Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 22.03.2018
Strona główna > Dołącz do największej w Polsce grupy zakupowej
Jeden formularz = najniższa cena na rok 2018!

Dołącz do największej w Polsce grupy zakupowej
Jeden formularz = najniższa cena na rok 2018!

Najniższa cena MWh. Stawki już od 226 zł/MWh. Sprawdź naszą ofertę

W celu dokładniejszej analizy Państwa zgłoszenia prosimy załączyć skan ostatniej faktury za energię elektryczną (pole nieobowiązkowe)

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Optimal Energy Sp. z o.o. wybranemu przeze mnie sprzedawcy energii elektrycznej w celu przedstawienia mi oferty na zakup energii elektrycznej .
Przeczytałem i akceptuję regulamin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Optimal Energy Sp. z o.o. w celu świadczenia usług przez Optmal Energy Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Optimal Energy Sp. z o.o. w celach marketingowych


Strona główna > Grupa zakupowa energii elektrycznej - dla kogo?

Grupa zakupowa energii elektrycznej - dla kogo?


Na rynku istnieje wiele grup zakupowych energii, jednak tylko największe z nich pozwalają osiągnąć najwyższe korzyści dla firm, które do nich dołączyły. Grupy zakupowe energii są świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, którym zależy na jak najniższej cenie. Rozmowy dotyczą obniżenia kosztów energii elektrycznej, związanych zarówno z zakupem, jak i dystrybucją. Im więcej firm, które tworzą grupę, tym większe możliwość organizatorów grupy w negocjacjach stawek za energię elektryczną w bezpośrednim kontakcie z wytwórcami.

Grupa zakupowa energii elektrycznej - cel

Wielkość zapotrzebowania grupy zakupowej na energię elektryczną wyznacza siłę negocjacyjną podczas rozmów mających na celu uzyskanie jak najkorzystniejszych warunków. Grupa zakupowa budowana jest na zasadach partnerstwa firm w niej zawartych dla osiągnięciu wspólnego celu. W grupie zakupowej uczestnik może liczyć na znacznie niższe ceny energii, ponieważ w negocjacji uczestniczą reprezentanci, którzy mają zdolność pertraktacji i dużą wiedzę na temat rynku energii, a także dbający o poprawne przeprowadzenie procedury przetargowej na zakup energii elektrycznej. Członkowie grupy mogą zawsze liczyć na pomoc w doborze chociażby właściwych parametrów dystrybucji energii elektrycznej.

Grupa zakupowa energii elektrycznej - tworzenie

Grupa zakupowa zyskuje na sile z każdym nowym jej uczestnikiem. Dołączenie do grupy zakupowej jest bardzo łatwe do zrealizowania i polega na podpisaniu jednej umowy. Większość dużych grup zakupowych świadczy załatwienie wszystkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej dzięki jednemu upoważnieniu. Przedstawienie atrakcyjności oferty odbywa się przez wykorzystanie kalkulatora cen prądu. Odbiorca ma również możliwość przeprowadzenia audytu efektywności energetycznej, dzięki któremu można zredukować sytuacje, w których występują niepotrzebne straty mocy.

Grupa zakupowa energii elektrycznej - informacje

Organizatorzy grupy zakupowej energii powinni być zawodowcami, którzy specjalizują się w operacjach mających na celuporównanie cen energii elektrycznejInformacje o efektach rozmów grupy przekazywane są wszystkim członkom pod koniec okresu, w którym następuje zamknięcie naboru nowych uczestników. Dobrze zorganizowana grupa zakupowa zapewnia co pewien określony czas informacje na temat liczby zarejestrowanych przedsiębiorstw oraz kosztów energii elektrycznej dla swoich uczestników. W momencie gdy do grupy dołączy odpowiednia duża liczba firm, Odbiorcy pozostaną poinformowani o możliwości kolejnego obniżenia kosztu energii elektrycznej.Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl