Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015

Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Sprzedawców na rynku energii elektrycznej może nie przybywa jak grzybów po deszczu, ale coraz większa liczba podmiotów jest zainteresowana możliwością sprzedaży prądu do obiorców indywidualnych i firm. Spróbujemy przedstawić czym poza bardzo atrakcyjną ceną sprzedaży energii elektrycznej powinien charakteryzować się najlepszy sprzedawca prądu w Polsce w roku 2015.
Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015

Według danych ze strony Urzędu Regulacji Energetyki na dzień dzisiejszy podmiotów posiadających koncesję na obrót energią elektryczną jest w Polsce 415. Nie wszystkie one aktywnie działają na rynku zmiany sprzedawcy prądu, moglibyśmy napisać nawet, że większość z nich nie interesuje sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców końcowych - specjalizują się w handlu hurtowym energii elektrycznej. Sprzedawcy prądu i ich pełną listę możecie znaleźć także na naszej stronie. Przejdźmy jednak do sedna sprawy:

Cechy najlepszego sprzedawcy energii elektrycznej

Co powinno charakteryzować firmę, którą będzie można określić mianem najlepszej w roku 2015. Naszym zdaniem najbardziej istotne cechy to:

 • niska cena za energię elektryczną czynną
 • brak dodatkowych opłat (opłaty handlowej i podobnych)
 • czysta i jasna umowa jasno regulująca najważniejsze warunki współpracy takie jak, stała cena energii, krótki okres wypowiedzenia, brak ukrytych kar
 • łatwość kontaktu z osobą, która wyjaśni nam nasze wątpliwości (biuro obsługi klienta)
 • transparentność działania
 • możliowść korzystania z dodatkowego wsparcia (uługi elektryczne i podobne)
 • dostęp do dedykowanych ofert dla swoich klientów (obejmujące różne inne produkty)
 • brak rozliczenia prognozowanego

Wchodzą bardziej szczegółowo w same warunki współpracy należy zwrócić uwagę czy nasz "najlepszy sprzedawca energii elektrycznej" zwraca uwagę na:

 • zmienność ceny w trakcie obowiązywania umowy
 • automatyczne przedłużanie wygasających umów
 • możliwość zawarci umowy kompleksowej (jeden rachunek za dystrybucję i sprzedaż energii)
 • normalny okres płatności za energię elektryczną (unikanie sytuacji w której rachunek przyjdzie dzień przed końcem daty do zapłaty)
 • dostęp do panelu zarządzania energią

Czy istnieje idealny sprzedawca prądu?

Każdy musi doprecyzować swoje oczekiwania jakie ma spełnić nasz idealny sprzedawca energii elektrycznej. Dla znacznej większości z nas najwżniejsza będzie cena po jakiej ten prąd kupujemy. Trudno oczekiwać, żeby znalazł się podmiot, który w 100% będzie spełniał nasze oczekiwania i ze sprzedawcy prądu stanie się także "starszym bratem", który w każdej sytuacji pomoże załatwić i rozwiązać wszystkie nasze problemu.

Gdzie znaleźć informacje na temat mojego najlepszego sprzedawcy prądu?

Jak sami jesteśmy w stanie wybrać najlepszego i najtańszego sprzedawcę prądu? Szukając informacji na stronie każdego z naszych potencjalnych usługodawców.... Tak, tak... zajmie to pewnie kilka dni, a i tak pewnie nie znajdziemy wszystkich potrzebnych informacji na ten temat. Dzisiaj przybliżymy trochę w jakim stopniu poza porównaniem cen energii elektrycznej Optimal Energy pomaga podjąć właściwą i świadomą decyzję.

 1. Zadecydujmy czy interesuje nas tani prąd dla domu czy prąd do firmy?
 2. Podajmy kod pocztowy
 3. Wpiszmy wysokość rachunku
 4. I już :) mamy nasze zestawienie ofert. Przy każdym sprzedawcy prądu mamy taki pomarańczowy przycisk: "Szczegóły oferty". Po jego wciśnięciu pojawia nam się na ekranie bardzo istotnie informacje

najlepszy sprzedawca prądu

Dzięki informacja jakie znajdują się w naszych "Szczegółach oferty" w błyskawiczny sposób możemy uzyskać najbardziej interesujące nas informacje, które są najbardziej istotne z punktu widzenia wyboru odpowiedniej oferty:

 • długość trwania umowy
 • czy występują opłaty dodatkowe
 • w jaki sposób będziemy rozliczanie (prognozowanie)
 • czy występuje umowa kompleksowa
 • w jaki sposób będzie nam dostarczana faktura
 • dokładna tabela ze stawkami jakie obowiązują w danym okresie umowy
 • i to co najważniejsze - pełen zestaw dokumentów, który jest wymagany przy zawieraniu umowy. TYLKO Optimal Energy - jako pierwsza i jedyna w Polsce porównywarka cen energii daje swoim użytkownikom możliwość sprawdzenia na spokojnie co tak naprawdę podpisują, tak żeby decyzja o zmianie sprzedawcy energii elektrycznej była decyzją jak najbardziej świadomą

Jak widzimy na wybór najlepszego sprzedawcy energii elektrycznej składa się kilka czynników. Optimal Energy pomaga dokonać właściwego wyboru, a o tym jak porównać ceny prądu możecie przeczytać w podlinkowanym tekście.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót