Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Porównanie cen energii elektrycznej dla domu i firmy > Ranking sprzedawców energii elektrycznej

Ranking sprzedawców energii elektrycznej

12345

Ocena 4.7/5 (24 głosy/ów)

Ranking sprzedawców energii elektrycznej
W różnych branżach nie brakuje zestawień na temat podmiotów, które świadczą dany zakres usług. Ich praca i to co mają do zaoferowania są oceniane pod różnego rodzaju kątami. Co powinien zawierać ranking dostawców energii elektrycznej i jakie kryteria brać pod uwagę, aby takie zestawienie było jak najbardziej obiektywne?

Porównywarka cen energii elektrycznej Optimal Energy, to narzędzie, które w pewnym stopniu staje się dla danego dnia rankingiem dostawców prądu. Kryterium jakie jest brane pod uwagę przy przygotowaniu dla naszych Użytkowników takich zestawień sprowadza się do obliczenia różnicy wynikającej ze zmiany stawki za energię elektryczną czynną i dodaniu ew. opłaty handlowej (dystrybucja i jej stawki nie ulegają zmianie). Dodatkowo pracownicy Optimal Energy analizują każdą umowę, tak aby "wyłapać" wszystkie ew. ukryte opłaty, które jak sami musimy stwierdzić należą do rzadkości, tak aby dać naszym użytkownikom w 100% rzetelne porównanie cen prądu u różnych dostawców. Popularność zmiany sprzedawcy energii stale rośnie, a co za tym idzie rośnie potrzeba otrzymywania rzetelnej informacji, który podmiot w danym okresie czasu ma najbardziej atraktcyjna ofertę.

Ranking sprzedawców energii elektrycznej - co jest najbardziej istotne?

Tak jak pisaliśmy wyżej, ze względu na bardzo charakterystyczne cechy jakie ma energia elektryczna jako towar przesyłana do naszych domów czy firm, każda zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nie może wpłynąć na pogorszenie jakości dostarczanej do nas energii elektrycznej czy też wpływać na przerwy w dostawie. Niemniej jednak, poza ceną jest także kilka innych ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzedawcy prądu. O tym co jest równie istotne pisaliśmy przy okazji opisywania najlepszego sprzedawcy energii elektrycznej. Przypomnijmy, aby w przypadku podpisywania nowej umowy pamiętać o:

  • sposobie rozliczenia - za zużycie faktyczne czy w sposób prognozowany
  • terminach płatności - w praktyce stosuje się terminy od 7 do nawet 30 dniu
  • opłatach za dodatkowe usługi
  • cenie za 1 kWh enregii elektrycznej czynnej
  • wysokości opłaty handlowej

Pierwszy ranking sprzedawców energii elektrycznej Optimal Energy

Sprawdź z kim warto było związać się umową na początku roku. Dla tych, którzy planują takie zmiany obecnie - zapraszamy do skorzystania z naszego bieżącego rankingu sprzedawców prądu gdzie porównanie cen energii jest aktualizowane codziennie Wystarczy kliknąć w czerwony przycisk znajdujący się na tej stronie po prawej stronie o nazwie: Tania energia. Tani prąd dla domu :) 

ranking sprzedawców energii elektrycznej 2020

Stan na styczeń 2020. Wysokość rachunku 500 złotych, kod pocztowy 00-999

Dostawcy prądu ranking na rynku po wprowadzeniu ustawy zamrażającej ceny prądu

Wiele osób zadawało sobie pytanie czy warto jest tworzyć ranking dostawców energii elektrycznej 2019 roku, w którym to roku obowiązywała ustawa zamrażająca ceny energii. Z pewnością odgórna regulacja cen prądu wpływa negatywnie na działania sprzedażowe dostawców prądu, jednak należy pamiętać, że ceny prądu będą zamrożone tylko w roku 2019. Nikt nie ma wątpliwości, że rekompensaty z tytułu wyższych cen prądu nie będzie można w obecnym kształcie utrzymywać w kolejnych latach. Są tego świadomi sprzedawcy prądu, którzy w roku 2019 roku przygotowują oferty w sposób inny niż do tej pory - wszystko z korzyścią dla klienta. Jeśli nie mogą oni konkurować ceną prądu, zaczynają oferować produkty pakietowe razem z prądem, czyli np. prąd i gaz. 

Przedsiębiorcy patrzący w przyszłość muszą też pamiętać o tym, że cena na Towarowej Giełdzie Energii stale rośnie. Podpisując umowę ze sprzedawcą, który w rankingu dostawców prądu jest wysoko po pierwsze możemy uzyskać nadal lepsze warunki cenowe niż w 2018 roku u tzw. sprzedawców z urzędu czyli firm: Enea, Energa, PGE i Tauron. Dodatkowo kontraktując energię np. na 24 miesiące z gwarancja stałej ceny unikniemy podwyżek w przyszłości. 

Rozwiązania rządowe w kolejnych latach mogą sprowadzać się tylko i wyłącznie do obniżek podatków, a te obejmą wszystkich uczestników rynku. Także tych, którzy mają indywidualną umowę z alternatywnym sprzedawcą prądu. Dzięki temu proponowana w kolejnych latach obniżka podatku VAT będzie dla osób i firm zmieniających sprzedawcę prądu również dodatkowym bonusem.

Nie miejmy wątpliwości, że obecni dostawcy prądu ranking na stronie optimalenergy.pl traktują bardzo poważnie. Dzięki naszym wspólnym działaniom, w których pokazujemy najlepsze na rynku oferty świadomy i przewidujący przedsiębiorca czy głowa rodziny zabezpieczy swój budżet w związku z przyszłymi podwyżkami cen prądu już dziś, a pomocnym narzędziem będzie w tym nasz ranking dostawców prądu!

Ranking sprzedawców prądu 2020

Mijają kolejne lata, a ranking sprzedawców prądu wciąż jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego sprzedawcy prądu. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ nigdy jeszcze do tej porty nie było tak dużo ogólnopolskich kampanii zachęcających do zmiany sprzedawcy prądu, które emitowane były nie tylko w Internecie, ale także w telewizji, radio i prasie. To wszystko powoduje, że Polacy są coraz lepiej zorientowani w obszarze zmiany sprzedawcy prądu. Ranking sprzedawców prądu 2020 roku przygotowany przez Optimal Energy bierze pod uwagę nie tylko oferowane przez sprzedawców ceny prądu. Skupiamy się także na ocenach wystawianych przez naszych czytelników. To oni są najlepszym recenzentem sprzedawcy prądu. Zaglądając na profile sprzedawców, które znajdują się na naszych stronach, możecie Państwo zapoznać się z opiniami, które pozostawili klienci konkretnych sprzedawców moprądu. Dostawcy energii w Polsce, których pełna lista również dostępna jest na naszych stronach. Dzięki temu możecie poznać najmocniejsze strony sprzedawcy prądu, ale także jego wady. Świadomy wybór najlepszego dla nas sprzedawcy prądu to klucz do naprawdę niższych rachunków i zadowolenie z obsługi.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót