Fotowoltaika Lubelskie
Jednym z najatrakcyjniejszych sposobów na pozyskiwanie energii elektrycznej w tańszy i w pełni ekologiczny sposób jest w naszym kraju instalacja fotowoltaiczna. Lubelskie województwo, należy do jednych z najbardziej nasłonecznionych regionów w Polsce, w którym wynosi ono nawet do 1200 kWh na metr kwadratowy, dlatego też skorzystanie z tego rozwiązania przez jego mieszkańców jest wyjątkowo opłacalne.
Fotowoltaika w Lubelskiem zamontowana na dachach budynków mieszkalnych lub firm pozwala bowiem zmniejszyć koszty związane z energią elektryczną nawet do 90% przy jednoczesnym zwrocie z inwestycji w przeciągu maksymalnie 10 lat. W związku z tym, biorąc także pod uwagę liczne dotacje, fotowoltaika to mądry wybór dla każdego.
Ponadto to jakie posiada fotowoltaika w województwie lubelskim opinie, powinno także przekonać do decyzji o montażu paneli słonecznych. Użytkownicy tego rozwiązania jednoznacznie wskazują bowiem, że w trakcie jego użytkowania, nie musieli oni w ogóle ingerować w pracę instalacji, a swoboda energetyczna i wygenerowane przez fotowoltaikę oszczędności znacznie poprawiły ich komfort życia lub prowadzenia własnej działalności.
Sprawdź jakie firmy są najlepsze w Twoim mieście:
Postaw na rozwiązanie jakim jest fotowoltaika- firmy Lubelskie
Osoby chcące zamontować na swoich budynkach ekologiczne źródło energii elektrycznej, jakim jest fotowoltaika, firmy lubelskie oferujące serwis i instalacje znajdą przede wszystkim w największych ośrodkach miejskich w swoim regionie, takich jak: Lublin, Zamość, Łuków czy Biała Podlaska, a także Chełm lub Siedlce.
Dzięki temu można mieć niemal pewność, że wybrane przedsiębiorstwo jest certyfikowaną firmą instalującą panele słoneczne, co z kolei umożliwia skorzystanie z licznych dotacji i dofinansowań.
Fotowoltaika Lubelskie- zalety
Korzystanie z innowacyjnego i ekologicznego rozwiązania jakim jest fotowoltaika w województwie Lubelskie, niesie za sobą oprócz oszczędności także wiele dodatkowych zalet. Zalicza się do nich między innymi:
- niezależność energetyczną od dostaw prądu oraz corocznych podwyżek jego cen,
- czyste powietrze w regionie,
- możliwość skorzystania z ulg podatkowych,
- w przypadku firm poprawę wizerunku związaną z nieprzyczynianiem się do degradacji środowiska naturalnego.
Fotowoltaika Lubelskie cena
Dla większości osób chcących zastosować panele słoneczne w regionie jakim jest lubelskie, najczęściej głównym wyznacznikiem jest cena. Należy wobec tego pamiętać, że koszt instalacji fotowoltaiki w tym województwie zawsze uzależniony jest od jej wielkości oraz lokalizacji. Warto jednak wiedzieć, że finalnie poniesione nakłady finansowe na PV można znacznie obniżyć, korzystając z licznych dotacji oraz dofinansowań.
Fotowoltaika dotacje lubelskie 2021
Dotacje na fotowoltaikę w województwie Lubelskim przyznawane są najczęściej w ramach programu Czyste powietrze, który realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dlatego to też tam najlepiej szukać aktualnych informacji jeśli chodzi o temat jakim jest fotowoltaika dotacje lubelskie.
Oprócz tego także rolnicy i przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie państwa przy realizowaniu inwestycji w panele słoneczne w województwie lubelskim. Wśród wielu możliwości wyróżnia się bowiem między innymi:
Dotacje- fotowoltaika dla firm lubelskie
Realizowane są one w ramach programu Energia Plus. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie nawet do 85% zwrotu kosztów poniesionych na inwestycje związane z fotowoltaiką.
Rolnicy a fotowoltaika- dofinansowanie lubelskie
Z kolei rolnicy mogą skorzystać z ulg inwestycyjnych skierowanych specjalnie do nich, a także ulg podatkowych, dotyczących podatku od gruntów wliczonych w majątek.
Oprócz tego niemal każda osoba chcąca zamontować panele słoneczne w Lubelskim może także skorzystać z kredytów na preferencyjnych warunkach, oferowanych przez między innymi Alior Bank lub BNP Paribas.
Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.
Zapotrzebowanie na prąd w województwie lubelskim
Lokalizacja regionu we wschodniej części naszego kraju wcale nie oznacza, że w regionie brakuje dużych firm produkcyjnych. Wniosek taki możemy wysunąć na podstawie danych statystycznych udostępnianych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak się okazuje województwie lubelskim zużycie energii szacuje się na 6,5 GWh rocznie. Wiemy także, że zużycie energii w całym kraju to ok 170 GWh. To wprawdzie poniżej średniej biorąc pod uwagę wszystkie województwa, ale jednocześnie 9 regionów, które zużywają więcej prądu powoduje, że w woj. lubelskie jest praktycznie w środku stawki.
Podobnie sprawa wygląda jeśli pod uwagę weźmiemy średnie zużycie energii przypadające na jednego mieszkańca w ciagu roku, i tak:
-
mieszkaniec wsi zużywa średnia 710 kWh
-
mieszkaniec miasta z kolei 680 kWh
Powyższe wartości stawiają województwo wśród polskich średniaków
Wydobycie i dystrybucja gazu ziemnego na Lubelszczyźnie
Region ten zawsze słynął z bogatych zasobów gazu ziemnego i ropy. Kilka lat temu głośno było o tzw. rewolucji łupkowej. To właśnie głównie na obszarze tego województwa prowadzone były prace mające na celu ustalenie czy istnieje ekonomicznie uzasadniona możliwość wydobywania tzw. gazu łupkowego. Tradycyjny sposób wydobycia gazu w regionie to ponad 100 miliomów sześciennych gazu rocznie, co stanowi nieco ponad 2% całkowitego krajowego wydobycia. Ewentualny sukces tej metody z pewnością wpłynąłby pozytywnie na długość sieci gazowej i dystrybucyjnej jaką dysponuje województwo. Obecnie statystyki podają, że na każde 100 km kwadratowych przypada ponad 260 kilometrów sieci gazowej. Na koniec dodajmy, że zużycie gazu ziemnego przypadające na 1 mieszkańca również jest w średniej krajowej i wynosi ok. 1 300 kWh.
Lubelszczyzna stawia na OZE
Cechą charakterystyczną dla tego obszaru jest z jednej strony mała liczba farm wiatrowych jakie do dnia dzisiejszego zostały wybudowane oraz mała moc elektryczna zainstalowanych źródeł. Może to być mylące ponieważ odnawialne źródła energii wcale nie mają się aż tak źle jak wskazywać mogłyby na to statystyki. Fakty są takie, że obecnie moc zainstalowana wynosi 132 MW to mało biorąc pod uwagę inne województwa. Trzeba jednak pamiętać, że na ten wynik składa się bardzo dużo rozproszonych punktów, którymi najczęściej są instalacje fotowoltaiczne. Przejeżdżając przez region bez problemu możemy znaleźć dachy, na których odbywa się produkcja energii.