optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Newseria
Polskie Radio
Tvn 24

Zmiana sprzedawcy
prądu i gazu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

ikona przycisku porównaj ceny prądu
ikona przycisku porownaj ceny gazu ziemnego
element graficzny 4

Najlepsze oferty na zakup sprzętu energooszczędnego dla Twojego domu!

W celu otrzymania pełnej oferty prosimy wypełnić formularz kontaktowy

W celu dokładniejszej analizy Państwa zgłoszenia prosimy załączyć skan ostatniej faktury za energię elektryczną (pole nieobowiązkowe)

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Optimal Energy Sp. z o.o. wybranemu przeze mnie lub promowanemu przez Optimal Energy Sp. z o.o. sprzedawcy energii elektrycznej w celu przedstawienia mi oferty na zakup energii elektrycznej .

Zapoznaj się z tym jak przetwarzamy Twoje dane osobowe w Polityka prywatności i regulamin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Optimal Energy Sp. z o.o. w celach marketingowych


Strona główna > Energooszczędne rozwiązania dla domu

Energooszczędne rozwiązania dla domuSprzęt energooszczędny

Już niedługo do nabycia produkty energooszczędne w najwyższej klasie energetycznej po najbardziej atraktycjnych cenach!

Oszczędzanie energii - jak skutecznie zużywać mniej energii?

Pomimo wszechobecnego trendu oszczędzania energii oraz kampanii reklamowych dotyczących racjonalnego jej użytkowania niewielu z nas wie, jak należy oszczędzać energię. Z badań wynika, że Polacy mają bardzo niską świadomość tego, ile korzyści można wygenerować zarówno w sferze finansowej, jak i też środowiskowej zwiększając standard energetyczny domu, w którym już mieszkają, a także korzystając z energooszczędnego sprzętu RTV i AGD.

Oszczędzanie energii - podstawowe metody

Większość z nas, bo aż 86% kojarzy oszczędzanie energii tylko z oświetleniem tj. wymianą żarówek na energooszczędne czy gaszeniem światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. Tylko 34% Polaków ociepla dachy i ściany swoich domów w celach oszczędzania energii. Skupić można się jednak również na wymianie okien i drzwi zewnętrznych, a także na codziennym użytkowaniu codziennego sprzętu elektronicznego. Największą uwagę podczas kupowania nowych urządzeń należy zwrócić na nazywane w skrócie etykiety energetyczne. Niby niepozorne oznakowanie, a sprawia, że już na pierwszy rzut oka możemy ocenić wydajność energetyczną kupowanego urządzenia. Jaki sprzęt zatem wybrać, aby uzyskiwać największe oszczędności w zużyciu energii ?

Energooszczędne urządzenia

Naklejki eksponowane na urządzeniach tworzy obowiązkowo siedem pasków, z  przyporządkowanymi literami od D do A oraz kolorami. Obok „tęczy” znajduje się strzałka, na której zaznaczona jest klasa efektywności urządzenia. Sprzęt, który jest najmniej oszczędny zakwalifikowany jest jako klasa oszczędności D i oznaczony został kolorem czerwonym. Sprzęt o klasie A z plusami jest oznaczony kolorem zielonym i jest najbardziej energooszczędny. Przyporządkowanie do odpowiedniej klasy odbywa się na podstawie wyników zużycia prądu. W zależności od urządzeń będzie to zużycie roczne (lodówka) lub na jeden cykl działania (pralka).


Ujednolicenie standardów nadawania etykiet urządzeniom pozwala zapewnić konsumentom gwarancję, że kupowane urządzenie zostało przebadane w akredytowanych laboratoriach i niezależnie od marki czy modelu dane są adekwatne i prawdziwe. Nacisk, jaki kładą klienci na oszczędności energii zmusza producentów do poszukiwania nowych technologii, gdyż cena jest obecnie równie ważna dla klienta jak klasa ene