Wybierz najlepszą ofertę dla:

Największy wybór = Najniższa cena!

Oblicz swoje oszczędności. Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora.

Optimal Energy oferuje użytkownikom portalu do dyspozycji kalkulator cen energii. Jest to narzędzie, które pomoże na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych wybrać najkorzystniejszą ofertą. Użytkownik ma dzięki niemu możliwość obliczenia oszczędności, którymi będzie skutkowała zmiana dotychczasowego i wybór nowego dostawcy energii elektrycznej. Najważniejsze, że nasz kalkulator energii elektrycznej jest narzędziem w pełni rzetelnym, ponieważ ukazuje taryfy energii wszystkich firm, nie tylko takich, którzy są naszymi partnerami. Co więcej, kalkulator energii elektrycznej dostarcza informacji o oferowanych promocjach przez sprzedawców dla danego typu umowy. Kalkulator cen energii obejmuje swoim zakresem gospodarstwa domowe i firmy. Zapewniamy rozbudowany cennik, więc z nami na pewno zdecydujesz się na tańszy prąd!

Kalulator cen prądu dla gospodarstwa domowego

Gospodarstwa domowe należą do grupy taryfowej G, która liczy 15 milionów podmiotów. Nic więc dziwnego, że mimo mniejszej różnicy w cenniku energii elektrycznej, która wynika z mniejszego zużycia energii w domach niż w firmach, to właśnie gospodarstwa domowe były grupą, która najczęściej korzystała z zasady TPA gwarantującej zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. 
Analizując dostępne taryfy, należy wspomnieć, że oznaczenia techniczne poszczególnych taryf składają się z 4 symboli.W przypadku gospodarstw domowych, pierwszym z nich jest duża litera G.Drugi znak odnosi się wielkości zamówionej mocy i jest cyfrą 1 (moc nie większa nić 40kW) lub 2 (moc powyżej 40 kW).Trzeci, który jest dla chcących zaoszczędzić bardzo ważny, oznacza w ilu strefach czasowych będziemy się rozliczać. Kolejno 1-jedna strefa czasowa, 2-dwie strefy czasowe, 3-trzy strefy czasowe.Czwarty znak opisuje sposób, w jaki rozróżniamy strefy czasowe: a - podział doby na strefy szczytową i pozaszczytową,b – podział doby na dzień i noc,w – podział doby na strefę szczytową i pozaszczytową, ale np. rozszerzoną strefą pozaszczytową na cały weekend,g – podział doby na dzień i noc, ale np. z rozszerzoną strefą nocną.Jeśli wybierzesz taryfę np. G11 nie będziesz musiał przejmować się strefami czasowymi, ponieważ cena za każdą kWh będzie taka sama przez całą dobę. Natomiast podczas wyboru taryfy G12, czy G13 masz możliwość oszczędzania, włączając np. pralkę czy zmywarkę, które zużywają dużą ilość energii elektrycznej w najtańszej strefie czasowej. Musisz mieć jednak świadomość, że to sprzedawca ustala przedziały czasowe danych stref i określa odpowiadającą im wysokość stawki za kWh.

Kalkulator cen prądu dla firmy

Bardzo dużo firm decyduje się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. To właśnie dla firm możliwość korzystania z zasady TPA jest najkorzystniejszą, gdyż firmy mają znacznie wyższe rachunki za prąd niż gospodarstwa domowe, zatem i sprzedawca ma tutaj większe pole do popisu. W naszym kalkulatorze energii elektrycznej oferujemy zestawienie cen dla odbiorców taryf energii od C21, przez B21, B23 aż po A! Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora taryfowego i ciesz się tańszym prądem!

Kalkulator cen energii elektrycznej - dlaczego warto skorzystać?

Sprzedawcy oferują wiele taryf, które możemy łatwo dobrać do naszych potrzeb. Jeśli nadal niezbyt orientujesz się w grupach taryfowych, najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora taryfowego!

Kalkulator cen prądu - jak to działa?

Pewnie zastanawiasz się jak działa nasz kalkulator energii. Nie ma nic prostszego!Aby zacząć oszczędzać, kliknij na przycisk START odpowiadający gospodarstwom domowym lub firmom!Następnie podaj kod pocztowy miejsca poboru energii elektrycznej i kliknij DALEJ.Skorzystaj z ukazanych zakładek i wypełnij krótki formularz!Spodziewaj się później zestawienia ofert poszczególnych sprzedawców. Jeśli któraś oferta Cię zainteresuje, kliknij ZAMÓW i spodziewaj się w najbliższym czasie telefonu od wybranego sprzedawcy.

Bezpłatny kalkulator energii elektrycznej

Warto wspomnieć, że oferowany na serwisie Optimal Energy kalkulator cen energii elektrycznej jest darmowy! Możesz skorzystać z niego bezpłatnie, a usługa nadal będzie na wysokim poziomie!

Kalkulator cen prądu - wybierasz najlepszą ofertę sam

Kalkulator wskazuje najkorzystniejszą pod względem ekonomicznym ofertę, jednak to Ty po przejrzeniu dodatkowych promocji masz możliwość podjęcia ostatecznej decyzji! Zadaniem kalkulatora taryfowego jest dostarczenie Ci wszystkich niezbędnych informacji, które mogą mieć wpływ na Twoją decyzję!

Innowacyjna gospodarka
DOTACJE NA INNOWACJE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2010 OPTIMALENERGY.pl
Unia Europejska