Najtańszy gaz dla domu wg taryfy
Proces liberalizacji rynku gazu w Polsce ma na celu uproszczenie procedury zmiany sprzedawcy, tak jak ma to miejsce w przypadku rynku telekomunikacyjnego .Nie ma powodów do obaw o jakość gazu lub przerwy w dostawach, ponieważ za te aspekty odpowiada ten sam dystrybutor, niezależnie od wybranego sprzedawcy. Zmiana dostawcy gazu ziemnego może przynieść realne natomiast oszczędności, szczególnie biorąc pod uwagę aktualne ceny gazu w Polsce. Przy wyborze nowego dostawcy gazu kluczowe są dwa główne czynniki:
- Cena gazu ziemnego (w zł/kWh),
- Opłata abonamentowa (w zł/mc).
Te dwa elementy mają największy wpływ na wysokość rachunków. Inne opłaty na rzecz dystrybutora gazu pozostają bez zmian, niezależnie od wybranego sprzedawcy. Oprócz ceny, podczas porównania ofert warto wziąć pod uwagę także:
- Opinie o firmie – niska cena może oznaczać gorszą obsługę klienta, co warto sprawdzić.
- Dodatkowe usługi – wyższe ceny mogą być związane z dodatkowymi korzyściami, które oferuje firma.
Zmiana sprzedawcy gazu to prosty proces, który nowy sprzedawca załatwia w naszym imieniu. Do jego głównych zadań należeć będą m.in.
- Rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą,
- Zgłoszenie zmiany do dystrybutora.
- I co najważniejsze, sprzedaż gazu ziemnego po nowych niższych cenach.
Ceny gazu w Polsce mogą się znacząco różnić w zależności od dostawcy i lokalizacji. Warto więc poświęcić chwilę na porównanie ofert i obniżenie rachunków na długi czas.