Strona główna > Najlepsze oferty na zakup sprzętu energooszczędnego dla Twojego domu!

Najlepsze oferty na zakup sprzętu energooszczędnego dla Twojego domu!

W celu otrzymania pełnej oferty prosimy wypełnić formularz kontaktowy

W celu dokładniejszej analizy Państwa zgłoszenia prosimy załączyć skan ostatniej faktury za energię elektryczną (pole nieobowiązkowe)

Strona główna > Energooszczędne rozwiązania dla domu

Energooszczędne rozwiązania dla domu

Sprzęt energooszczędny

Już niedługo do nabycia produkty energooszczędne w najwyższej klasie energetycznej po najbardziej atraktycjnych cenach!

Oszczędzanie energii - jak skutecznie zużywać mniej energii?

Pomimo wszechobecnego trendu oszczędzania energii oraz kampanii reklamowych dotyczących racjonalnego jej użytkowania niewielu z nas wie, jak należy oszczędzać energię. Z badań wynika, że Polacy mają bardzo niską świadomość tego, ile korzyści można wygenerować zarówno w sferze finansowej, jak i też środowiskowej zwiększając standard energetyczny domu, w którym już mieszkają, a także korzystając z energooszczędnego sprzętu RTV i AGD.

Oszczędzanie energii - podstawowe metody

Większość z nas, bo aż 86% kojarzy oszczędzanie energii tylko z oświetleniem tj. wymianą żarówek na energooszczędne czy gaszeniem światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. Tylko 34% Polaków ociepla dachy i ściany swoich domów w celach oszczędzania energii. Skupić można się jednak również na wymianie okien i drzwi zewnętrznych, a także na codziennym użytkowaniu codziennego sprzętu elektronicznego. Największą uwagę podczas kupowania nowych urządzeń należy zwrócić na nazywane w skrócie etykiety energetyczne. Niby niepozorne oznakowanie, a sprawia, że już na pierwszy rzut oka możemy ocenić wydajność energetyczną kupowanego urządzenia. Jaki sprzęt zatem wybrać, aby uzyskiwać największe oszczędności w zużyciu energii ?

Energooszczędne urządzenia

Naklejki eksponowane na urządzeniach tworzy obowiązkowo siedem pasków, z  przyporządkowanymi literami od D do A oraz kolorami. Obok „tęczy” znajduje się strzałka, na której zaznaczona jest klasa efektywności urządzenia. Sprzęt, który jest najmniej oszczędny zakwalifikowany jest jako klasa oszczędności D i oznaczony został kolorem czerwonym. Sprzęt o klasie A z plusami jest oznaczony kolorem zielonym i jest najbardziej energooszczędny. Przyporządkowanie do odpowiedniej klasy odbywa się na podstawie wyników zużycia prądu. W zależności od urządzeń będzie to zużycie roczne (lodówka) lub na jeden cykl działania (pralka).


Ujednolicenie standardów nadawania etykiet urządzeniom pozwala zapewnić konsumentom gwarancję, że kupowane urządzenie zostało przebadane w akredytowanych laboratoriach i niezależnie od marki czy modelu dane są adekwatne i prawdziwe. Nacisk, jaki kładą klienci na oszczędności energii zmusza producentów do poszukiwania nowych technologii, gdyż cena jest obecnie równie ważna dla klienta jak klasa ene

Innowacyjna gospodarka
DOTACJE NA INNOWACJE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2015 OPTIMALENERGY.pl
Unia Europejska