Porównaj oferty

24 lip 2019

Prąd - baza wiedzy

Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...

Optimal Energy to narzędzie do bieżącego sprawdzania atrakcyjności ofert różnych sprzedawców prądu. Dodatkowo na naszych stronach znajdziecie opinie i oceny najpopularniejszych sprzedawców energii elektrycznej.

Wróć do: Aktualności Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...

Wybierając dowolny produkt, czy też usługę kierujemy się przede wszystkim ceną i jakością wykonania produktu czy też jakością świadczenia usługi. Identycznymi kryteriami kierują się osoby, które chcą płacić mniej za prąd. Najlepszy sprzedawca prądu to taka firma, która będzie nam dostarczać energię elektryczną w najlepszej cenie - po prostu będzie to tania energia - a wysoką jakość usług poznamy po możliwości bezproblemowego i profesjonalnego załatwienia spraw związanych z podpisaniem nowej umowy, a także dostępem do dedykowanego opiekuna. Sama jakość prądu, bez względu na to którego sprzedawcę prądu wybierzemy będzie nam dostarczana w identycznej jakości. Za dostawy prądu odpowiada dystrybutor, czyli właściciel sieci dostarczającej prądu do naszych domów. W tym obszarze mamy tzw. monopol naturalny, który powoduje, że sprzedawcy współpracują z dystrybutorem w celu m.in. bilansowania dostaw energii do odpowiedniego wolumenu swoich klientów.

Jak wybrać najlepszego sprzedawcę prądu z OptimalEnergy.pl?

Poza wcześniej wspomnianymi kryteriami dotyczącymi ogólnej oceny usługi czy też produktu jaki chcemy wybrać, trzecim elementem bardzo silnie wpływającym na wybór konkretnego sprzedawcy prądu są opinie na jego temat. Tutaj z pomocą przychodzi nasz portal, na którym możecie już teraz zobaczyć kilka tysięcy ocen różnych sprzedawców prądu oraz kilkaset opinii, które zostały dodane przez osoby mające doświadczenie we współpracy z konkretnym sprzedawcą energii. Sprawdźmy gdzie możemy zobaczyć oceny poszczególnych sprzedawców prądu. Na początku wchodzimy w listę dostępnych w Polsce sprzedawców prądu. Następnie klikając w logo interesującej nas firmy przechodzimy na jej profil. Tam widzimy w prawym górnym rogu jak wygląda obecna ocena przez naszych użytkowników konkretnego sprzedawcy, a na dole dostępne są opinie klientów na temat firm energetycznych. Zobaczmy 3 przykładowe oceny i opinie:

  • Firma Po Prostu Energia, opinie i oceny użytkowników optimalenergy.pl:

po prostu energia opinie

  • Firma Tauron, opinie i oceny użytkowników optimalenergy.pl:

tauron opinie

  • Firma Fortum, opinie i oceny użytkowników optimalenergy.pl

fortum opinie

Powyższe screeny przedstawiają stan oceny przez naszych użytkowników na dzień 27 lipca 2019 roku. Warto cyklicznie zaglądać na wizytówki sprzedawców prądu. Dzięki temu, będziemy mogli w okresie, w którym kończy nam się umowa na energię elektryczną zapoznać się z aktualnymi opiniami na temat interesujących nas firm. Po przejrzeniu 3 naszych wcześniejszych wskazówek z pewnością najlepszy sprzedawca prądu w Polsce zaczyna nam się klarować. Jeśli jednak na tym etapie nie wiemy jeszcze na jaką firmę się zdecydować mamy dla Was kolejne wsparcie.

Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to ten z przejrzystą umową

Rozmawiając z naszymi czytelnikami, często pytają oni o formę zawierania umowy, jej długość czy też zapisy jakie się w nich znajdują. Przesyłają nam także do analizy swoje obecne umowy, a nasz dział zajmujący się doradztwem energetycznym sprawdza czy to co klient otrzymał od sprzedawcy jako ofertę jest na pewno korzystne. Analiza umów jakie podsyłają nam sprzedawcy to nie jest prosta sprawa, ale przeczytanie ogólnych warunków umowy czy też regulaminu powinno być normą, nie tylko w przypadku zmiany sprzedawcy prądu. Z naszej strony w dostępnych na naszej stronie porównywarkach cen prądu, w szczegółach oferty dołączamy do ofert najważniejsze dokumenty.

najlepszy sprzedawca prądu w Polsce

źródło: wyniki porównania cen prądu dla domu oraz widok szczegółów oferty ze strony optimalenergy.pl

Wniosek jednak jest jeden im treść umowy, regulaminów i załączników krótsza oraz pisana w bardziej zrozumiały sposób, tym większa pewność, że zmieniając sprzedawcę prądu, zrobimy to płynnie i będziemy cieszyć się z obsługi przez najlepiej dobraną do nas firmę.

Podsumowując: wybór, który sprzedawca prądu w Polce jest najlepszy nie jest łatwy. Czynników, które wpływają na finalną ocenę jest wiele. My ze swojej strony udostępniamy darmowe narzędzia, dzięki którym zbieranie danych potrzebnych w procesie wyboru sprzedawcy prądu jest szybsze, łatwiejsze i bardziej przejrzyste. To, którego sprzedawcę prądu finalnie wybierzesz zależy od tego na jakie kryteria oceny sprzedawców zwracasz większą uwagę, a na jakie mniejszą. W praktyce to tani prąd dla firm czy domu - czyli cena jest czynnikiem decydującym.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (8 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić