Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Energia dla biznesu

Energia dla biznesu

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Kupując energię elektryczną dla firmy, liczymy się z tym, że będziemy płacić dużo, a na pewno więcej niż w przypadku gospodarstwa domowego. Zużycie jest większe, wyposażenie inne, a zatem oferta również musi być dopasowana do potrzeb naszego biznesu.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Energia dla biznesu

Energia dla biznesu

Prowadzący działalność i posiadający własny biznes mogą liczyć się z innymi cenami za energię elektryczną niż ma to miejsce w przypadku gospodarstw domowych. Firmy należą bowiem do innych grup taryfowych, dla których to ceny energii są uwolnione. Zmieniając sprzedawcę dla firmy mamy większe pole manewru jeśli chodzi o generowane oszczędności, ponieważ te mogą sięgnąć setek złotych co miesiąc lub w przypadku firm o bardzo dużym zużyciu miesięcznym nawet tysiąca złotych. Dodatkowo z reguły firma decydująca się na zmianę sprzedawcy energii otrzymuje własnego doradcę, który przez pewien czas będzie obserwował profil działalności firmy i na podstawie faktur z wielu ostatnich miesięcy, bądź z całego roku dopasuje ofertę do indywidualnych potrzeb firmy. Poszukując więc nowego sprzedawcy nie sugerujmy się za bardzo ofertami w porównywarkach, gdyż w zależności od sprzedawcy możemy uzyskać odmienną ofertę.

Kto wybiera sprzedawcę?

Jeśli nie posiadamy własnego lokalu i jesteśmy jedynie najemcami, nie mamy prawa samodzielnie decydować o tym, kto dostarcza nam energię. Warto jednak przed wynajęciem lokalu zorientować się jak wygląda kwestia zakupu energii. Od kogo obecnie jest kupowana, w jakich stawkach, jaka jest taryfa? Wynajmujący lokal może nie być świadomy, że inne opcje byłyby lepsze. Dlatego też, jako potencjalny najemca lub już obecny najemca mamy prawo zasugerować właścicielowi lokalu zmianę sprzedawcy energii i podsunąć mu lepsze naszym zdaniem rozwiązanie. W przypadku firm, które posiadają własne obiekty, ale np. na stanowiskach decyzyjnych są osoby mało zorientowane w kwestii możliwości zmiany sprzedawcy również warto poruszyć tę kwestię i być może zostanie się docenionym za dbanie o finanse i dobro firmy.

Optimal Energy pomoże

Gdyby ktoś jednak chciał zmienić sprzedawcę dla swojego biznesu, ale nie do końca wiedział jak to zrobić i czy będzie się opłacało, można skorzystać z porad ekspertów. Człowiek nie musi się znać na wszystkim, a przyznanie się do niewiedzy i skorzystanie z pomocy jest lepszym rozwiązaniem niż podjęcie niewłaściwej decyzji.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót