Porównaj oferty

6 paź 2015

Prąd - baza wiedzy

Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015

Sprzedawców na rynku energii elektrycznej może nie przybywa jak grzybów po deszczu, ale coraz większa liczba podmiotów jest zainteresowana możliwością sprzedaży prądu do obiorców indywidualnych i firm. Spróbujemy przedstawić czym poza bardzo atrakcyjną ceną sprzedaży energii elektrycznej powinien charakteryzować się najlepszy sprzedawca prądu w Polsce w roku 2015.

Wróć do: Aktualności Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015

Według danych ze strony Urzędu Regulacji Energetyki na dzień dzisiejszy podmiotów posiadających koncesję na obrót energią elektryczną jest w Polsce 415. Nie wszystkie one aktywnie działają na rynku zmiany sprzedawcy prądu, moglibyśmy napisać nawet, że większość z nich nie interesuje sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców końcowych - specjalizują się w handlu hurtowym energii elektrycznej. Sprzedawcy prądu i ich pełną listę możecie znaleźć także na naszej stronie. Przejdźmy jednak do sedna sprawy:

Cechy najlepszego sprzedawcy energii elektrycznej

Co powinno charakteryzować firmę, którą będzie można określić mianem najlepszej w roku 2015. Naszym zdaniem najbardziej istotne cechy to:

 • niska cena za energię elektryczną czynną
 • brak dodatkowych opłat (opłaty handlowej i podobnych)
 • czysta i jasna umowa jasno regulująca najważniejsze warunki współpracy takie jak, stała cena energii, krótki okres wypowiedzenia, brak ukrytych kar
 • łatwość kontaktu z osobą, która wyjaśni nam nasze wątpliwości (biuro obsługi klienta)
 • transparentność działania
 • możliowść korzystania z dodatkowego wsparcia (uługi elektryczne i podobne)
 • dostęp do dedykowanych ofert dla swoich klientów (obejmujące różne inne produkty)
 • brak rozliczenia prognozowanego

Wchodzą bardziej szczegółowo w same warunki współpracy należy zwrócić uwagę czy nasz "najlepszy sprzedawca energii elektrycznej" zwraca uwagę na:

 • zmienność ceny w trakcie obowiązywania umowy
 • automatyczne przedłużanie wygasających umów
 • możliwość zawarci umowy kompleksowej (jeden rachunek za dystrybucję i sprzedaż energii)
 • normalny okres płatności za energię elektryczną (unikanie sytuacji w której rachunek przyjdzie dzień przed końcem daty do zapłaty)
 • dostęp do panelu zarządzania energią

Czy istnieje idealny sprzedawca prądu?

Każdy musi doprecyzować swoje oczekiwania jakie ma spełnić nasz idealny sprzedawca energii elektrycznej. Dla znacznej większości z nas najwżniejsza będzie cena po jakiej ten prąd kupujemy. Trudno oczekiwać, żeby znalazł się podmiot, który w 100% będzie spełniał nasze oczekiwania i ze sprzedawcy prądu stanie się także "starszym bratem", który w każdej sytuacji pomoże załatwić i rozwiązać wszystkie nasze problemu.

Gdzie znaleźć informacje na temat mojego najlepszego sprzedawcy prądu?

Jak sami jesteśmy w stanie wybrać najlepszego i najtańszego sprzedawcę prądu? Szukając informacji na stronie każdego z naszych potencjalnych usługodawców.... Tak, tak... zajmie to pewnie kilka dni, a i tak pewnie nie znajdziemy wszystkich potrzebnych informacji na ten temat. Dzisiaj przybliżymy trochę w jakim stopniu poza porównaniem cen energii elektrycznej Optimal Energy pomaga podjąć właściwą i świadomą decyzję.

 1. Zadecydujmy czy interesuje nas tani prąd dla domu czy prąd do firmy?
 2. Podajmy kod pocztowy
 3. Wpiszmy wysokość rachunku
 4. I już :) mamy nasze zestawienie ofert. Przy każdym sprzedawcy prądu mamy taki pomarańczowy przycisk: "Szczegóły oferty". Po jego wciśnięciu pojawia nam się na ekranie bardzo istotnie informacje

najlepszy sprzedawca prądu

Dzięki informacja jakie znajdują się w naszych "Szczegółach oferty" w błyskawiczny sposób możemy uzyskać najbardziej interesujące nas informacje, które są najbardziej istotne z punktu widzenia wyboru odpowiedniej oferty:

 • długość trwania umowy
 • czy występują opłaty dodatkowe
 • w jaki sposób będziemy rozliczanie (prognozowanie)
 • czy występuje umowa kompleksowa
 • w jaki sposób będzie nam dostarczana faktura
 • dokładna tabela ze stawkami jakie obowiązują w danym okresie umowy
 • i to co najważniejsze - pełen zestaw dokumentów, który jest wymagany przy zawieraniu umowy. TYLKO Optimal Energy - jako pierwsza i jedyna w Polsce porównywarka cen energii daje swoim użytkownikom możliwość sprawdzenia na spokojnie co tak naprawdę podpisują, tak żeby decyzja o zmianie sprzedawcy energii elektrycznej była decyzją jak najbardziej świadomą

Jak widzimy na wybór najlepszego sprzedawcy energii elektrycznej składa się kilka czynników. Optimal Energy pomaga dokonać właściwego wyboru, a o tym jak porównać ceny prądu możecie przeczytać w podlinkowanym tekście.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić