Porównaj oferty

13 maj 2015

Prąd - baza wiedzy

Gdzie kupimy najtańszy prąd?

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce to coraz bardziej powszechne zjawisko. Jak pokazują różnego rodzaju badania o tym, że zmienić sprzedawcę energii możemy już wiemy. Gdzie w takim razie będziemy mogli kupić najtańszy prąd?

Wróć do: Aktualności Gdzie kupimy najtańszy prąd?

Najtańszy prąd przez Internet?

Wielu z nas zaczyna się przyzwyczajać, że inne usługi takie jak telekomunikacja, ubezpieczenia czy wchodząca nowa usługa na rynek energii czyli zmiana sprzedawcy gazu. Jest dostępna on-line w bardziej atrakcyjnej cenie. Skąd to się bierze? Ano z bardzo prostego rachunku ekonomicznego. Programy do obsługi klientów są bardzo wydajne i działają na dużej skali. Dzięki temu nie trzeba utrzymywać dużej liczby pracowników biurowych, a oszczędność z tego tytułu można "dać Kowalskiemu" czyli nam. My kupując prąd przez internet w ten sposób jesteśmy nagradzani za swój poświęcony czas, na wypełnienie i wysłanie formularza.

Zmiana sprzedawcy prądu przez Internet dopiero w Polsce raczkuje. Pierwszymi, którzy taką możliwość udostępnili to:

  • E - Power
  • Polski Prąd

Zarówno jedna jak i druga firma dają możliwość zawarcia umowy przez Internet. O tym czy te ceny są faktycznie niższe od ofert konkurencji, która sprzedaje prąd w sposób tradycyjny sprawdźcie w naszej wykorzystując porównanie cen prądu dostępne na stronie optimalenergy.pl, a aktualne oferty na naszych stronach sprzedawców: EPower oraz Polskiego Prądu.

Gdzie kupimy najtańszy prąd?

Zacznijmy od tego jakie możliwości zakupu prądu mamy:

  1. Biuro Sprzedawcy Prądu. Tutaj najłatwiej trafić do dużego sprzedawcy, albo firmy telekomunikacyjnej takiej jak Orange albo Plus, gdzie razem z telefonem możemy też kupić prąd.
  2. Odwiedziny handlowca (domokrążcy) - ten sposób będziemy odradzać, ze względu na częsty brak nieuczciwych zagrań ze strony sprzedawców reprezentujących różne firmy. Jest to też sposób, który jest drogi ponieważ trzeba pracowników wyposażyć w samochód i opłacić koszty pracy i dojazdu
  3. Umowa przez Internet, o której wyżej
  4. Telefoniczna rozmowa z konsultantem i podpisanie umowy przez kuriera.

Najtańszy prąd w metodzie łączonej

Naszym zdaniem co pokazuje ponad 5 letnia obecność na rynku, połączenie metody 3 z 4 czyli:

  • wybór interesującej oferty
  • wysłanie formularza kontaktowego
  • rozmowa z konsultantem przez telefon
  • podpisanie umowy przez kuriera

Jest w obecnym czasie opcją, gdzie możemy uzyskać najlepszą ofertę na zakup prądu. Jednocześnie nie mamy wątpliwości, że już wkrótce to dzięki Internetowi najtańszy prąd będzie dostępny tylko on-line


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić