Porównaj oferty

8 lut 2020

Prąd - baza wiedzy

Nowe ceny prądu w Innogy. Będzie drogo!

Podwyżek cen prądu ciąg dalszy. Jedyna spółka obrotu (z tzw. wielkiej piątki), która do tej pory nie podniosła cen w ciągu ostatnich miesięcy dla klientów idnywidualnych właśnie zmieniła zdanie. Warszawiacy, którzy są klientami firmy Innogy zapłacą o 15% więcej za energię.

Wróć do: Aktualności Nowe ceny prądu w Innogy. Będzie drogo!

Przypomnijmy, że ze względu na tzw. ustawę zamrażającą ceny prądu w roku 2019 stawki obowiązujące w cenniku standardowym firmy Innogy obowiązywały od 2018 roku. Nowe stawki wchodzą w życie od 1 lutego 2020 roku.

Nowe ceny prądu w Innogy. Porównanie i konkretne stawki

Zmianie na rachunku za prąd w stosunku do rachunku ze stycznia ulegną dwie stawki:

  1. Energia elektryczna czynna wyrażona w zł/kWh, potocznie zwana ceną prądu
  2. Comiesięczna opłata handlowa, która doliczana jest za każdy miesiąc pobierania energii elektrycznej

Popatrzmy jak zmienią się ceny prądu w Innogy:

innogy 2018 i 2020

Za energię elektryczną czynną zapłacimy średnio 15% więcej. Dużo gorzej sytuacja wygląda w przypadku comiesięcznych opłat handlowych.

  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 1-miesięcznym wzrosła o 10%
  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 6-miesięcznym wzrosła o 45%
  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 12-miesięcznym wzrosła o 85%

O ile w takim razie wzrosną rachunki przeciętnego mieszkańca Warszawy, który rozlicza się w najpopularniejszej grupie taryfowej czyli G11, zużywa rocznie 2 000 kWh, rachunki opłaca w okresie rozliczeniowym 6-miesiecznym? Pamiętajmy, że na finalny rachunek za prąd składają się nie tylko opłaty, które nalicza nam sprzedawca energii, ale także te dotyczące dystrybucji prądu. Porównany wysokość rachunku w Warszawie za prąd z grudnia 2019 roku oraz z lutego 2020roku.

  • w grudniu 2019 roku wysokość naszego rachunku wynosiła 108,23 zł brutto
  • w lutym 2020 roku za prąd zapłacimy 120,52 zł brutto

Daje to sumaryczny wzrost rachunku o ponad 11%. Rocznie przeciętny mieszkaniec Warszawy zapłaci prawie 150 złotych więcej za prąd!

Co się odwlecze to...

Przypomnijmy jednak, że firma Innogy podwyżkę cen prądu ogłosiła również na początku 2019 roku. Nie weszła ona w życie ze względu na działanie tzw. ustawy zamrażającej ceny prądu. Ciekawie wygląda porównanie 3 cenników: z roku 2018, 2019 i 2020. Widać na nim wyraźnie, że firma wróciła w przypadku opłaty handlowej do planowanych wcześniej podwyżek, natomiast w przypadku energii elektrycznej czynnej podwyżka cen w roku 2020 jest większa o ok. 3% od tej planowanej w 2019 roku.

ceny prądu innogy w ciągu 3 lat

Sztuczne regulowanie rynku zawsze kończy się tym, że kiedy ceny wrócą do poziomu rynkowego podwyżki będą bardziej odczuwalne dla klientów...

Czy jest alternatywa dla mieszkańców Warszawy?

Jak się okazuje jest i to nie mała. Rynkowe ustalanie cen przez Innogy powoduje, że oferty konkurencyjnych firm wypadają bardzo korzystnie na tle bazowych stawek jakie oferuje ten sprzedawca. Zobaczmy o ile mniej może zapłacić mieszkaniec stolicy, który miesięcznie płaci rachunki na poziomie 200 złotych.

porównanie cen prądu w warszawie dla innogy

źródło: optimalenergy.pl z dnia 7.02.2020 rok

Widzimy, że jest dostępnych wiele ofert, które wypadają korzystniej niż standardowa oferta firmy Innogy. Celowo zamazaliśmy loga firm, które mają w swojej ofercie bardziej korzystną ofertę. Nie chcemy nikogo tutaj naprowadzać na konkretną firmę. Artykuł jaki piszemy nie jest sponsorowany. Tych z Was, którzy chcą się dowiedzieć gdzie w Warszawie można kupić tańszy prąd dla domu odsyłamy do naszej porównywarki.

Nasze zestawienie obejmuje wszystkie koszty związane z podpisaniem nowej umowy, a także zmienność ceny w trakcie umowy jeśli taka występuje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie sprawdź czy proponowana przez handlowca oferta jest na pewno korzystna.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić