Porównaj oferty

Porównanie magazynów energii

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

Krok 1 z 3
Krok 2 z 3

Wybierz rodzaj klienta

Czy fotowoltaikę rozliczasz na starych zasadach

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Wybór najlepszego z dostępnych na rynku magazynów energii nie jest łatwy. Przed podjęciem finalnej decyzji powinniśmy sami porównać dostępne na rynku modele i ich parametry, a także same ceny magazynów energii. Jeśli udamy się z taką potrzebą do konkretnej firmy, handlowiec będzie zachwalał swój produkt. Pomocne w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu magazynu energii do naszej instalacji fotowoltaicznej będzie z pewnością porównanie magazynów energii jakie prezentujemy na tej stronie. Narzędzie jest dedykowane dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych, którzy chcą w bardziej wydajny sposób zarządzać wyprodukowaną przez siebie energią elektryczną

Porównanie magazynów energii

W przygotowaniu.

Jak porównać magazyny energii?

Różne rodzaje magazynów energii elektrycznej różnią się od siebie głównie parametrami elektrycznymi. Z punktu widzenia potencjalnego klienta trudno jest ocenić, jaki prąd czy napięcie będzie najlepsze. Nie musimy być jednak specjalistami w dziedzinie elektroenergetyki, aby porównując modele zwrócić uwagę na poniższe cechy, które są najbardziej istotne przy ocenie i porównaniu magazynów energii:

  1. Pojemność magazynowania energii - to jedna z kluczowych informacji. Pojemność musi być dobrana do instalacji PV jaką wykorzystujemy.
  2. Cena za magazyn energii - znając już pojemności możemy porównać ceny magazynów energii tej samej wielkości.
  3. Żywotność/gwarancja - systemy magazynowania energii mają swoją żywotność. Jest ona podawana albo w latach albo w liczbie cykli ładowania jakie urządzenie będzie w stanie wykonać. Pamiętajmy, że cechą charakterystyczną w przypadku magazynowania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest to, że akumulatory litowo jonowe lub żelowe są bardzo wolno ładowane i często dochodzi do ich całkowitego rozładowania.
  4. Montaż - wielkość i sposób montażu, szczególnie wtedy kiedy w naszym domu mamy ograniczoną powierzchnię jest także istotna. Oczywistym jest, że im większa pojemność magazynu tym więcej akumulatorów potrzebujemy, co wpływa na wielkość urządzenia. Część z nich można zamontować na ścianie, część musi stać na podłodze/ziemi. Są także magazyny energii, które możemy zamontować zarówno w pionie jak i w poziomie. Wszystko zależy od tego jakie akumulatory wchodzą w skład naszego magazynu.

Jeśli na podstawie powyższych 4 punktów będziemy w stanie wybrać kilka interesujących nas modeli możemy wtedy udać się do niezależnego doradcy lub skorzystać z naszej pomocy i finalny wybór urządzenia pozostawić specjalistom. Doradca techniczny będzie wtedy mógł skupić się na parametrach technicznych wybranych przez nas urządzeń i pomoże w podjęciu finalnej decyzji.

Jaki rodzaj akumulatora do fotowoltaiki będzie dla mnie najlepszy?

Narzędzie kalkulator magazynów energii pomoże w odpowiedzi na pytanie jaki rodzaj akumulatora do fotowoltaiki będzie najlepszy do instalacji fotowoltaicznej. W skrócie: w instalacjach z odnawialnych źródeł energii powinniśmy skupić się na akumulatorach żelowych, które najlepiej znoszą długie rozładowania i wolne ładowania energii elektrycznej. Akumulator powinien być proporcjonalny do zapotrzebowania na energię. O tym jakie mamy zapotrzebowanie na energię, a właściwie jaka moc magazynów energii będzie nam potrzebna obliczymy w naszym kalkulatorze. Unikajmy najtańszych rozwiązań. Wybierajmy urządzenia, w których producenci magazynów energii dają nam gwarancje niezawodnej pracy w możliwie długim okresie czasu. Zakup urządzenia uczestniczącego w magazynowaniu energii istotnie wpływa na czas zwrotu z inwestycji. Zbyt częste wymiany akumulatorów mogą w znaczący sposób wydłużyć czas zwrotu z inwestycji. Stawiajmy na jakość w najlepszej cenie.

Aktualności
Magazyn energii na ile wystarcza?
22 lip 2021
Magazyn energii na ile wystarcza?

Magazyny energii mogą być wykorzystywane zarówno jako elementy do magazynowania energii elektrycznej, produkowanej w nadwyżkach przez panele fotowoltaiczne w okresach mniejszego zapotrzebowania energetycznego, jak i także jako zasilanie awaryjne. W drugim przypadku powstaje jednak pytanie, na jak długo wystarczy prądu w magazynie energii w sytuacjach awaryjnych i od czego to zależy. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu tematowi z bliska.

Czytaj więcej
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?
10 sty 2023
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

W dzisiejszych czasach modułowe opcje przechowywania energii w formie grawitacyjnej wykorzystują, jak sama nazwa wskazuje – grawitację, ale także energię kinetyczną. W ten sposób przechowywanie oraz przesyłanie energii elektrycznej jest o wiele efektywniejsze, aniżeli dotychczas stosowane metody. Obecnie specjaliści z zakresu energetyki i fizyki opracowują coraz nowocześniejsze metody wykorzystania grawitacji oraz energii kinetycznej do magazynowania energii. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Sprawdź poniższy wpis.

Czytaj więcej
Typy akumulatorów do magazynów energii
19 wrz 2022
Typy akumulatorów do magazynów energii

Akumulatory o różnej pojemności dostępne do montażu dla instalacji fotowoltaicznych pojawiają się coraz częściej zarówno w przydomowych instalacjach, jak i tych stosowanych przez przedsiębiorców na całym świecie. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna może dać Ci nawet całkowitą niezależność, ale tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w profesjonalne akumulatory do magazynu energii. Dzięki temu przechowasz wytworzony prąd przez dłuższy czas i wykorzystasz go wtedy, kiedy zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmowego zakładu znacząco się zwiększy.

Czytaj więcej
Rodzaje magazynów energii
23 sie 2021
Rodzaje magazynów energii

Kryzys sektora energetycznego wywołany narzuconymi ograniczeniami związanymi z produkcją prądu poprzez spalanie paliw kopalnych, a także rosnąca popularność fotowoltaiki, która produkuje nadwyżki energii elektrycznej najczęściej w okresach, kiedy nie może być spożytkowana, sprawiają że temat magazynów energii staje się coraz popularniejszy. Coraz więcej osób zastanawia się także nad ich zastosowaniem, jako alternatywne rozwiązanie dla net-meteringu, który od stycznia 2022 roku stanie się nieopłacalną opcją dla prosumentów przez planowane zmiany ustawy. Jakie więc są rodzaje urządzeń do magazynowania energii i które z nich są najlepsze w przypadku domowej instalacji fotowoltaicznej?

Czytaj więcej