Porównaj oferty

Promocje

Promocja ? Rabat ? Upust ?

I to nie w sezonie wyprzedaży, ale przez cały rok ? To możliwe ! Nie mówimy tu oczywiście o sklepach odzieżowych, ale o sprzedawcach energii elektrycznej. Warto rozglądać się wśród ofert uważnie, aby móc skorzystać z dostępnych możliwości zakupu energii po niższych cenach. Jak to zrobić ?

Pakiety usług coraz bardziej popularne.

Jeżeli od jednego dostawcy zmówimy usługę telefonu stacjonarnego, telefonu komórkowego, telewizji kablowej czy Internetu, prąd możemy dostać w bardzo atrakcyjnej cenie. Jak to działa ? Jeżeli korzystamy obecnie z telefonu komórkowego, telewizji, czy chociażby Internetu, a bardzo prawdopodobne, że większość z nas korzysta ze wszystkich tych usług razem, warto zorientować się, czy nasz dostawca mediów nie oferuje też przypadkiem energii elektrycznej. Jeśli tak, możemy poprosić sprzedawcę o przygotowanie oferty uwzględniającej fakt, że współpracujemy z nim na innych płaszczyznach i z pewnością będziemy mogli liczyć na dodatkowe rabaty i dostaniemy możliwość zakupu energii elektrycznej po cenach bardzo konkurencyjnych.

Jaka jest inna możliwość oszczędzania na rachunkach za energię ?

Promocja dla kupujących gaz i prąd jednocześnie od tego samego dostawcy. Niewiele firm na rynku oferuje dziś taką usługę, ale nie oznacza to, że jest ona nieosiągalna. Jeśli ogrzewamy dom za pomocą gazu ziemnego, a nasz dostawca umożliwia też zakup energii elektrycznej możemy skorzystać z tej propozycji i na pewno liczyć na jakiś rabat. Walka o klienta się zaostrza i lojalność odbiorcy energii jest coraz częściej doceniania.

Trzecia opcja opiera się na możliwości korzystania z energii elektrycznej całkiem za darmo w określonych godzinach doby. Niestety często wiąże się to z nieco wyższymi cenami energii w pozostałych godzinach doby, niż u innych dostawców, ale jeżeli nasze codzienne czynności skupiające się na zużywaniu energii elektrycznej wykonujemy właśnie w tych godzinach, gdzie energia jest darmowa lub potrafimy przeorganizować swoje życie, tak aby dostosować się do warunków promocji, warto z niej skorzystać.

Warto też zwrócić uwagę na pojawiające się okresowo oferty sprzedaży energii. Bywają bowiem takie promocyjne oferty, które obowiązują jedynie przez tydzień, czy miesiąc, ale jeżeli właśnie w tym czasie dokonamy zmiany sprzedawcy, czy taryfy i skorzystamy z promocyjnej propozycji dostawcy energii możemy zapewnić sobie ceny energii po niższej niż dotychczas stawce, dodatkowo zabezpieczone gwarancją stałej ceny przez okres np. 2 lat.

I to właśnie gwarancja stałej ceny jest kolejną promocją i możliwością zaoszczędzenia na rachunkach za energię. Niektórzy sprzedawcy oferują gwarancje stałej ceny do końca roku 2015, ale są też tacy, którzy zapewniają stałe ceny energii elektrycznej aż do końca roku 2020! O ile dla gospodarstw domowych nie jest to znacząca różnica w rachunkach, dla firm o większym zużyciu energii jest to wymarzona promocja. Dlaczego więc z niej nie skorzystać, aby nie martwić się podwyżkami cen energii i móc w spokoju planować swój budżet w oparciu o pewność stałej ceny.

Upust na rachunkach w postaci zwolnienia z opłaty handlowej ? Czemu nie ! Kolejne firmy rezygnują z pobierania opłaty handlowej od swoich klientów, aby w ten sposób zachęcić ich do skorzystania z ich oferty. I tak jak w przypadku gwarancji stałej ceny, promocja na brak opłaty handlowej u niektórych dostawców sprowadza się do roku trwania u innych nawet przez kilka lat nie będziemy musieli płacić tej stawki.

Kolejna możliwość to więcej za mniej, czyli im więcej energii zużyjemy tym mniejsze stawki będą nas dotyczyły. W przypadku gospodarstw domowych znów nie będzie to miało zbyt widocznego odzwierciedlenia, ale firmy mogą już nad tym poważnie pomyśleć. Zamiast oszczędzać energię i hamować swój rozwój, aby zaoszczędzić pieniądze lepiej zwiększyć swoje zużycie zmniejszając jednocześnie ceny energii, dzięki czemu firma będzie mogła lepiej prosperować i nie będzie zmuszona do ograniczania swojej produkcji.

To tylko część wszystkich dostępnych na rynku promocji. Są one najczęściej stosowane i z racji popularności, są najczęściej wybierane przez klientów. Warto jednak uważnie śledzić oferty sprzedawców, gdyż wciąż pojawiają się nowe promocje i rabaty dla stałych klientów. Aby być na bieżąco czasem warto też wysłuchać dzwoniących do nas za pośrednictwem call center dostawców, ponieważ mogą oni zaproponować nam jakiś ciekawy projekt, o którym nie dowiedzielibyśmy się w inny sposób. Oczywiście nie wszystko co jest określone mianem promocji zawsze musi nią być, dlatego każdorazowo należy uważnie zapoznać się z warunkami oferty i w razie wątpliwości nie decydować się pochopnie na zmianę, gdy tylko zobaczymy niższą sumę.