych jest coraz więcej odbiorców. Dla całego regionu jest to ogromna szansa na tanią energię, jednak do tego potrzeba zaawansowanych procesów technologicznych i przede wszystkim pieniędzy.

Wydobycie gazu- województwo Podkarpackie

W kontekście przyszłości nie sposób nie wspomnieć o wielu odwiertach, które odbywają się na terenie całego województwa w celu znalezienia kolejnych złóż gazu. Polskie grupy energetyczne pokładają wielką nadzieje w pokładach gazu i ropy naftowej, które są tam znajdowane. Ich wydobycie może okazać się jednak największym problemem. Wszystko z powodu długo ciągnących się procesów dotyczących pozwoleń na wydobycie. Jedno jest pewne, zrealizowanie tych ambitnych planów na pewno odbije się pozytywnie na całym regionie, zagwarantuje wieloletnie miejsca pracy, a także wpłynie na spadek cen energii, gazu i ciepła.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa podkarpackiego

Podkarpackie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu
Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu
Już prawie 100 tysięcy odbiorców indywidualnych zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej - wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki. W samym tylko marcu taką decyzję podjęło ponad 3 tysiące mieszkańców Polski.
Samochód elektryczny oddający energię do sieci już w planach
Samochód elektryczny oddający energię do sieci już w planach
Fakt, że możemy zasilać samochód energią elektryczną nikogo już nie dziwi, ale że nasz samochód może oddawać energię do sieci niewiele osób potrafi sobie wyobrazić. W ramach pilotażowego projektu funkcjonującego pod nazwą INEES kilka niemieckich firm zbada możliwość wykorzystania samochodów elektrycznych pod kątem magazynowania energii oraz oddawania jej do sieci.
Jak oszczędzać energię w firmie?
Jak oszczędzać energię w firmie?
Nie tylko w domu energię elektryczną trzeba użytkować racjonalnie. Po pierwsze z powodów ekologicznych, a po drugie z powodów finansowych. Warto też uświadomić sobie, że użytkowanie energii w miejscu pracy również powinno odbywać się w sposób przemyślany, bo fakt, że to nie my zapłacimy rachunek, nie oznacza, że możemy trwonić energię.
GDF Suez - oferta fla firmy
GDF Suez - oferta fla firmy
Każdy sprzedawca energii ma do zaproponowania coś innego, aby jego oferta różniła się od konkurencji i przebijała ją choć jakąś drobnostką ale zawsze. Co ma do zaproponowania firma GDF Suez w tym roku?