Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Energia elektryczna w firmie. Nowości, porady i oferta > Polkomtel sprzedaje prąd

Polkomtel sprzedaje prąd

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Polkomtel sprzedaje prąd
Według Plusa możliwość zakupu energii elektrycznej mają na razie jedynie klienci biznesowi, co ma się wkrótce zmienić. Firma nie podaje jednak żadnych szczegółów odnośnie oferty, informacji na ten temat nie ma również na stronie internetowej operatora. Wszystko wskazuje jednak na to, że rynek współpracy sprzedawców energii z sieciami telefonii komórkowej rozwinie się znacznie szybciej niż się spodziewano.

Oferta dla firm

Z komunikatu odnośnie możliwości zmiany sprzedawcy w Plusie możemy się też dowiedzieć, ze oferta jest zindywidualizowana i może być dopasowana do konkretnych oczekiwań klientów, a dodatkowe korzyści osiągną także firmy korzystające już z innych usług Plusa. Kompleksowe świadczenie usługi w zakresie dostarczania dostępu do Internetu czy rozmów telefonicznych oraz energii elektrycznej może dać spore oszczędności klientom. Spółka podkreśla także fakt, że zasady zmiany sprzedawcy zostały maksymalnie uproszczone i wszystkie formalności związane z procedurą zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez przedstawiciela handlowego Plusa, który będzie jednocześnie opiekunem klienta.

Możliwości sprzedawcy

Polacy coraz odważniej decydują się na zmianę dostawców energii. Z miesiąca na miesiąc przybywa chętnych, którzy decydują się obniżyć swoje rachunki za prąd. To dobra informacja nie tylko dla sprzedawców energii, ale od niedawna także dla telekomów, tym bardziej, że potencjał rynku energetycznego oceniany jest na blisko 13 milionów gospodarstw domowych i ponad 1 milion firm. Póki co Polkomtel sprzedaż energii zaczyna od klientów biznesowych, ale ma już w planach ofertę dla klientów indywidualnych. W najbliższym czasie uda się zatem wypróbować jak działa nowy system połączenia tych dwóch podmiotów. Z danych URE wynika, że operator sieci komórkowej Plus, czyli spółka Polkomtel uzyskała koncesje na obrót energią elektryczną już we wrześniu 2013 roku.

Konkurencja nie śpi

Jak pisaliśmy niedawno, o sprzedaży energii elektrycznej myślą też inni operatorzy cieci komórkowych. Zainteresowanie firm handlem energią jest związane z tym, że rośnie zużycie prądu w Polsce. Firmy te wybrały jednak drogę połączenia sił z firmami energetycznymi. Przypominamy, że Orange w lutym podpisał umowę o współpracy z PGE, a T-Moblie w marcu z Tauronem. Takie połączenia mogą sprawdzić, że więcej osób zacznie decydować się na zmianę sprzedawców energii, gdyż możemy się spodziewać, że zamiast reklam nowego modelu telefonu zobaczymy ofertę nowej taryfy sprzedaży energii. Jest zatem szansa na zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz większy ruch na rynku.
Źrodło: cire.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót