Porównaj oferty

28 lis 2014

Prąd - baza wiedzy

Który dostawca prądu jest najtańszy?

Zmieniając sprzedawcę energii najbardziej nurtuje nas pytanie, u którego uda nam się zaoszczędzić najwięcej? Który oferuje najniższe ceny energii? Nie jest to jednak takie proste i odpowiedź nie jest oczywista.

Wróć do: Aktualności Który dostawca prądu jest najtańszy?

Który dostawca prądu jest najtańszy?

Odpowiedź nie jest wcale prosta, a na pewno nie jest jedna. Wszystko zależy bowiem od nas samych, od tego jakie mamy potrzeby, czego poszukujemy, jaki jest nasz tryb życia i co rozumiemy przez pojęcie najtańszy. Dla jednego z nas najtańszy to ten, który oferuje najniższą cenę jednostkową za kWh, a dla drugiego najtańszy jest ten, u którego uda się zaoszczędzić najwięcej, ale niekoniecznie z powodu najniższej ceny energii, ale np. z powodu braku opłaty handlowej.

Cena czyni cuda

Patrząc na oferty sprzedawców energii pierwsze na co zwracamy uwagę to cena energii. Poniekąd słusznie, ale często zapominamy o przyjrzeniu się ofercie lepiej i skupiamy się jedynie na cenie energii. Wszystko jednak zależy od oferty. Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby wybrany przez nas dostawca okazał się na prawdę najtańszy to taryfa, w jakiej oferowana jest dana cena energii. Może się bowiem okazać, że musimy zmienić taryfę, aby energia faktycznie była tańsza od naszej dotychczasowej ceny, a zaproponowane godziny obniżonej stawki za energię nie odpowiadają naszemu trybowi życia i wcale nie uda nam się zaoszczędzić. Kierując się jedynie ceną często nie zwrócimy też uwagi na wysokość opłaty handlowej bądź inne aspekty oferty, które np. pozwolą nam wygenerować oszczędności dzięki posiadaniu dodatkowych usług w jednym podmiocie. Może się okazać, że np. skusimy się na ofertę, w której cena jest najniższa wg porównywarki cen energii, która nie uwzględnia faktu, że posiadamy gdzieś usługi telefonii komórkowej lub telewizji kablowej i dzięki skumulowaniu usług możemy osiągnąć niższą cenę u innego usługodawcy. Dokonując zatem wyboru najtańszego dostawcy energii trzeba przeanalizować szereg czynników.

Pomoc w wyborze dostawcy prądu

Jeśli nie potrafimy samodzielnie podjąć decyzji bądź obawiamy się, że coś może nam umknąć i dokonamy niewłaściwego wyboru, możemy zawsze skorzystać z pomocy ekspertów. Optimal Energy pomoże w wyborze najlepszej oferty i doradzi we wszystkich kwestiach związanych ze zmianą sprzedawcy energii.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.67 (3 opinii)

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Wirtualna Planeta

19 wrz 2023

Dzień dobry, W zawiazku z wypowiedzeniem umowy obecnemu dostawcy pradu poszukuję nowego operatora. Proszę o przedstawienie oferty na podany adres mailowy

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić